Neler Yeni

Saç uzatmak istiyorum ama saç kesimi nasıl olmalı

Shaduel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Özgür Ercil
Arkadaşlar saçımı uzatmak istiyorum aynı Sergio oliveira ve ya Taylan Antalyalı nın saçı gibi ama şuanda uzatırken fauller denen kısmı (kulağın yanında yanak kısmında) ve enseyi kestirmeli miyim yoksa kesmezsem daha mı iyi olur ve ya saça yapmam gereken bir şey varsa önerir misiniz birde saçın yanlarını kesmelimiyim

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
umt
Discord
umt#4257
Arkadaşlar saçımı uzatmak istiyorum aynı Sergio oliveira ve ya Taylan Antalyalı nın saçı gibi ama şuanda uzatırken fauller denen kısmı (kulağın yanında yanak kısmında) ve enseyi kestirmeli miyim yoksa kesmezsem daha mı iyi olur ve ya saça yapmam gereken bir şey varsa önerir misiniz birde saçın yanlarını kesmelimiyim
normal amerikan tıraşı gibi ama yanları biraz daha fazla aldır 1-2 gibi
ilk kestirdiğinde berbat durur yazın kestir bence

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ben ilk uzatmaya başladığımda enseden hafif rahatsız ettiğinde gidip kısalttırdım ki hepsi aynı uzunlukta çıkmaya başlasın ve kırıklar ortadan kalksın diye.
Dediğin kişiler uzatıp öyle kestiriyor veya direkt oraları aldırıp üst kısımları uzatıyor.

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Favorileri kesmek uzarken güzel durmasını sağlıyor. Ama diğer kısımlar uzadıktan sonra favorileri uzatmak daha kötü görüntüye sebep olduğunu düşünüyorum.

Her yeri aynı anda uzatmaya başla sürekli arkaya doğru tarayarak saçının o şekli almasını sağla. Hatta taç felan takarak çirkin görüntüyü perdeleyebilirsin.
Ama yanlar kestirip diğer kısımlar uzadığında taç takarak felan maskelemek garip duruyor.

Az sonra askere gitmeden önce uzattığım saçlarımın fotosunuda eklerim.

Rulep

80+ Gold
Ne yapılır bilmiyorum bende uzatıyorum kendi sürecimi anlatayım belki faydası olur

Klasik yanları al(kısalt) üstler kalsın mantığında ilerliyordum Kasım Aralık (2021) gibi kestirdim sonra uzatma kararı aldım o zamandan bu zamana sadece Nisan Mayıs gibi kestirdim. berberime güveniyordum abi ben saçı bağlayacağım yap bir şeyler demiştim enseyi kesti(rahatsız olduğum için) diğer kısımlara da kırıkları almıştı galiba bu arada uzatma dönemi çok kötü olur diyorlardı saç yapısı önemli diye düşünüyorum çünkü saçım dalgalı olduğu için sadece yıkayıp kuruluyordum yani şekil alsın diye bir şey kullanmadım ama beslenmesi için bir şeyler kullan bence çünkü saçımın yavaş uzadığını düşünüyorum nisan mayıs gibi kestirdiğimi söylemiştim keşke kestirmeseydim diyorum çünkü şuan ensem kısa kaldığı için toplayamıyorum üstler bağlanıyor da ense gelmediği için kötü duruyor o yüzden şu anlık bağlamıyorum az kaldı ama 1 aya bağlarım gibi bağladığımda da umarım güzel durur durmazsa sakallarımın çıkmasını bekleyeceğim 2 yılı var gibi o zamana kadarda kısaltırım herhalde bu arada zorlandığım yerlere gelirsek bağlayamadığım için rüzgarlı havalar da baya mücadele ediyorum

acaba kırıkları aldırsam mı diye düşünüyorum bilemedim bir an önce bağlamak istiyorum. bu işin bir de askerliği var üni falan okuyacağım için 4-5 yıl sürer kaçarı yok elinde sonunda gelecek nasıl vedalaşıcam
bilmiyorum

Shaduel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Özgür Ercil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar teşekkür ederim yardımınız için birde son olarak kullanmam gereken krem maske falan tarzı şeyler var mı acaba

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar teşekkür ederim yardımınız için birde son olarak kullanmam gereken krem maske falan tarzı şeyler var mı acaba
Zeytinyağı ve yumurta ile hazırlanan maskeden kullanıyorum. Saça gerekli bir çok vitamini veriyor. Saçın kuruyup kırılmasını ve derinin kuruyup kepeklenmesini engelliyor.

