Neler Yeni

Saçkıran Hastalığım Gençliğimi Başıma Yıktı!

faustiN

80+
Otoimmun hastalıkların nedenleri bilinmiyor tedavileri de o kadar net değil. Ms veya lupus da olabilirdin. Saçkıran yine iyi kazırsın kafayı her sabah usturayla cillop gibi olur. Stres yapma o bölgeyi kanatıp bir şeyler sürme işini de yapma. Enfeksiyon falan kaparsın daha kötü olur. Kortizol bağışıklık sistemini baskıladığı için kesinlikle işe yarar. Sistemik ilaçlar da var ama kullanılmasını tavsiye etmem.
Eyvallah

BayZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Ziya Yılmaz
Bende 2 kere oldu 2si de iğne ve dövülmüş tuzlu sarımsak çözdü. Koca karı ilacı falan gibi geliyor olabilir ama kesin çözüm oldu bana inşallah sende de işe yarar

thec2o

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Cemre Can Özdemir
dostum çok takma kafaya neyi takıyorsan diyecem de bi dene de değil ki dert memlekette.. geçmiş olsun babam 2 defa yakalandı ama her seferinde eskiye döndü, bir cildiyeciye de danış sen forum da falan olmaz böle

Hanaz

80+ Silver
Tamda bunu sorucaktim bu saçkıranlar mantar diye mi geçiyor ? çünkü yeniden tekrarliyor mantar ise mantar ilaçları bunu gecirmezmi acaba sarımsak sürücem sarımsağı direk soyup o bölgeye ileri-geri yaparak mi sürdü yoksa ?
Kanadıği zaman sarımsağı 2 ye bölüp suyunu sördü

faustiN

80+
Gelişme ; Dün sarımsağı yaptım ilk yaptığım zaman hafifte olsa acı vermişti. Çünkü ben iğne yi hafif hafif batırıp kanatarak yapmıştım. Şuanlik bir sonuç yok bakalım saçlar dökülmeye devam ediyor elimi saçkıran olan bölgeye atiyorum elimde kaliyor saçlar bakalım umudumuzu yitirmicez haftada bir bu sarımsak işini yapacağım umarım olumlu sonuc alırız :) iyi akşamlar

Zechion

80+ Silver
Saçkıran (Alopesi Areata); daha önce kıl bulunan alanlarda, bir veya daha fazla, yaklaşık olarak bozuk para büyüklüğünde, yuvarlak, düzgün yüzeyli saç dökülmesi olarak ya da başka değişiklik izlenmeyen, yama biçimli saç kaybı olarak karşımıza çıkar.

17 Yaşındayım saçlarımı hep çok severim 2 günde bir yıkarım. Hep uzun olarak kullanırdım zaten saçı bundan yaklaşık 5-6 ay önce ( saçım uzun olduğu için farketmedim ilk zamanlarda ) annemin görmesi ile farkettim saçkıran hastalığını ayrıca fazla umursamadım. Hemen Geçer Kafasindaydim Ama is ciddiye bindi saçımın tam orta taraflarında 1₺ büyüklüğünde saçların hepsi dökülmüştü zaten Hemen Cildiye Doktoruna gidip derdimi anlattım . Kortizonlu iğne vurdu ilk zamanlarda harika etki yarattı. Saçlarım çıkmaya başlamıştı 1 Ay sonra tekrar gidip tekrar vurdurduk ve saçlarım tamamen çıkmıştı ( bu olaylar 4-5 ay sürüyor) Bu hafta yeniden saçımda saçkıran çıkmış büyük ihtimalle yine cildiye yolu göründü öneriniz varmı forumdaki arkadaşlara sormak geldi içimden sarımsak felan denemedim önerilerinizi bekliyorum nasıl geçer bu hastalık ?
Hocam ben de bugün berbere gittiğimde saçkıran olduğunu öğrendim. Ne yapmam gerek ? Sizde nasıl oldu ?

Top Bottom