Neler Yeni

Ryzen 5 7500F İşlemi Sıcaklıklar Hakkında

Lemansky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert
Arkadaşlar merhaba yeni bir sistem aldım ddr5 ryzen 5 7500f ve 4060ti 8gb / 16 gb ram aşağıda koyduğum videolarda sadece ekran kartı farklı diğer her şey aynı iken sıcaklıkları 60-70 bandında geziyor benim sıcaklıklar cs2'de dahil 80-85 geliyor prime95 testinde 95 dereceyi görüyor hatta oyunlarda ara ara 95 dereceye pik atıyor fakat 78-85 arasında gezdiğini gördüm bu sıcaklıklar bu işlemci için normal mi sıvı veya hava soğutma hangi model vs önerirsiniz?

1080p yüksek ayarlarda deneme yaptım.

onurfndkc

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Onur
Arkadaşlar merhaba yeni bir sistem aldım ddr5 ryzen 5 7500f ve 4060ti 8gb / 16 gb ram aşağıda koyduğum videolarda sadece ekran kartı farklı diğer her şey aynı iken sıcaklıkları 60-70 bandında geziyor benim sıcaklıklar cs2'de dahil 80-85 geliyor prime95 testinde 95 dereceyi görüyor hatta oyunlarda ara ara 95 dereceye pik atıyor fakat 78-85 arasında gezdiğini gördüm bu sıcaklıklar bu işlemci için normal mi sıvı veya hava soğutma hangi model vs önerirsiniz?

ortam sıcaklığı farklı olabilir ya da işlemcinin silikon kalitesi vs

Lemansky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ortam sıcaklığı farklı olabilir ya da işlemcinin silikon kalitesi vs
Peki hocam normal mi benim aldığım bu değeler Sivasdayım ev serin boşta böyle forumda vs gezerken dizi izlerken 45-50 arası.

onurfndkc

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Onur

sabanozsu

80+
Peki hocam normal mi benim aldığım bu değeler Sivasdayım ev serin boşta böyle forumda vs gezerken dizi izlerken 45-50 arası.
Stok fanmi var üstünde varsa bende 7600 olanı aldım garanti olsun diye 240mm çift fanlı MSI sıvı soğutucu aldım stok fanliysa o değerler (90 dereceye kadar) normal karşılanıyor fakat bence riskli ya donanım arşivinin inceleme videosuna bakabilirsiniz videoda sıcaklık değerleri hersey var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stok fanmi var üstünde varsa bende 7600 olanı aldım garanti olsun diye 240mm çift fanlı MSI sıvı soğutucu aldım stok fanliysa o değerler (90 dereceye kadar) normal karşılanıyor fakat bence riskli ya donanım arşivinin inceleme videosuna bakabilirsiniz videoda sıcaklık değerleri hersey var
Gerçi videolu şekilde atmışsınız :) orayı mobilde olduğum için görmedim kusra bakmayın

ysuflix

80+ Gold
cbp falan kapatmışlardır testlerde satış oyunları. işlemci soğutucu alman gerekiyor. aşağıya bıraktıklarımın hepsi sistemine ilaç olur. Ucuzdan pahalıya sıraladım. Yazdığım isimleri www.gaming.gen.tr sitesinde aratman yeterli. Link koydum ama tıklanılamıyordu.

1. 5 Isı borulu tek kule tek fan. 1099 TL

Thermalright Assassin King 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

2. 6 Isı borulu tek kule tek fan. 1299 TL

Thermalright Burst Assassin 120 TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

3. 6 Isı borulu çift kule çift fan. 1399 TL

Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

4. 7 Isı borulu çift kule çift fan. 1499 TL

Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

5. 6 Isı borulu çift kule çift fan ARGB. 1499 TL

Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB TL-C12C-S 120mm AMD-Intel Uyumlu Hava Soğutucu​

6. 7 Isı borulu çift kule çift fan ARGB. 1699 TL

Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB TL-C12B-S V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

sabanozsu

80+

Gerçi videolu şekilde atmışsınız :) orayı mobilde olduğum için görmedim kusra bakmayın
Garanti olarak ya kule tipi soğutucu alın yada sıvı soğutucu uyguna kovalayın incehesap gaming gecesinden ciddi manada ucuza sıvı soğutucu bulabilirsiniz. Yani günümüzde normal artık hepsi güçlendi ama bence uzun yıllar kullanımda sorun çıkarabilir he sorundan kastım şu işte atiyorum 1 senede çöp olur öyle böyle değil yıllar geçtikçe performansı düşer veya çok ciddi bir sorun olursa Allah korusun yanar

Lemansky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasa hazır şekilde mi geldi?
Evet hazır hocam gaming genden aldım. vulcan 5 7500f adlı kasa.

