Neler Yeni

Ryzen 7 4800h mı İ5-12500h mı? Laptop için

NeptünN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mücahit
Merhabalar, laptop için kararsız kaldım fikrinizi almak isterim.
Yazılım için kullanacağım ama oyun içinde kullanabilirim, sistemin çoğu aynı(3050ti, 512Gb ssd 16gb ram )
Problem yaratmazsa çokta bi önemi yok neredeyse ikiside aynı fiyatta ama i5 olan pcnin malzeme kalitesi daha kötü olduğunu düşünüyorum.
Bilgi sahibi olanlar yazarsa sevinirim

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Mertol
12500h tabiiki. 4800h eskidi artık. Muhtemelen 480ühlı cihaz rog strix diğeride victus.

şahin doğan

80+ Platinum
12500H

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Bende 4800H 3050ti Rog Strix var. 12500H tercih et bence

NeptünN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mücahit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynen hocam bende bir asus takıntısı var yalan söyleyemem yani aslında yok şu oyunda şu kadar performans istiyom gibi bi takıntım yok oynadığım oyunlar genellikle forza4-5 ets2 arada valo -lol bide rdr2 denemek istiyorum çoğunlukla yazılım için kullanacağım sadece işlemci beni programlarda engeller mi bunu öğrenmek istiyorum
12500h tabiiki. 4800h eskidi artık. Muhtemelen 480ühlı cihaz rog strix diğeride victus.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende 4800H 3050ti Rog Strix var. 12500H tercih et bence
Nasıl bir problem yaratıyor detaylandırırsanız çok sevinirim

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Aynen hocam bende bir asus takıntısı var yalan söyleyemem yani aslında yok şu oyunda şu kadar performans istiyom gibi bi takıntım yok oynadığım oyunlar genellikle forza4-5 ets2 arada valo -lol bide rdr2 denemek istiyorum çoğunlukla yazılım için kullanacağım sadece işlemci beni programlarda engeller mi bunu öğrenmek istiyorum

Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl bir problem yaratıyor detaylandırırsanız çok sevinirim
Dostum sorun yaratmıyor da çok çok daha performanslı 12500H, özellikle tekli çekirdekte. Asus takıntısı sizde olmasın. Bende Vivobook var 2 ekranlı 3 senedir kullanıyorum (o da ASUS), bu laptop da 1.5 sene olacak. İkisinde de coil whine sorunu var mesela. Onun dışında bataryaları çok kötü. Garanti olayında ASUS yazsanız zaten görürsünüz en sorunlu garantilerden biri onlarda. Ben kendim tamir ediyorum vs ondan ihtiyacım olmuyor ekran kırıldı diğerinin (vivobook) kendim alıp taktım vs.

Özellikle ekran kartı da çok ısınıyor bu modelde. Asus Rog Strix g513ie bakabilirsin. Ben ucuza aldığım için kullanıyorum ama şimdiki aklım olsa 12700h ve 3060 içeren 22499TL ye sürekli indirime giren ACER laptobu alırdım.

Ekran kartı 95Watt 3050ti olduğu için çok ısınıyor. 80watt olsaydı belki böyle ısınmazdı ama. Bu arada format attım. 32gb ram taktım. 2.kingston SSD vs de taktım :) Onlarla alakası yok. alacağın modeli yanına review yazarak araştır bence. Yabancı sitelerde güzel incelemeler oluyor.

He ayrıca ekranı leş ötesi bendekinin. Renk yok gibi resmen, parlaklık da çok düşük.

Top Bottom