Neler Yeni

RYZEN 9 7950X3D ANAKART ÖNERİSİ

guneysk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Güney Işık
Mr Bean GIF - Mr Bean GIFs
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herşeyi Sat Git Yurtdışında İstediğin Sistemi Topla ( YTD )

Mr Bean Edgar GIF - Mr Bean Edgar Mrbean Edgar GIFs
imkanlar el verseydi yapılmıştı usta

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
bende üst level bir sistem topluyorum vereyim diyorumda özelliklere inip bakınca bir fark göremiyorum
Yanlış anlamayın ama bir fark göremiyorsanız sizin için durum vahim, her şey o yazılanlardan ibaret değil, örneğin piyasada 240Hz 1ms 0.5ms olarak bir sürü monitör var ama gerçek sonuca en yakın olan XL2546K ve diğer monitörlerden pahalı. Bu anakart durumu buna benzetilebilir.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
bende üst level bir sistem topluyorum vereyim diyorumda özelliklere inip bakınca bir fark göremiyorum
Gördüğüm kadarıyla ROG ile TUF arasında çok fark yok ikisi de orta seviyede kalıyor. ROG Crosshair falan anca üst seviye sayılacak düzeye geliyor.

Ya TUF veya ona benzer bir orta seviye anakart al. Ya da bütçen yetiyorsa parayı basıp Taichi gibi top seviye modellere yönel. Ek olarak gigabyte da fena değil Tier listlerde tabi Aorus master falan bakman gerek 😀

Şu videoyu ayrıntılı incele fikir verecektir:

guneysk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Güney Işık
Gördüğüm kadarıyla ROG ile TUF arasında çok fark yok ikisi de orta seviyede kalıyor. ROG Crosshair falan anca üst seviye sayılacak düzeye geliyor.

Ya TUF veya ona benzer bir orta seviye anakart al. Ya da bütçen yetiyorsa parayı basıp Taichi gibi top seviye modellere yönel. Ek olarak gigabyte da fena değil Tier listlerde tabi Aorus master falan bakman gerek 😀

Şu videoyu ayrıntılı incele fikir verecektir:
cevabın ve video için teşekkür ederim usta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış anlamayın ama bir fark göremiyorsanız sizin için durum vahim, her şey o yazılanlardan ibaret değil, örneğin piyasada 240Hz 1ms 0.5ms olarak bir sürü monitör var ama gerçek sonuca en yakın olan XL2546K ve diğer monitörlerden pahalı. Bu anakart durumu buna benzetilebilir.
hocam pc bileşenlerinden çok anlayan biri olsam buraya gelip konu açmam yaptığım tek karşılaştırma epey karşılaştırmadan bakıp detaylı özelliklerine bakmak bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye konu açtım

Son düzenleme:

ThE LoSt

80+ Silver
Merhabalar ileriye dönük bir anakart modeli arıyorumda bu ikil model arasında hangisini önerirsiniz aralarında 8-9klık bir fiyat farkı var değer mi rog modelini almaya sizce

ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI 6400MHz DDR5 Soket AM5 M.2 PCIe 5.0 HDMI DP WIFI ATX Anakart​

Asus Rog Strix X670E-E Gaming Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart​

Arada 9k lık bir performans farkı yoktur paranıza yazık etmeyin fakat derseniz ki ben üst düzey bir şey istiyorum 20k da bütçem var eğer iş bu yöne dönerse bu iki kartı da kafanızdan silin tepe kartlarda akla Msı Meg, godlike, gigabyte aorus ailesi ve asrock taichi gelir fiyat ve performans dengesi düşünüldüğünde iri beslemeleri ile alttaki taichi model oldukça fazlasını vadeder tercihinizi bu yönde yapın ama size asıl tavsiyem 12k lık fiyatı ile güçlü bir model olan x670 aorus elite ax modeli olur.

Top Bottom