Neler Yeni

sadece 3.5 dolara 2 kat fps elde etmek mümkün mü? (MÜMKÜN!)

Froxy78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Muhammet
denendi ve çalışıyor 60-70fpsimi 130-140a çıkardı gönderiyi düzenledim şimdi başka oyunda deniyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

almadım internetten indirdim cracksız şekilde koruması yok zaten programın
Rdr 2 varsa dener misin hocam.

oziozi12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Oğuzhan
Oyunun çözünürlüğünü düşürmekten başka bir şey yapmıyor. Kimse heyecanlanmasın. Oyunun ayarlarından çözünürlüğü düşürün aynı şey.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Furkan Görür
Oyunun çözünürlüğünü düşürmekten başka bir şey yapmıyor. Kimse heyecanlanmasın. Oyunun ayarlarından çözünürlüğü düşürün aynı şey.
ne alaka? peki çözünürlük değişmeden nasıl yüksek fps alabildim?

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
665
İsim
selams

YUNUS29

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
YUNUS
hocam sadece orjinal oyunlardamı oluyor yoksa korsan oyunda da olurmu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

grafiklerde bozulma oluyormu acaba ?

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Furkan Görür

YUNUS29

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
YUNUS
steam uygulaması: https://store.steampowered.com/app/993090/Lossless_Scaling/#app_reviews_hash (YORUMLARINI DA OKUYABİLİRSİNİZ)
türkçe anlatım videosu:

arkadaşlar bu nasıl mümkün oluyor?

elden ring mesela 60fps kiliti var ama bu uygulama ile 120 e çıkabiliyormuş.

hemen hemen her ekran kartı ile uyumlu. Çok merak ediyorum sistem nasıl işliyor?
______________________________________________________________________________________________________________________

UYGULAMAYI TEST ETTİM.

ASASSİNS CREED ODYSSEYS ULTRA GRAFİKLER 1080P DE

70 fps alırken uygulamayı açıp ayarı aktif edince 135-140fpsye çıktı.

Steamın kendi fps sayacı 70 gösterirken uygulama fpsyi 135 gösteriyor fakat 60-70 fps arası oynayan bir oyunda mouseyi hızlı çevirince hissettiğiniz kasma vb. hepsi düzeldi yani 135fps alıyorum.

Şimdi başka oyunda test ediyorum

ULTRA GRAFİKLER
Alıntıyı görüntüle

UYGULAMAYI AÇINCA

Alıntıyı görüntüle

uygulamayı kapatınca 60-70fps arasındaki kasma hissiyatı geri başlıyor.

______________________________________________________________________________________________________________________

Şimdi oyunumuz Detroit: Become Human yani 60 fps kiliti olan bir oyun.

Oyun 1080p ultra grafiklerde 58-60fps veriyor ve hızlı hareket edince o kasma hissiyatını yaşıyorsunuz.

Programı aktif edince fps 120fpsye çıktı ve o kasma hissiyatı kalktı yani fpsin arttığından emin olabiliyoruz.

Şimdiki oyunumuz Resident Evil 4 Remake 1080p ultra grafikler ve Ray Tracing high ayarlarda fpsimiz 66

programı açınca fps: 140 oldu.

Şimdiki oyunumuz Battlefield 2042 1080p ultra grafikler fps 90-95 arası.

Programı açınca fps: 170 oldu ama online oyun diye geçikme yaşadım ben.

Program steamda 3.5 dolar ama buradan ücretsiz indirebilirsiniz eğer bu yasak ise silebilirim linki.

LİNK silindi. Crack uygulama diye uyarı yememek için sildim.

Videoyu izleyin AMD için yaptıgım ayar bu:

Alıntıyı görüntüle

Ölçekle kısmından kısayolu CTRL+ALT+A yapın. oyunu açın ve penceresiz moda getirin (tam ekrandan çıkarın) ve CTRL+ALT+A yaparak aktif edin.

FPSi görmek için bu ayarı açın.

Alıntıyı görüntüle
bu program ile beraber FSR de aktıf etmek zorundamıyız acaba ? oyun ıcınde

Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
ne alaka? peki çözünürlük değişmeden nasıl yüksek fps alabildim?
anlama zorluğunmu var senin adam sana düşük çözünürlükteki gibi görüntü kaltesi veriyor diyor.bunu da anlamassın sen daha da açayım: yani 1080p de 480p kalitesi alarak fps artışı sağlıyor gibi.bu yüzden boş bir program.aynısını radeon boost veya flud frame de yapıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ahmet Arslan
Benim laptop dahili grafik grafik işlemcili. Yani ekran kartı yok. Onun yerine işlemciye karta takılı. Bu program işe yarar mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Şenol Özen
Oğlum ekran kartı üreticileri bu programı yapan adamı dava eder.
Amd nin driverında olan Radeon süper resolation mantığı ile çalışıyor belliki. Yaptığı iş programın arayüzünde belli oluyor. Sen oyunu 1080p de açıyorsan program oyunu fsr ile daha alt çözünürlükte ekranına göre upscale yapıyor. Artık her oyunda fsr mevcut. Zaten Fsr yi hem nvidia hem amd kullanabiliyor. Ayrıca fsr açık kaynak yazılım hiç bir yazılım donanım şirketi bunu dava edemez arkadaşlar. Amd 6000 serisi ve sonrası ekran kartı olanlar bu programı kullanmasına gerek yok sürücü arayüzünde Radeon süper resolation u kullanabilir. Ben Metro Exodus enhanced edition oyununda kullanıyorum bu programda birebir aynı mantık zaten. Ancak nvidia kartı olupta mesala örnek olarak gtx 1000 serisi bu program ile Metro Exodus gibi dlss desteği olup fsr desteği olmayan bir oyunu yüksek fps lerde oynayabilirler tek artısı bu olur. Neyine bukadar şaşırdınız?

Reav

80+ Silver
ama oyunun desteklemesine gerek yokmuş. Mod falanda indirmeden yapıyoruz şimdi ac odysseys açıyorum 1080p ultra da 70fps veriyordu şimdi bakacam
Frame generation bu bir farkı yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,093
Üyeler
156,125
Son üye
AlperKa
Top Bottom