Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen7 7700X Cinebench te sıcaklığı nasıl?

Arkadaşlar selamlar. Sistemim Ryzen7 7700X, 32 gb ddr5 ram. işlemcimi cinebench performans testine soktum. Test sonucunda işlemcimin sıcaklık değerini aşağıda yer alıyor. Soğutucu olarak Corsair H150 rgb 360mm kullanıyorum. Soğutucunun konumu kasanın önü. (üste koymak isterdim fakat 280mm destekliyor). Sizce bu değerler normal mi?

Boşta genelde 40-50 derece arasında. Başlarda çok normal gelmedi elimde mx4 termal macunu vardı onu sürdüm. Bu test mx4 sürüldükten sonraki test.

Screenshot 2024-07-19 234959.png

ThE LoSt

80+ Gold
Arkadaşlar selamlar. Sistemim Ryzen7 7700X, 32 gb ddr5 ram. işlemcimi cinebench performans testine soktum. Test sonucunda işlemcimin sıcaklık değerini aşağıda yer alıyor. Soğutucu olarak Corsair H150 rgb 360mm kullanıyorum. Soğutucunun konumu kasanın önü. (üste koymak isterdim fakat 280mm destekliyor). Sizce bu değerler normal mi?

Boşta genelde 40-50 derece arasında. Başlarda çok normal gelmedi elimde mx4 termal macunu vardı onu sürdüm. Bu test mx4 sürüldükten sonraki test.

Alıntıyı görüntüle
Değerler normal ama daha başarılı ölçüm programları kullanın lütfen

Anonymous?

80+ Bronze

Alıntıyı görüntüle
Değerler normal, aynı işlemci ve aynı testte 90-95 derece gören var 240mm soğutucu ile.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Beni rahatsız eden şey soğutucunun ön kısımda olması. Üstte olması sanki daha mantıklı gibi geliyor. Onun etkisi olabilir mi (Kasayı yan yatırıp mı kullansam :D )? Bir de soğtucumun pompa kısmından cızırtı sesleri geliyor. İlk defa masaüstü PC kullanıyorum ses biraz fazla geldi. Normal midir?

Anonymous?

80+ Bronze
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Beni rahatsız eden şey soğutucunun ön kısımda olması. Üstte olması sanki daha mantıklı gibi geliyor. Onun etkisi olabilir mi? Bir de soğtucumun pompa kısmından cızırtı sesleri geliyor. İlk defa masaüstü PC kullanıyorum ses biraz fazla geldi. Normal midir?
Hocam çok fazla ses çıkarmıyorsa sıkıntı yoktur, soğutucunun vidalarını iyi sıktığınızdan emin olun. Sistem boştayken mi yük altındayken mi cızırtı sesi çıkarıyor?

Anonymous?

80+ Bronze
Boştayken duyuyorum daha çok
Hocam yük altında değilken ses çıkarıyorsa sıkıntı olabilir. Bunun için farklı bir konu açmanızı ya da daha önce açılan konulara göz atmanızı tavsiye ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam yük altında değilken ses çıkarıyorsa sıkıntı olabilir. Bunun için farklı bir konu açmanızı ya da daha önce açılan konulara göz atmanızı tavsiye ederim.
Tamamdır, teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ses derken fan sesi değil. pompadan gelen cızırtı. biraz kulak tırmalıyor

Son düzenleme:

Anonymous?

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,978
Üyeler
152,984
Son üye