Neler Yeni

Saçkıran Hastalığım Gençliğimi Başıma Yıktı!

faustiN

80+
Saçkıran (Alopesi Areata); daha önce kıl bulunan alanlarda, bir veya daha fazla, yaklaşık olarak bozuk para büyüklüğünde, yuvarlak, düzgün yüzeyli saç dökülmesi olarak ya da başka değişiklik izlenmeyen, yama biçimli saç kaybı olarak karşımıza çıkar.

17 Yaşındayım saçlarımı hep çok severim 2 günde bir yıkarım. Hep uzun olarak kullanırdım zaten saçı bundan yaklaşık 5-6 ay önce ( saçım uzun olduğu için farketmedim ilk zamanlarda ) annemin görmesi ile farkettim saçkıran hastalığını ayrıca fazla umursamadım. Hemen Geçer Kafasindaydim Ama is ciddiye bindi saçımın tam orta taraflarında 1₺ büyüklüğünde saçların hepsi dökülmüştü zaten Hemen Cildiye Doktoruna gidip derdimi anlattım . Kortizonlu iğne vurdu ilk zamanlarda harika etki yarattı. Saçlarım çıkmaya başlamıştı 1 Ay sonra tekrar gidip tekrar vurdurduk ve saçlarım tamamen çıkmıştı ( bu olaylar 4-5 ay sürüyor) Bu hafta yeniden saçımda saçkıran çıkmış büyük ihtimalle yine cildiye yolu göründü öneriniz varmı forumdaki arkadaşlara sormak geldi içimden sarımsak felan denemedim önerilerinizi bekliyorum nasıl geçer bu hastalık ?

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
Berkecan Ergin
stres yapmicaksın. Ara ara gidip saç derisine iğne vurdurcaksın 6 ayda 1 falan duruma göre senede 1.
Bulaşıcı değil ama yinede kuafor temiz olmalı. Bazı yerler saç kıran olan bölgeyi jiletle kanatıp özel serumlarda yapıyor ama en mantıklısı 6 yada 12 ayda 1 saç derisine iğne yaptırmak

EmreErkanAydın

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Emre Erkan Aydın
Saçkıran tedavisi dermovate kullan kardeşimde kullandım işe yaradı dermovate

faustiN

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eyvallah dostlar baska önerisi olan varmı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saçkıran tedavisi dermovate kullan kardeşimde kullandım işe yaradı dermovate
egzama ilacı felan diyorlar saçkıran olan bölgeye mi sürüyorsunuz hocam bunu ?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Hamza Ziya Üstün
Kafadan hacamat olabilirsin ama hangi gün olduğuna dikkat et belli günleri var

darkweel99

80+ Bronze
Saçkıran (Alopesi Areata); daha önce kıl bulunan alanlarda, bir veya daha fazla, yaklaşık olarak bozuk para büyüklüğünde, yuvarlak, düzgün yüzeyli saç dökülmesi olarak ya da başka değişiklik izlenmeyen, yama biçimli saç kaybı olarak karşımıza çıkar.

17 Yaşındayım saçlarımı hep çok severim 2 günde bir yıkarım. Hep uzun olarak kullanırdım zaten saçı bundan yaklaşık 5-6 ay önce ( saçım uzun olduğu için farketmedim ilk zamanlarda ) annemin görmesi ile farkettim saçkıran hastalığını ayrıca fazla umursamadım. Hemen Geçer Kafasindaydim Ama is ciddiye bindi saçımın tam orta taraflarında 1₺ büyüklüğünde saçların hepsi dökülmüştü zaten Hemen Cildiye Doktoruna gidip derdimi anlattım . Kortizonlu iğne vurdu ilk zamanlarda harika etki yarattı. Saçlarım çıkmaya başlamıştı 1 Ay sonra tekrar gidip tekrar vurdurduk ve saçlarım tamamen çıkmıştı ( bu olaylar 4-5 ay sürüyor) Bu hafta yeniden saçımda saçkıran çıkmış büyük ihtimalle yine cildiye yolu göründü öneriniz varmı forumdaki arkadaşlara sormak geldi içimden sarımsak felan denemedim önerilerinizi bekliyorum nasıl geçer bu hastalık ?
jiletle kanatıp o bölgeyi sarımsak sürüyorlar eski sistemde belki iyi gelir bir araştr derim

yenerinho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ufuk yener
Senin anlattığının aynısı hatta 2-3 yerde vardı bende 1tl büyüklüğünde. Doktora gittiğimde 6 aylık roaccutane diye bi ilaç kullandım.Şuan için herhangi bir sıkıntım yok.İlaç bünyemi sağlam sarsmıştı.Cildiye doktoruna bi sor istersen.Uygun görürse şahsi düşüncem kullan derim o ilacı

