Neler Yeni

Ryzen 5 7600x Isınma Sorunu

boranyzgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Boran Yüzgeç
Merhabalar arkadaşlar,
Bundan 1 yıl kadar önce aşağıda belirttiğim özelliklere sahip bir kasa topladım. QP Bilişim'den hazır bir şekilde topladım bilgisayarı. Sıvı soğutucumu da çok araştırarak almıştım. İnsanların beğenisini almıştı. Fakat aldıktan sonra işlemci sıcaklığım boşta iken bile 60 altına düşmedi.
Bazen sıvı soğutucumdan sıvı akar gibi bir ses geliyor yeni olmasına rağmen. Ondan kaynaklı olur mu bilemedim.

Oyuna girdiğimde 70-80 arası oluyor genelde. Bir arkadaşımın eski bir sistemi mevcut kule tipi soğutucusu var ama ne kasası o kadar sıcak oluyor ne de boşta 60 derece. 30-35 derecelerde geziyordu onun.

Son zamanlarda termal macunu belki azalmıştır diyerek sıvı soğutucunun sadece işlemci temas eden kısmını söküp biraz sıkıp tekrar kapattım.Herhangi bir değişim olmadı.

Bu sorunu neden yaşadığımı bir türlü çözemedim. Bunun dışında sistem çok aşırı geç boot ediyor. Özellikle son bios yükledikten sonra 1.5 dakika gibi sürelerde açılıyor expo ramlerle sistem. Bu da bana garip geliyor.

Bunlar hakkında yardım istiyorum forumdaki arkadaşlardan. Çok badireler atlattım bilgisayarla 60bin TL zevkle sipariş ettiğim bilgisayarda böyle sorunlar olunca üzülüyorum, çözmek istiyorum. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

Kasa : Corsair 4000D Airflow Mid-Tower ATX Beyaz Bilgisayar Kasası
Anakart : MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI DDR5 AM5 ATX Anakart
İşlemci : AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 32MB Cache 6 Çekirdek AM5 İşlemci
Ekran kartı : PNY GeForce RTX 4070 Ti XLR8 Gaming Verto 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı
Ram : Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16) DDR5 6000 MHz AMD EXPO CL30 Siyah Ram
SSD : Corsair MP600 PRO NH 2TB PCIe 4.0 Gen4 x4 NVMe M.2 SSD
Güç Kaynağı : Corsair TX750M 750W 80+ Gold Modüler Güç Kaynağı
Sıvı Soğutucu : Lian Li Galahad 240 Beyaz RGB İşlemci Sıvı Soğutucu

Ekler

• IMG_8426.png
    IMG_8426.png
    93.9 KB · Hit: 14
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular