Neler Yeni

Sadece 24 saat içinde internet bağlantım yapıldı

orcunalk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
orçun alkan
Merhaba arkadaşlar ben foruma 4 gündür üyeyim evime internet alacaktım onun hakkında bilgi toplamak için girdim ve gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim öncelikle. Ben öncesinde komşumla ortak türk telekom adsl kullanıyordum o taşınınca yeni altyapımın desteklediği bir internet alayım dedim. Öncelikle internet altyapısını kontrol ettirdim bunu internet sağlayıcılarını arayarak veya kendi sitelerinde altyapı sorgulama bölümleri var oralardan da yapabilirsiniz. Alt yapımı sorguladığımda en fazla 57 megabit desteklediğini gördüm. Forumda hep kablonet öneriyorlardı onu sorguladığımda yaşadığım ilde altyapısı bulunmadığı için onu ne yazık ki sildim listemden. Forumdaki tavsiyeleri ve arkadaşlarımın tavsiyesiyle Millenicom almaya karar verdim.Hatta beni en çok LordHasan'ın yazdığı başvuru süreci etkiledi aynı zamanda ondan gaza gelerek ben de kendi sürecimi aktarayım başkalarına yardımım olur belki diye düşünüdüm, onun konusunun linkini de şöyle bırakayım https://donanimarsivi.com/forum/konu/millenicom-baglanma-suerecim.151921/ .

Neyse 27.10.2020 saat 10 da millenicom müşteri hizmetlerini aradım 10 dakikada başvurumu tamamladım arkadaşımın referans kodunu verdim ikimiz de 1 ay ödemeyeceğiz fatura. 35 megabit 85 TL olan kampanyayı seçtim. Benim korkum altyapı 57 megabite kadar destekliyo olsa da bina içindeki kablolarım eski acaba 35 megabit alır mıyım diyordum müşteri hizmetlerine de sordum gelen teknofix ekibi kablolarınızı kontrol eder eğer kötüyse yeni kablo çeker dedi. daha sonra 27.10.2020 saat 15.00 gibi türk telekom ekibi geldi ankastre de bir şeyler yaptı interneti tanımladı sanırım. Daha sonra ben millenicom a whatsapp dan türk telekom ekibi işini tamamladı millenicomun ekibi gelebilir diye mesaj attım daha sonra ilettiklerini söylediler.

28.10.2020 saat 10 gibi teknofix ekibi aradı evdeyseniz kuruluma geleceğiz modem ister misiniz diye sordular bende modem olduğu için istemedim. saat 12 gibi teknofixden 2 kişi geldi ankastreye baktılar zaten ben ev telefonu kullandığım için kablolarımın iyi olduğunu 35 megabiti destekler dediler. Modemi kurdular hız testi yaptılar 27megabit gibi bir şey çıktı daha sonradan açılır şu an ilk test olduğundan düşük dediler pek inandırıcı gelmedi bana da ama sonraki testlerde gerçekten daha yüksek çıktı,ben de o sırada kağıtları imzaladım ekip gittikten sonra hız testi yaptım aşağıya onun ss ini koyuyorum. yani yaklaşık olarak 24 saatte evimde internetim oldu. şuanlık herhangi bir sıkıntı olmadı . Eğer yardımcı olabileceğim bir şey olursa bu konu altından veya özelden yazabilirim elimden geldiğince.

Bu arada bu sürecin hızlı olmasının sebebi belki nüfusu az ve merkezde oturduğum içindir bilmiyorum (uşakta oturuyorum).Bir de müşteri hizmetleriyle konuşurken hızlı olması lazım internetten işlerim var dedim o da aciliyetin iletildiğini söyledi siz de bu bahaneyi kullanabilirsiniz başvururken. Bir de benim tavsiyem arkadaşını getir kampanyasından yararlanmak istiyorum diyin en başta başvururken çünkü unutabiliyorlar en başında demekte fayda var. Ben de kendi kodumu bırakayım hem sizin hem benim işime yarar belki. DAVET KODUM:773182FC.

Ekler

• speed test.PNG
    speed test.PNG
    28 KB · Hit: 82
Son düzenleme:

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Merhaba arkadaşlar ben foruma 1 haftadır üyeyim evime internet alacaktım onun hakkında bilgi toplamak için girdim ve gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim öncelikle. Ben öncesinde komşumla ortak türk telekom adsl kullanıyordum o taşınınca yeni altyapımın desteklediği bir internet alayım dedim. Öncelikle internet altyapısını kontrol ettirdim bunu internet sağlayıcılarını arayarak veya kendi sitelerinde altyapı sorgulama bölümleri var oralardan da yapabilirsiniz. Alt yapımı sorguladığımda en fazla 57 megabit desteklediğini gördüm. Forumda hep kablonet öneriyorlardı onu sorguladığımda yaşadığım ilde altyapısı bulunmadığı için onu ne yazık ki sildim listemden. Forumdaki tavsiyeleri ve arkadaşlarımın tavsiyesiyle Millenicom almaya karar verdim.Hatta beni en çok LordHasan'ın yazdığı başvuru süreci etkiledi aynı zamanda ondan gaza gelerek ben de kendi sürecimi aktarayım başkalarına yardımım olur belki diye düşünüdüm, onun konusunun linkini de şöyle bırakayım https://donanimarsivi.com/forum/konu/millenicom-baglanma-suerecim.151921/ .

Neyse 27.10.2020 saat 10 da millenicom müşteri hizmetlerini aradım 10 dakikada başvurumu tamamladım arkadaşımın referans kodunu verdim ikimiz de 1 ay ödemeyeceğiz fatura. 35 megabit 85 TL olan kampanyayı seçtim. Benim korkum altyapı 57 megabite kadar destekliyo olsa da bina içindeki kablolarım eski acaba 35 megabit alır mıyım diyordum müşteri hizmetlerine de sordum gelen teknofix ekibi kablolarınızı kontrol eder eğer kötüyse yeni kablo çeker dedi. daha sonra 27.10.2020 saat 15.00 gibi türk telekom ekibi geldi ankastre de bir şeyler yaptı interneti tanımladı sanırım. Daha sonra ben millenicom a whatsapp dan türk telekom ekibi işini tamamladı millenicomun ekibi gelebilir diye mesaj attım daha sonra ilettiklerini söylediler.

28.10.2020 saat 10 gibi teknofix ekibi aradı evdeyseniz kuruluma geleceğiz modem ister misiniz diye sordular bende modem olduğu için istemedim. saat 12 gibi teknofixden 2 kişi geldi ankastreye baktılar zaten ben ev telefonu kullandığım için kablolarımın iyi olduğunu 35 megabiti destekler dediler. Modemi kurdular hız testi yaptılar 27megabit gibi bir şey çıktı daha sonradan açılır şu an ilk test olduğundan düşük dediler pek inandırıcı gelmedi bana da ama sonraki testlerde gerçekten daha yüksek çıktı,ben de o sırada kağıtları imzaladım ekip gittikten sonra hız testi yaptım aşağıya onun ss ini koyuyorum. yani yaklaşık olarak 24 saatte evimde internetim oldu. şuanlık herhangi bir sıkıntı olmadı . Eğer yardımcı olabileceğim bir şey olursa bu konu altından veya özelden yazabilirim elimden geldiğince.

Bu arada bu sürecin hızlı olmasının sebebi belki nüfusu az ve merkezde oturduğum içindir bilmiyorum (uşakta oturuyorum).Bir de müşteri hizmetleriyle konuşurken hızlı olması lazım internetten işlerim var dedim o da aciliyetin iletildiğini söyledi siz de bu bahaneyi kullanabilirsiniz başvururken. Bir de benim tavsiyem arkadaşını getir kampanyasından yararlanmak istiyorum diyin en başta başvururken çünkü unutabiliyorlar en başında demekte fazda var. Ben de kendi kodumu bırakayım hem sizin hem benim işime yarar belki. DAVET KODUM:773182FC.
çok güzel süreç anlatımı olmuş
elinize sağlık :)

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Akşam 4 de Atlantis.net aradım ertesi gün saat 10 gibi gelip bağladılar.

Top Bottom