Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 7 5800x3d Soğutucu Önerisi

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
Dark Gt Pro kasam var kasama uygun ve ryzen 7 5800x3d işlemciyi soğutabilecek soğutucu aramaktayım yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim bütçe 2500-3000 TL
Anakart : Gigabyte B550 Aorus Elite V2 - rev 1.2

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut

Thermalright Phantom Spirit 120 SE​

Thermalright Assassin King 120 SE​

Daha ucuz ve belki daha iyileri vardır. Kasana sığacağını düşündüğüm bunlar.

Edit: Linkten valla para kazanmak değil amacım forumda bozuk görünüyor :kekw:

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

öncelikle önerilerin için teşekkür ederim benimde aklımda thermalright phantom spirit 120 se vardı fakat bi türlü emin olamadım bu işlemciye yeter mi soğutabilir mi

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut
öncelikle önerilerin için teşekkür ederim benimde aklımda thermalright phantom spirit 120 se vardı fakat bi türlü emin olamadım bu işlemciye yeter mi soğutabilir mi
Soğutur hocam da kasaya %100 sığar mı ondan emin olamadım. Kasa sitede 154mm sığar diyor ve bu da tam 154mm imiş sanırsam.

Gün içinde başka arkadaşlar da geri dönüş sağlar sana. Belki sıvı soğutma tercih edersin estetik amaçlı.

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım

termal macun olarak ne önerirsin bi arkadaş

Thermal Grizzly 2gr Kryonaut Extreme Yüksek Kaliteli Termal Macun önerdi ama bu kadarına gerek varmı ya da bu macun iyi mi ?​

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
Bu macun en iyilerden hocam ama bütçeni çok buna ayırmak istemiyorsan Arctic mx-6 , Arctic mx-4 , Noctua NT-H1 de alabilirsin.
şuanda takılı olan soğutucu ID-COOLING SE-224-XTS Black ve cinebench testinde testi başlatır başlatmaz 20 30 sn sonra 90 dereceye ulaşıyor işlemci ve sabitleniyor bu soğutucu 151mm ve kasama rahat bir şekilde sığdı sanırım bi 3cm daha boşluk var o önerdiğiniz soğutucu sığabilir ama tam emin de olamadım açıkçası

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut
şuanda takılı olan soğutucu ID-COOLING SE-224-XTS Black ve cinebench testinde testi başlatır başlatmaz 20 30 sn sonra 90 dereceye ulaşıyor işlemci ve sabitleniyor bu soğutucu 151mm ve kasama rahat bir şekilde sığdı sanırım bi 3cm daha boşluk var o önerdiğiniz soğutucu sığabilir ama tam emin de olamadım açıkçası
Hocam Cinebench testi sentetik bir test. Oyunlarda kullanımında bu dereceleri görseydin bir problem var derdim ama değerlerin o soğutucu ile normal görünüyor. Ne çok güçlü ne de çok zayıf bir soğutucu. Eğer diyorsanız ki bu işlemci 70 üstünü zor görsün testte, ben render alırım vs. diyorsanız sıvı soğutma gidin. Değmez yani bir üst seviye kule tipi almanız.

Onun dışında oyun ve az biraz iş amaçlı bakıyorsanız daha iyi bir kule tipi tercih edebilirsiniz.

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
Hocam Cinebench testi sentetik bir test. Oyunlarda kullanımında bu dereceleri görseydin bir problem var derdim ama değerlerin o soğutucu ile normal görünüyor. Ne çok güçlü ne de çok zayıf bir soğutucu. Eğer diyorsanız ki bu işlemci 70 üstünü zor görsün testte, ben render alırım vs. diyorsanız sıvı soğutma gidin. Değmez yani bir üst seviye kule tipi almanız.

Onun dışında oyun ve az biraz iş amaçlı bakıyorsanız daha iyi bir kule tipi tercih edebilirsiniz.
hocam benim sorunum derecenin yanı sıra cpu fan bi anda fullüyör geri kapatıyor yüklenince ve ses yapıyor bf 2042 de denedim şimdi daha menüde 80 derece oluyor oyun içi 85 derecelerde

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut
hocam benim sorunum derecenin yanı sıra cpu fan bi anda fullüyör geri kapatıyor yüklenince ve ses yapıyor bf 2042 de denedim şimdi daha menüde 80 derece oluyor oyun içi 85 derecelerde
Fanlar muhtemelen ısıyı tutmak için fulleniyor. Oyunda da bu ısıyı görmüşsün o zaman evet bir problem var burada.

Dediğim gibi oyun amaçlı bakıyorsan phantom spirit'e bir şans ver. Isı konusunda kafan rahat olsun istiyorsan sıvı soğutma git.

@* Tupac Shakur * da sana öneri yapmış galiba yeni gördüm şimdi. Dediği gibi turbo boost'u kapatabilirsin şimdilik bir süreliğine.
En azından yeni bir soğutucu alana kadar.

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
5600 vardı bende overclock ile 4.8 ghz ye çıkarmıştım o 1.316v vermiştim o halde 55 59 derece arasıydı aynı soğutucu bu nasıl bir işlemci bu kadar ısınıyor geri mi iade etsem napsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanlar muhtemelen ısıyı tutmak için fulleniyor. Oyunda da bu ısıyı görmüşsün o zaman evet bir problem var burada.

Dediğim gibi oyun amaçlı bakıyorsan phantom spirit'e bir şans ver. Isı konusunda kafan rahat olsun istiyorsan sıvı soğutma git.

@* Tupac Shakur * da sana öneri yapmış galiba yeni gördüm şimdi. Dediği gibi turbo boost'u kapatabilirsin şimdilik bir süreliğine.
En azından yeni bir soğutucu alana kadar.
turbo boostu kapattım böyle hiç fanları bile açmıyor ne güzel ama işte performans düşüyor bu sefer de

Son düzenleme:

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut

Artarof

80+ Bronze
Dark Gt Pro kasam var kasama uygun ve ryzen 7 5800x3d işlemciyi soğutabilecek soğutucu aramaktayım yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim bütçe 2500-3000 TL
Anakart : Gigabyte B550 Aorus Elite V2 - rev 1.2
Biraz daha bütçenizi arttırabilirseniz bunu almanızı öneririm.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,911
Üyeler
140,725
Son üye
Kutayyy
Top Bottom