Neler Yeni

RYZEN 7 5800X 87- 89 DERECE %70- %90 YÜK ALTINDA

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
Herkese merhabalar. İki gün öncesinde teslim aldığım yeni işlemcimde termal macun olarak 13.5 mk/W CTG9 termal macunu deepcoolun 120mm lik sıvı soğutmasını kullanmaktayım. Boşta 43 50 derece aralarında seyretmekte işlemcim ve oyunlarda (helldivers ve cod warzone denedim) 88 90 dereceler çıkmakta işlemci w değeri de 108- 133 aralarında değişmekte. Kullanım değerleri %70 -90 arası diye okudum tabi ama düştüğü yerler de oluyor. Sıcaklıklar bana fazla geldi acaba termal macunu mu eksik sürdüm yoksa soğutmam mı yetersiz geliyor emin olamadım. Önerileriniz nelerdir, anakartım b550mk performans kaybı olmadan undervolt yapmak istiyorum yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

AORUS RTX 2080Tİ
RYZEN 7 5800X
AEROCOOL TRİNİTY MİNİ KASA
MLD 1 TB M2 SSD
XİGMATEK TAURO G 80+ GOLD 750W
DEEPCOOL 120MM SIVI SOĞUTMA (tam modelini bilmiyorum:D)

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Mehmet Aslan
Herkese merhabalar. İki gün öncesinde teslim aldığım yeni işlemcimde termal macun olarak 13.5 mk/W CTG9 termal macunu deepcoolun 120mm lik sıvı soğutmasını kullanmaktayım. Boşta 43 50 derece aralarında seyretmekte işlemcim ve oyunlarda (helldivers ve cod warzone denedim) 88 90 dereceler çıkmakta işlemci w değeri de 108- 133 aralarında değişmekte. Kullanım değerleri %70 -90 arası diye okudum tabi ama düştüğü yerler de oluyor. Sıcaklıklar bana fazla geldi acaba termal macunu mu eksik sürdüm yoksa soğutmam mı yetersiz geliyor emin olamadım. Önerileriniz nelerdir, anakartım b550mk performans kaybı olmadan undervolt yapmak istiyorum yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

AORUS RTX 2080Tİ
RYZEN 7 5800X
MLD 1 TB M2 SSD
120mm sıvı soğutma için normal değerler. Macun aman aman bir şey değil muhtmelen 13.5 bile değildir.

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
120mm sıvı soğutucu kötü oluyor hocam kule tipi alın
düşündüm hocam ama birçok forumda 240mm sıvı soğutmada hava soğutmada da benzer durumlarda karşılaşan arakdaşlar varmış sanırsam undervolt nasıl yapılır bilginiz var mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

120mm sıvı soğutma için normal değerler. Macun aman aman bir şey değil muhtmelen 13.5 bile değildir.
kyronout ile karşılaştırmalarında değerleri yakındı araştırdığıma göre ama tabi haklı da olabilirsiniz

hocam öneriniz var mı hava soğutma vs için ya da soğtucu öneriniz çift kule tarzında olursa güzel olur

Owlore

80+
Valla hocam 12400f kullandığım için hiç yapma gereği duymadım, forumda bilen çok arkadaş var gün içinde konuyu yükseltin gören olacaktır

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Mehmet Aslan
düşündüm hocam ama birçok forumda 240mm sıvı soğutmada hava soğutmada da benzer durumlarda karşılaşan arakdaşlar varmış sanırsam undervolt nasıl yapılır bilginiz var mı

kyronout ile karşılaştırmalarında değerleri yakındı araştırdığıma göre ama tabi haklı da olabilirsiniz

hocam öneriniz var mı hava soğutma vs için ya da soğtucu öneriniz çift kule tarzında olursa güzel olur
120 mm bir tık düşük hocam 5800x için çıkması normal o değerlere.

bütçe nedir ?

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
hava soğutması düşünüyorum sıvı yerine öneriniz var mı acaba ya da 240mm bir soğutmaya mı geçmeliyim kasam ne yazık ki küçük bütçem de :D

bütçe nedir ?
hocam bütçe 2k civarı sanırsam biraz araştırdım hep fiyatlar o bantta gibiydi 2 3k arası çift kule max fan hava soğutma sanki daha iyi olur gibime geldi

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Mehmet Aslan
hava soğutması düşünüyorum sıvı yerine öneriniz var mı acaba ya da 240mm bir soğutmaya mı geçmeliyim kasam ne yazık ki küçük bütçem de :D

hocam bütçe 2k civarı sanırsam biraz araştırdım hep fiyatlar o bantta gibiydi 2 3k arası çift kule max fan hava soğutma sanki daha iyi olur gibime geldi
  1. https://www.gaming.gen.tr/urun/3848...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/
  2. https://www.gaming.gen.tr/urun/3847...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/
  3. https://www.gaming.gen.tr/urun/4076...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/

veykrl9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Veysel Köroğlu

AORUS RTX 2080Tİ
RYZEN 7 5800X
MLD 1 TB M2 SSD
Undervolt yapmak çok basit aslında müsait olduğun bi zaman ulaş bana uğraşalım. Bi süreliğine idare etmene yardımcı olur.

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
Undervolt yapmak çok basit aslında müsait olduğun bi zaman ulaş bana uğraşalım. Bi süreliğine idare etmene yardımcı olur.
tabi hocam tam bilmediğim için cpu kısmında çok dokunmak istemedim sormadan araştırmadan. bu akşama doğru sizinle iletişime geçerim teşekkür ederim yardımlarınız için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,247
Üyeler
154,897
Son üye
ugurtabu
Top Bottom