Benzer yaşlarımda başıma gelmişti bu durum, gittiğin yerin hijyeni gerçekten önemli. O dönem babam; saç kıran oluşan bölgeyi jilet ile kazıyıp sarımsak sürerdi. Ne kadar doğru tedavi bilmem ama benim sorunumu çözmüştü.

faustiN

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyvallah Sağolun Deneyelim Bakalım dediklerinizi sarımsağı denicem ama sarımsağın suyunu siksam mi direk oraya mi sürsem bilgisi olan?

faustiN

80+
fikri olanlar Yazabilirmi?

EmreErkanAydın

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Emre Erkan Aydın
eyvallah dostlar baska önerisi olan varmı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

egzama ilacı felan diyorlar saçkıran olan bölgeye mi sürüyorsunuz hocam bunu ?
Aynn kardeşimde de vardı sürdüm hemen geçirdi egzamayla saçkırana birebir ne yaptısysak düzelmedi ama bunu sürdüm 1 ayda saç çıktı kafasının ortasınaydı delik bunu cildiyeye git yazdır sakın verdiği başka ilacı sürme deki ben bunu istiyorum ben de tesadufen tanıştım bu ilaçla

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Eren
Yaklaşık 3 yıl sürdü benimki. Sarımsak sürmek, deriyi kazıyıp sarımsak sürmek vesaire falan bende hiçbir işe yaramadı. Eczacı bir losyon yapmıştı o da bir işe yaramadı. Sadbe diye bir ilaç var onu kullandım o da bir işe yaramadı. Bu saydıklarım bazılarında işe yaramış bu arada. Deneyebilirsin. Ben sana kesin çözümü söyleyeceğim. Kılın döküldüğü bölgeye kortizonlu bir iğne yapılıyor. Doktor yapıyor bunu. İğne vurulduktan yaklaşık 1 hafta sonra orada kıllar çıkmaya başlıyor tekrar beyaz beyaz olarak. Bir süre sonra siyaha dönüyor. Bende bir yerde dökülüyordu,bir süre sonra çıkıyordu. Sonra başka yerlere sekiyordu. Saçım sakalım hatta ense kıllarımda bile vardı.

Sonradan farkettim ki sen de bu iğneyi yaptırmışsın.

faustiN

80+
Yaklaşık 3 yıl sürdü benimki. Sarımsak sürmek, deriyi kazıyıp sarımsak sürmek vesaire falan bende hiçbir işe yaramadı. Eczacı bir losyon yapmıştı o da bir işe yaramadı. Sadbe diye bir ilaç var onu kullandım o da bir işe yaramadı. Bu saydıklarım bazılarında işe yaramış bu arada. Deneyebilirsin. Ben sana kesin çözümü söyleyeceğim. Kılın döküldüğü bölgeye kortizonlu bir iğne yapılıyor. Doktor yapıyor bunu. İğne vurulduktan yaklaşık 1 hafta sonra orada kıllar çıkmaya başlıyor tekrar beyaz beyaz olarak. Bir süre sonra siyaha dönüyor. Bende bir yerde dökülüyordu,bir süre sonra çıkıyordu. Sonra başka yerlere sekiyordu. Saçım sakalım hatta ense kıllarımda bile vardı.

Sonradan farkettim ki sen de bu iğneyi yaptırmışsın.
vurdurdum çıktı yalnız aradan 4-5 ay geçti yine göstermeye başladı farklı yerde elimi sacima atıyorum saçkıran acaba o bölgeyi güçsüz mu yapıyor dokunuyorum oradaki saclar düşüyor

Top Bottom