Neler Yeni

Sahibinden param güvende ile alışveriş güvenli mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Melihbakidemir
Sahibinden de ps 4 alacağım ama daha önceden param güvende ile daha önce alış yapmadım yapan var ise güvenilir mi?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,299
İsim
Mehmet Aslan
Sahibinden de ps 4 alacağım ama daha önceden param güvende ile daha önce alış yapmadım yapan var ise güvenilir mi?
dolandırıcılığın önüne geçmek için yapılmış bir sistem diye biliyorum yani güvenilirdir.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Bence çok saçma tamam paran güvende ama malın güvende değil. Adama gönderiyorsun mala ne yapacağı belli değil iade edebilir ürün kargoda hasar alabilir vesaire vesaire bir çok olasılık var.

Can...

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Melihbakidemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence çok saçma tamam paran güvende ama malın güvende değil. Adama gönderiyorsun mala ne yapacağı belli değil iade edebilir ürün kargoda hasar alabilir vesaire vesaire bir çok olasılık var.
Satmayacağım alacağım satış için güvensiz olduğunu biliyorum alışta güvenli mi

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Alışta güvenli diyebilirim. Ama tabi bununda kötü niyetli şeyleri var.
Mesela ödeme linki sahibindenin sahte linki ile yaptırabiliyorlar ona dikkat et linke bakarak ödeme yap.
Sana gelen malda bir problem var mesela gönderici bu malı böyle göndermedim diyebilir başın ağrıyabilir. Onun haricinde para senin onayın olmadan geçmiyor diğer elemana

MythPhantom

80+ Bronze
Ekran Kartı telefon kulaklık v.b. şeyler aldım güvenilir satıcıysanız güvenilir değil pek alıcı iseniz güvenli ama,

Can...

80+ Platinum
Alışta güvenli diyebilirim. Ama tabi bununda kötü niyetli şeyleri var.
Mesela ödeme linki sahibindenin sahte linki ile yaptırabiliyorlar ona dikkat et linke bakarak ödeme yap.
Sana gelen malda bir problem var mesela gönderici bu malı böyle göndermedim diyebilir başın ağrıyabilir. Onun haricinde para senin onayın olmadan geçmiyor diğer elemana
Direkt linke bulaşmamak lazım ben güvende ile alacaksam satıcı ile muhabbete girmiyorum pazarlık soru kısmından bitiyor fiyatı aşağı aldırıyorum direkt satın alıyorum link işleriyle uğraşmaya gerek yok ne kadar baksanda dalgınlığına gelir patlarsın o yüzden ben muhabbete bile girmiyorum kafama da öyle oturduğu için link olayına düşünmem zor oluyor ha yine olur mu olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,157
Üyeler
140,782
Son üye
emre.blgn
Top Bottom