Neler Yeni

Ryzen 5 5600x İşlemci Isınma Sorunu

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
Bilmem ki neredeyim, belki de gördüğün her yerde ?
İsim
Tony Montana
Merhabalar, Ryzen 5 5600x işlemcim var ve 1.5 senedir kullanıyorum, ilk zamanlarda stok fan ile kullanıyordum ısınan bir işlemci olduğunu bildiğim için pek sorun edinmedim, kasamın hava akışı önünün komple kapalı olmasından dolayı zayıf, kasamın ön panelini söktüm ve o şekilde kullanıyorum. Yine ısınmaya devam ediyordu, en son gittim sıvı soğutma aldım halen ısınıyor bu işlemci neden bu kadar çok ısınıyor arkadaşlar? Termal macunu yeni, sıvı soğutma takılı, kasamın önü açık. Kış aylarına girdik, benim daha ne yapmam gerekiyor soğukta çalışması için bunun?

Aliço62

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ali

İşlemci sıcaklığı kaç?

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Merhabalar, Ryzen 5 5600x işlemcim var ve 1.5 senedir kullanıyorum, ilk zamanlarda stok fan ile kullanıyordum ısınan bir işlemci olduğunu bildiğim için pek sorun edinmedim, kasamın hava akışı önünün komple kapalı olmasından dolayı zayıf, kasamın ön panelini söktüm ve o şekilde kullanıyorum. Yine ısınmaya devam ediyordu, en son gittim sıvı soğutma aldım halen ısınıyor bu *** işlemcisi neden bu kadar çok ısınıyor arkadaşlar? Termal macunu yeni, sıvı soğutma takılı, kasamın önü açık. Kış aylarına girdik, benim daha ne yapmam gerekiyor soğukta çalışması için bunun?

Amd 5600 var cooler master ma410p var max 60 derece yükte

Senin sıvı soğutmayla nasıl oluyor soğumama olayı garip

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,646
İsim
Hacı
Hangi sıvı soğutmayı aldın hangi termal macunu kullandın?

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,948
İsim
tümen dağ
eden bu kadar çok ısınıyor
1670104073134.png

ve silikon kalitesi

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Tony Montana
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

İşlemci sıcaklığı kaç?

96'nın üstü değil 90 96 arası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi sıvı soğutmayı aldın hangi termal macunu kullandın?
Cooler Master mastergel termal macun, MSI Mag Coreliquid 240R sıvı soğutma.

Hocam ilk aldığım sıralarda yine bu kadar olmuyordu.

QRuder

80+ Silver
İşlemci daima %90-%100 mü çalışıyor bence onu da bir kontrol edin mining virüsü sebep olabilir belki sıvı soğutma ile nası 90 onu da anlamadım da montajı yanlış yapmış olabilir misiniz

mesela radyatörün fanlarını ters takmış olabilir misiniz veya başka bir parçasını

bachpassion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
bach passion
kullandığın sıvı soğutmanın kronik pompa/çamurlanma sorunu var diye biliyorum, en alınmaması gereken sıvı soğutmayı almışsın, iade edebiliyorsan et

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Tony Montana
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci daima %90-%100 mü çalışıyor bence onu da bir kontrol edin mining virüsü sebep olabilir belki sıvı soğutma ile nası 90 onu da anlamadım da montajı yanlış yapmış olabilir misiniz

mesela radyatörün fanlarını ters takmış olabilir misiniz veya başka bir parçasını
Yanlış montaj söz konusu değil hocam, %90 %100 çalışma olayı da yok, ortalama değerlerde çalışıyor.

kullandığın sıvı soğutmanın kronik pompa/çamurlanma sorunu var diye biliyorum, en alınmaması gereken sıvı soğutmayı almışsın, iade edebiliyorsan et
Hocam daha önce zaten değişimi yapılan bir sıvı soğutmayı kullanıyorum, daha önce de ısınma sorunuyla karşı karşıya kaldım ve Vatan'a götürdüm, garantiye verildi ve iade değişim kapsamında değişimi yapıldı. Uzun zamandır termal macun değiştirmediğimi hatırladım (5-6 ay). Termal macun değiştirip tekrar deneyeceğim, eğer yine olmazsa sıvı soğutmayı garantiye vereceğim. Diğer sıvı soğutmalara baktığımda arada fark olduğu için diğerlerini alamıyorum, aldığım fiyattan bir ürün seçmemi istiyorlar.

QRuder

80+ Silver
illa sıvı soğutma almak zorunda değilsin ,senin aldığın sıvı soğutmaya denk, hatta belki daha iyi ,aynı fiyata hava soğutma bulabilirsin

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Tony Montana
illa sıvı soğutma almak zorunda değilsin ,senin aldığın sıvı soğutmaya denk, hatta belki daha iyi ,aynı fiyata hava soğutma bulabilirsin
Tekrardan para vermek istemiyorum, zaten ısınma problemi için para harcadım bu işlemciye, eğer yine olmazsa termal macun değişikliğinden sonra işlemciyi garantiye vermeyi düşünüyorum. Bu kadar ısınması normal değil.

QRuder

80+ Silver
hocam keşke en başta 5600x yerine 5600 alsaydınız performansları yakın yani üstelik arada fiyat farkı ve ısı farkı da var

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Tony Montana
Top Bottom