Kepeklendikten sonrasında çok etkili değil. Mevcut bir kepeklenme var ise zeytinyağı ile karbonat maskesi yapılmalı. Yaşlıların yeni doğan bebeklerdeki konak sorununu çözmekte kullandığı etkili ve doğal yöntemdir.

Saç kremi, şampuan veya doğal yöntemler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimine iyi gelen kimine gelmez bu tamamen fiziksel ve hormonal farklardan kaynaklıdır.

Ama saçını çok yağlı bırakmakta, çok sık yıkayıp yıpranmasını sağlamakta iyi değil.

Kendimde sadece zeytinyağlı yumurtalı maskeyi kullandım. Kepek olursa karbonatlı olanı o kadar.
Şampuan olarakta kendi yapım gereği 3 4 aydan fazla kullanırsam kepeklenme yaptığından değiştirip duruyorum. Ama Hacı Şakir adaçaylı olanı kullanıyorum ne hikmetse iyi geliyor. Sanırım ucuz yapacağız diye kimyasal koymaya bütçeleri kalmıyor. 😂

1_090947.jpg

Son düzenleme:

Shaduel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Özgür Ercil
Zeytinyağı ve yumurta ile hazırlanan maskeden kullanıyorum. Saça gerekli bir çok vitamini veriyor. Saçın kuruyup kırılmasını ve derinin kuruyup kepeklenmesini engelliyor.

Kepeklendikten sonrasında çok etkili değil. Mevcut bir kepeklenme var ise zeytinyağı ile karbonat maskesi yapılmalı. Yaşlıların yeni doğan bebeklerdeki konak sorununu çözmekte kullandığı etkili ve doğal yöntemdir.

Saç kremi, şampuan veya doğal yöntemler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimine iyi gelen kimine gelmez bu tamamen fiziksel ve hormonal farklardan kaynaklıdır.

Ama saçını çok yağlı bırakmakta, çok sık yıkayıp yıpranmasını sağlamakta iyi değil.

Kendimde sadece zeytinyağlı yumurtalı maskeyi kullandım. Kepek olursa karbonatlı olanı o kadar.
Şampuan olarakta kendi yapım gereği 3 4 aydan fazla kullanırsam kepeklenme yaptığından değiştirip duruyorum. Ama Hacı Şakir adaçaylı olanı kullanıyorum ne hikmetse iyi geliyor. Sanırım ucuz yapacağız diye kimyasal koymaya bütçeleri kalmıyor. 😂

Alıntıyı görüntüle
Hocam çok sağ ol bilgiler için birde benim saçta faul kısmı biraz nasıl desem kıvırcıklasmiş mi denir ve ya kalkık oluyor böyle bu uzayınca düzelir mi kesmem falan gerekiyor mu

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam çok sağ ol bilgiler için birde benim saçta faul kısmı biraz nasıl desem kıvırcıklasmiş mi denir ve ya kalkık oluyor böyle bu uzayınca düzelir mi kesmem falan gerekiyor mu
Bazılarının favoriler veya ense kısmında oluyor. Genelde o kıvırcık saçlar belli bir yerden sonra uzamaz. Hatta düz olanını bile gördüm.
Uzatmaya çalışmakta fayda var kulak arkasına atacak kadar olsa yeter. Zamanla kıvırcık düzelmez. Genelde bu kıvırcık bukle şeklindedir.

Shaduel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Özgür Ercil
Bazılarının favoriler veya ense kısmında oluyor. Genelde o kıvırcık saçlar belli bir yerden sonra uzamaz. Hatta düz olanını bile gördüm.
Uzatmaya çalışmakta fayda var kulak arkasına atacak kadar olsa yeter. Zamanla kıvırcık düzelmez. Genelde bu kıvırcık bukle şeklindedir.
Teşekkür ederim yardimin için iyi akşamlar

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,219
İsim
Taha Efe
Ben Kıvırcığım 2 3 yıldır uzatıyorum söyle yapıyorum:
Saçlar uzuyor ve 4 5 aya genelde birbirine giriyor kıırık oluyor.
Birbirine Giren ve Kırık Kısımları kestiriyorum,saç Rahat taranıp hava alınca uzatmaya devam.
Sampuanı biraz Karısık, Suanda BİM'deki Aplus Hindistan Cevizli Sampuan ve Kremini kullanıyorum.
Onu birazda deneme-yanılma ile bulacaksın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,008
Üyeler
157,466
Son üye
ErencanSR
Top Bottom