Neler Yeni

Öneri S20 vs Note 20 Ultra vs S20 Ultra

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Merhaba.

Yaza şu an kullandığım S9+ cihazımı değiştirmeyi planlıyorum. Çünkü ekranı kırdığım zaman panel maliyeti telefondan daha pahalı olacak.
A3 2017 kullanırken de aynı sorunla karşı karşıya kaldığım için o vakitlerde satıp Note 8 Pro almıştım.

Halihazırda listede 3 cihaz var.

S20'de karar kılmıştım ancak artık büyük cihazları da listeye dahil etmeye başladım.
Artık en küçük ekran dediğimiz cihazlar bile 6.1 inç yahut 6.2 6.3 inç olarak çıkıyor piyasaya. Artık küçük ekran kavramı da pek kalmadı.

Büyük ekran olarak S20 ve Note 20 Ultra cihazlarını da listeye kaydettim gibi.
Bütçe 10K olarak kesindi ama muhtemelen 16 17K civarlarına kadar çıkacak. (Kardeşimden biraz borç alıp babamdan da takviye isteyeceğim.)
Bunun neticesinde S20 ve Note 20 Ultra da listeye girdi.

Kamera, ses kalitesi konularında hangi cihaz daha iyi performans gösteriyor açıkçası ana kriterlerim bu.
Her iki cihazda da aynı işlemci, neredeyse aynı kapasiteli bataryalar var.

İki cihazın da açıkçası kamera ve ses kalitesi olarak yakın olduğunu okudum ama ne kadar doğrudur bilemedim.
Bu konuda da bir fikir almak istiyorum.

Not: Bana başka model önermenizi istemiyorum. Tek sorum kamera ve ses kalitesi konusunda hangi cihaz daha iyi olduğudur.

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:

zX1ScreamofNİGht

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Kutluhan bayrakcı
Merhaba.

Yaza şu an kullandığım S9+ cihazımı değiştirmeyi planlıyorum. Çünkü ekranı kırdığım zaman panel maliteyi telefondan daha pahalı olacak.
A3 2017 kullanırken de aynı sorunla karşı karşıya kaldığım için o vakitlerde satıp Note 8 Pro almıştım.

S20'de karar kılmıştım ancak artık büyük cihazları da listeye dahil etmeye başladım.
Artık en küçük ekran dediğimiz cihazlar bile 6.1 inç yahut 6.2 6.3 inç olarak çıkıyor piyasaya. Artık küçük ekran kavramı da pek kalmadı.

Bütçe 10K olarak kesindi ama muhtemelen 16 17K civarlarına kadar çıkacak. (Kardeşimden biraz borç alıp babamdan da takviye isteyeceğim.)

Kamera, ses kalitesi konularında hangi cihaz daha iyi performans gösteriyor açıkçası ana kriterlerim bu.

İki cihazın da açıkçası kamera ve ses kalitesi olarak yakın olduğunu okudum ama ne kadar doğrudur bilemedim.

Not: Bana başka model önermenizi istemiyorum. Tek sorum kamera ve ses kalitesi konusunda hangi cihaz daha iyi olduğudur.

Ben not 20 ultra alırdım. S20 fe kullanıyorum.

şahin doğan

80+ Platinum
Başka cihaz önermeyin demişsin ama bunlar alınabilecek cihazlar değil. Hepsi birbirinden kötü.
16-17K'ya çıkmışsın zaten. Biraz daha çık 21 Ultra veya Plus vs al.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben not 20 ultra alırdım. S20 fe kullanıyorum.
Hocam S20 Ultra'nın ciddi kamera sorunları olduğunu okumuştum. Hala daha o sorunlar devam ediyor mudur bilmiyorum.
Başka cihaz önermeyin demişsin ama bunlar alınabilecek cihazlar değil. Hepsi birbirinden kötü.
16-17K'ya çıkmışsın zaten. Biraz daha çık 21 Ultra veya Plus vs al.
Maks bu kadar bütçe var. Daha fazlasına çıkamam çünkü 2500TL gibi bir ek parayı laptopun bataryasını değiştirmek için kullanacağım.
Üniversitede de 6 yıldır kullandığım laptopumu kullanacağım bataryası öldüğünden değişmesi gerekecek bu yaza.