Garanti olarak ya kule tipi soğutucu alın yada sıvı soğutucu uyguna kovalayın incehesap gaming gecesinden ciddi manada ucuza sıvı soğutucu bulabilirsiniz. Yani günümüzde normal artık hepsi güçlendi ama bence uzun yıllar kullanımda sorun çıkarabilir he sorundan kastım şu işte atiyorum 1 senede çöp olur öyle böyle değil yıllar geçtikçe performansı düşer veya çok ciddi bir sorun olursa Allah korusun yanar
Hocam 1-2 ay idare etsinde şimdilik elim bu ara darda monitör vs peşin aldım onları bitirince hemen alırım ama montajı nasıl yaparım bilmiyorum birde o dert var.

cbp falan kapatmışlardır testlerde satış oyunları. işlemci soğutucu alman gerekiyor. aşağıya bıraktıklarımın hepsi sistemine ilaç olur. Ucuzdan pahalıya sıraladım. Yazdığım isimleri www.gaming.gen.tr sitesinde aratman yeterli. Link koydum ama tıklanılamıyordu.

1. 5 Isı borulu tek kule tek fan. 1099 TL

Thermalright Assassin King 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

2. 6 Isı borulu tek kule tek fan. 1299 TL

Thermalright Burst Assassin 120 TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

3. 6 Isı borulu çift kule çift fan. 1399 TL

Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

4. 7 Isı borulu çift kule çift fan. 1499 TL

Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

5. 6 Isı borulu çift kule çift fan ARGB. 1499 TL

Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB TL-C12C-S 120mm AMD-Intel Uyumlu Hava Soğutucu​

6. 7 Isı borulu çift kule çift fan ARGB. 1699 TL

Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB TL-C12B-S V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

Teşekkür ederim hocam inceleyeceğim bu marka iyi midir?

ysuflix

80+ Gold
Evet hazır hocam gaming genden aldım. vulcan 5 7500f adlı kasa.

Hocam 1-2 ay idare etsinde şimdilik elim bu ara darda monitör vs peşin aldım onları bitirince hemen alırım ama montajı nasıl yaparım bilmiyorum birde o dert var.

Teşekkür ederim hocam inceleyeceğim bu marka iyi midir?
İyidir hocam forumda çok var kullanan milli soğutucumuz lakabını alacaktır bu indirimlerle 😁

ID Cooling, Deep Cool ayarında bi marka

nmckn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Naim Çeken
Üstadım birebir aynı işlemciyi kullanıyorum. AMD yi çok seviyorum ancak eskiden beridir sıcaklıklar konusunda hep sıkıntılı olmuş bir marka. Tabi ki Intel için de aynısını söyleyen çok ama AMD bu işin Samsung exynosu gibi bir şey 😂 Zaten bir dönem beraber işlemci de geliştirmişlerdi. Neyse konumuza dönecek olursak eğer uzun araştırmalar sonucu ben id cooling se 214 xt aldım. Zalmanın 150 lira bandındaki bir termal macununu uyguladım. Kasam da vento vg20al. Büyük bir kasa ve gerçekten hava güzel sirküle oluyor içerde. En baba oyunlarda, 2k çözünürlükte 61 dere cpu sıcaklığını geçmedi. Prime95 45 dakikalık test sonucu 67 dereceyi geçmedi.

Şunu belirtmeden geçmeyeyim. Eğer ki Expo açar ram frekansı yükseltirsen hem boşta hem de yük altında 4-5 derece sıcaklık artışı oluyor. Belki sende Expo açıktır. Kontrol etmeni tavsiye ederim. Tabi Expo da önemli bir özellik sırf sıcaklıklar 4-5 derece artıyor diye kullanmayacak mıyız? Bu sorunun cevabını kullanıcı kendisi verecek. Benim son kararım sıcaklıklar tehlikeli sınırlara yaklaşmadıktan sonra Expo’yu kullanmak oldu. Ama tabi ryzen 5 7500f kendi sayfasında 5200 MHz destekliyor diyor, ben şuanda Expo ile 5600mhz kullanıyorum. Uygun mudur başımıza bir şey gelir mi araştırmalarım sonucu sağlam bir şeyler bulamadım. Onu da konuyu hakim birisi varsa ve bizi bilgilendirirse sevinirim.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,372
İsim
Yusuf

ben noctua nh-d15s kullanıyorum hali hazırda. hatta 7500f 7600 5800X3D gibi işlemcileri için kuletipi videosu hazırlıyordum. tam yükteki ısı değerlerinin görselini ekleyeyim hatta 5.3ghz overclock ısı değerini paylaşayım. tüm çekirdekler 5.3hz 1.2v cinebench r23 yük altındaki maks ısı değerine bakabilirsin. videoda daha detaylısı olacak.
NOCTUA OC 5-3 YUK.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,509
Üyeler
143,660
Son üye
Zitronexi
Top Bottom