Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600x Soğutucu Önerisi ve Fan slotu arttırma

dbdie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taner Yılmaz
Merhaba, Ryzen 5 5600x işlemcim için soğutu almayı düşünüyorum. Kendi soğutucusu yetmiyor hatta ısınmaması için undervolt yaparak kullanıyorum aldığımdan beri. Alabileceğim maksimum bütçe 1500 TL. Biraz araştırdığımda da bu civarlarda yalnızca tek fanlı sıvı soğutucular ve kule tipi soğutucular mevcut. Sıvı soğutucu olarak "Cooler Master MasterLiquid ML120L V2" ve "NZXT Kraken 120 RGB"yi bulabildim. Bu ikisini önerir misiniz veya daha uygun fiyatlı alabileceğim ürünler mevcut mu ? İşlemciyi undervolt yapmadan rahat bir şekilde kullanabilmek istiyorum. Bu arada bir sorum daha var. Benim anakartım Asus B350M-A ve bu anakart üzerinde yalnızca 2 adet fan slotu mevcut birisine egzoz fan diğerine de işlemci fanı takılı, bu yüzden kasamın içerisinde yalnızca işlemci fanı ve egzoz fan olmak üzere 2 adet fan çalışıyor. Bu fan slotunu sorunsuz bir şekilde arttırabilir miyim ?

Merhaba, Ryzen 5 5600x işlemcim için soğutu almayı düşünüyorum. Kendi soğutucusu yetmiyor hatta ısınmaması için undervolt yaparak kullanıyorum aldığımdan beri. Alabileceğim maksimum bütçe 1500 TL. Biraz araştırdığımda da bu civarlarda yalnızca tek fanlı sıvı soğutucular ve kule tipi soğutucular mevcut. Sıvı soğutucu olarak "Cooler Master MasterLiquid ML120L V2" ve "NZXT Kraken 120 RGB"yi bulabildim. Bu ikisini önerir misiniz veya daha uygun fiyatlı alabileceğim ürünler mevcut mu ? İşlemciyi undervolt yapmadan rahat bir şekilde kullanabilmek istiyorum. Bu arada bir sorum daha var. Benim anakartım Asus B350M-A ve bu anakart üzerinde yalnızca 2 adet fan slotu mevcut birisine egzoz fan diğerine de işlemci fanı takılı, bu yüzden kasamın içerisinde yalnızca işlemci fanı ve egzoz fan olmak üzere 2 adet fan çalışıyor. Bu fan slotunu sorunsuz bir şekilde arttırabilir miyim ?
hocam bütçeyi 600 arttırıp Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 almanız daha mantıklı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

fan çoklayıcı alabilirsin

dbdie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taner Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bütçeyi 600 arttırıp Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 almanız daha mantıklı olur

fan çoklayıcı alabilirsin
Kaliteli bir fan çoklayıcı var mı önerebileceğiniz ?
600 TL ekleyebilirsem alabilirim fakat bütçemi çok zorlayacak. Kule tipi bir soğutucu falan alsam işimi görmez mi ?

BLCK_HCKR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Mert Kaya
İlgilendiği Kategoriler
Overclock, hardware.
En mantıklı seçim kule tipi bir fan olacaktır diye düşünüyorum bu kadar bütçe ayırmayın o işlemci için.

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Doğan gelişigüzel

dbdie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Taner Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kule fanda işinizi görür
En mantıklı seçim kule tipi bir fan olacaktır diye düşünüyorum bu kadar bütçe ayırmayın o işlemci için.
Önerebileceğiniz uygun bütçeli kule fanlar mevcut mu acaba ?

Kontrol edeceğim teşekkürler

enesk81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes Karadeniz
Merhaba dostum. 5600 işlemcim var henüz almadım fakat uzun süredir araştırıyorum. ID COOLING 224 XT model kule tipi soğutucu gayet yeterli. Param olunca alacağım. :D

Yükte 60 65 derecelerde geziyor. Test videoları mevcut. Kontrol edebilirsin. gelbura.com resmi distribütör sitesi.

İceWolf

80+ Silver
Aynı işlemciye nzxt 120mm kullanıyorum. Ağır yükte 15 saat çalışmada 63, testtede 70 dereceyi geçmiyor. bilgin olsun.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,123
İsim
Kerem Çavuş
ag400 veya 214xt al hiç uğraşma sıvı soğutmayla falan tek derdin termal macun değiştirmek olur

Önerebileceğiniz uygun bütçeli kule fanlar mevcut mu acaba ?

Kontrol edeceğim teşekkürler

Top Bottom