Dediğim gibi sadece kamera ve ses kalitesi konusunda hangisinin iyi olduğu konusunda cevap lazım.

şahin doğan

80+ Platinum
Hocam S20 Ultra'nın ciddi kamera sorunları olduğunu okumuştum. Hala daha o sorunlar devam ediyor mudur bilmiyorum.

Maks bu kadar bütçe var. Daha fazlasına çıkamam çünkü 2500TL gibi bir ek parayı laptopun bataryasını değiştirmek için kullanacağım.
Üniversitede de 6 yıldır kullandığım laptopumu kullanacağım bataryası öldüğünden değişmesi gerekecek bu yaza.
S20 Ultrada sadece kamera değil, işlemcide sorunlu. Aynı şekil Note 20 Ultrada. S21 Plus bulunur o fiyatlara. Hem büyük hem sorunsuz cihaz.

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Merhaba.

Yaza şu an kullandığım S9+ cihazımı değiştirmeyi planlıyorum. Çünkü ekranı kırdığım zaman panel maliteyi telefondan daha pahalı olacak.

Note serisinin ayrı bir premium deneyimi var. Kalemini düşünebilirsin faydası var bende de S10+ var. Memnun ama Note serisi benim gözümde ayrı

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Note serisinin ayrı bir premium deneyimi var. Kalemini düşünebilirsin faydası var bende de S10+ var. Memnun ama Note serisi benim gözümde ayrı
Ablamda -halamın kızı- S10+ var hocam ona hep hayrandım zaten.
Sırf o cihaza hayran olduğum için S10 serisine geçmiştim S10e alalarak.
Ama kız kardeşimin cihaz rahmetli olunca ona verdim gidip dolandırıcı insanlardan almak yerine gitsin benden alsın diyerekten.

Yaza doğru işte önmüzdeki 3 büyük maratonu koşunca düze çıkıp rahatladığımda Eskişehir'e tatile gittiğimde almayı planlıyorum.

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Ablamda -halamın kızı- S10+ var hocam ona hep hayrandım zaten.
Sırf o cihaza hayran olduğum için S10 serisine geçmiştim S10e alalarak.
Ama kız kardeşimin cihaz rahmetli olunca ona verdim gidip dolandırıcı insanlardan almak yerine gitsin benden alsın diyerekten.

Yaza doğru işte önmüzdeki 3 büyük maratonu koşunca düze çıkıp rahatladığımda Eskişehir'e tatile gittiğimde almayı planlıyorum.
Ben çok memnunum. Hala sağlam cihaz. Kamerası olsun ekran olsun ses olsun. Tek sıkıntım ekran kalitesine göre batarya performansı düşük ama idareli kullanınca kurtarıyor. Umarım gönlündeki telefonu alırsın

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Valla hocam gönlümden Note 20 Ultra geçiyor açıkçası. Ama ses kalitesi nasıl bilemiyorum.
Geçen sene özel ders aldığım hocamda vardı memnunum diyordu kadın. Ama ekranını kırmıştı aldığı ilk sene :(
Bir kere canlı olarak görme fırsatım oldu bu cihazı.

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Valla hocam gönlümden Note 20 Ultra geçiyor açıkçası. Ama ses kalitesi nasıl bilemiyorum.
Geçen sene özel ders aldığım hocamda vardı memnunum diyordu kadın. Ama ekranını kırmıştı aldığı ilk sene :(
Bir kere canlı olarak görme fırsatım oldu bu cihazı.

Buradan ses, ekran ve kamera karşılaştırma puanlarına bakabilirsin.

şahin doğan

80+ Platinum

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Merhaba.

Konuya bir güncelleme yapmak istiyorum.
Normalde kendim alacakken annem istediğim yeri tutturursam bizzat gidip beraber alacağız söz dedi geçenlerde :)

S23 ile nasipse yola devam edeceğim.
Üniversite sınavından sonra değiştirmiş olurum mu8htemelen.

Dün Bandırma MediaMarkt'a gittim ve S23/S23 Ultra cihazlarını denedim. Aşırı güzel cihazlar.
S23 Ultra da çok hoşuma gitti ancak o kadar para vermek istemediğim için S23'e karar verdim. Şahsen benim için gayet yeterli bir cihaz. Kamera ve ses anlamında da güzeldi telefon.

Top Bottom