Neler Yeni

Ryzen 5 7500F İçin 83 Derece Sıcaklık Normal mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Fanın yönünün birini deiştim bakalım olucakmı hocam
olur hocam diğer türlü biri çekmeye çalışırken diğeri itiyor o şekilde birbirlerinin hava akışlarını durduruyorlar.

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
807
İsim
Taksim Delisi Cenk
Fanın yönünün birini deiştim bakalım olucakmı hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

87 - 88 leri gördü hocam deiştiricem öteki tarafa bakalım olucakmı inşAllah olur be hocam
yön bu sekılde benim standart
Hava girişi ve çıkış yönlerini tahmin edersin sanırım
1711396652975.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Alıntıyı görüntüle
Kankam bu resimde de görüldüğü gibi fanların motorlarını tutan ayakların bulunduğu taraf havanın çekildiği taraf oluyor yani havayı o tarafa doğru alıyor sen takarken fanları ikisinin de egzoz fanı ile aynı görünmesini sağlamalısın yani ayakçıklar kasanın arka tarafına bakacak şekilde takarsan hava akışı doğru olacaktır.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,025
İsim
Ömer
Kankam bu resimde de görüldüğü gibi fanların motorlarını tutan ayakların bulunduğu taraf havanın çekildiği taraf oluyor yani havayı o tarafa doğru alıyor sen takarken fanları ikisinin de egzoz fanı ile aynı görünmesini sağlamalısın yani ayakçıklar kasanın arka tarafına bakacak şekilde takarsan hava akışı doğru olacaktır.
Cpu sıcaklığını en doğru gösteren uygulama hangisidir hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Hocam o konuda ben de bilgisizim stok soğutucuyla 7500f kullanıyorum msi afterburner oyunlar esnasında gösteriyor güvenilirdir o ama testler için ne kullanılır hiçbir fikrim yok.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,025
İsim
Ömer
Son deneme 🥲

Ne yaptım ne etttim olmadı fanları her şekilde denedim yine olmadı ilk taktığım şekilde 83 derece alıyordum diğer şekillerde 85 87 gibi sizce soğutucu bozuk olabilirmi

olur hocam diğer türlü biri çekmeye çalışırken diğeri itiyor o şekilde birbirlerinin hava akışlarını durduruyorlar.
Hocam o konuda ben de bilgisizim stok soğutucuyla 7500f kullanıyorum msi afterburner oyunlar esnasında gösteriyor güvenilirdir o ama testler için ne kullanılır hiçbir fikrim yok.
Alıntıyı görüntüle
Termal macun bu şekilde fanlarıda hertürlü ayarda yaptım ama hiçbir şekilde olmadı fanın bozuk olma ihtimali varmıdır

Ekler

• 1711398902504591995740050370224.jpg
    1711398902504591995740050370224.jpg
    1.5 MB · Hit: 29
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Son deneme 🥲

Ne yaptım ne etttim olmadı fanları her şekilde denedim yine olmadı ilk taktığım şekilde 83 derece alıyordum diğer şekillerde 85 87 gibi sizce soğutucu bozuk olabilirmi

Termal macun bu şekilde fanlarıda hertürlü ayarda yaptım ama hiçbir şekilde olmadı fanın bozuk olma ihtimali varmıdır
soğutucu tam oturduysa fanlarda dönüyorsa kasa hava akışı kötü olma ihtimali olabilir mi?

soğutucu kasanın egzoz fanının önünde duruyor ya egzoz fan dışarıya doğru atıyor havayı, işlemci soğutucunun fanlarınıda aynı şekilde arkaya doğru atacak şekilde ayarlayın olması lazım.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,025
İsim
Ömer
soğutucu tam oturduysa fanlarda dönüyorsa kasa hava akışı kötü olma ihtimali olabilir mi?
Hocam hava akışı kötü olabilirmi derken nasıl yani anlamadım

soğutucu kasanın egzoz fanının önünde duruyor ya egzoz fan dışarıya doğru atıyor havayı, işlemci soğutucunun fanlarınıda aynı şekilde arkaya doğru atacak şekilde ayarlayın olması lazım.
Hocam fanları bütün aklınıza gelebilecek hertürlü sekilde denedim ama hiçbir şekilde olmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Hocam hava akışı kötü olabilirmi derken nasıl yani anlamadım

Hocam fanları bütün aklınıza gelebilecek hertürlü sekilde denedim ama hiçbir şekilde olmadı
kasa modeli nedir?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Thermalright Assassin Spirit 120 Plus V2
Soğutucu bu yeni aldım cicebench çoklu çekirdekte 13377 puan aldı ve max 83 dereceyi gördü 80-83 derecelerdede dolaşıyordu soğutucu ile 83 derece beni biraz düşündürmedi değil. Puan olarakta abdullah abi 14000 gibi bir puan almışken ben 13377 puan aldım dert edilecek şeylermidir yoksa kafaya takılacak şeyler değilmi nette birindede gördüm oda 13400 puanmı ne almıştı tekli çekirdek puanındada 1798 aldı abdullah abi 1775 almış puanlar çok garibime gitmedide işlemci sıcaklığı biraz korkutmadı değil
83 derece normal değil bence o soğutucuya göre ben de aynı işlemciyi kullanıyorum maksimum 58 derece görüyor tam yük altında tabi benim sıvı soğutucu olduğu için öyle ama senin en kötü 76 filan görmen lazım

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,025
İsim
Ömer
83 derece normal değil bence o soğutucuya göre ben de aynı işlemciyi kullanıyorum maksimum 58 derece görüyor tam yük altında tabi benim sıvı soğutucu olduğu için öyle ama senin en kötü 76 filan görmen lazım
Montaj hatalı dicemde neresi hatalı olabilir

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular