Neler Yeni

Samson SR850 Stüdyo Kulaklık İnceleme

KaanRzGr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Kaan Rüzgar
Instagram
kaanrzgr
Steam
KaanRzGr
Facebook
KaanRzGr
Twitter
KaanRzGr
Merhaba arkadaşlar, benim de kullandığım bir kulaklık olduğu için sosyal medya üzerinden Samson SR850 için bir kaç soru aldım. O yüzden merak eden başkaları varsa diye burada tüm özelliklerini anlatacağım.
Öncelikle genel olarak bilinen, satış sitelerinde yer alan özelliklerini, daha sonra bir kaç cümle kendi yorumlarımı ekleyeceğim. Ardından kullanan veya inceleyen varsa eğer sizlerin de değerli yorumlarını bekliyorum. :)

Samson SR850 Stüdyo Kulaklık:

samson-sr850-profesyonel-studyo-referans-2feb.jpg
sr850-nt.jpg

Ürün Açıklaması:

- Kafaya ve kulaklara tam oturarak saatlerce kullanımlarda bile tahriş ve terleme yapmayan ergonomik tasarım ve ortopedik kulak yastıkları.
- 10Hz ve 30.000Hz aralığında olan frekanslara tam yanıt veren özelliği ile dinlenen tüm müziklerde kullanılan müzik aletlerinin seslerini ayırt etmenizi sağlayan akustik teknolojisi.
- Selefinde ve fiyat bandında 50mm ile en büyük ses sürücüleri.
- Altın kaplama şık adaptör.
- Tek taraflı sarmal kablo.
- Bas ve tiz müziklerde net performans.

Genel Özellikler:

- Profesyonel kayıt ve hi-fi izleme için ideal kulaklık.
- Güvenli, rahat oturması için olağanüstü rahatlık.
- 10Hz-30kHz frekans tepkisi.
- 32ohm empedans.
- Kendinden ayarlı kafa bandı için 50mm sürücüler.
- 1/8 "1/4" altın kaplama adaptör.

sr850-exploded-525.jpg

Samson'un kendi internet sitesi ve bazı satış sitelerinde bulunan özellikler bunlar.

Benim yorumlarım ise şu şekilde; Samson SR850 gerçekten bas ve tiz sesler konusunda muhteşem bir kulaklık. Bas sesler fazlasıyla tatmin edici ve tiz sesler de fazlasıyla detaylı. "Bu kulaklığın tiz sesleri çok fazlaymış bu doğru mu?" gibi sorular alıyorum genellikle, ama tiz seslerin çok fazla aşırıya kaçtığı bir durum söz konusu değil. Yani bas sesler ne kadar verimliyse tiz sesler de o kadar detaylı. Zaten bu kulaklık bir stüdyo mikrofonu olduğu için yaptığımız kayıtların içerisindeki vokalleri veya çeşitli enstrümanları duyabilmemiz için tiz seslerin detaylı olması çok önemli bir özellik. Ben kayıt yapmak haricinde müzik dinlemek ve hatta oyun oynamak için bile kullanıyorum. Müzikler için fazlasıyla iyi. Bazılarımız oyuncu kulaklarında bulunan "7.1" ses sisteminin bu kulaklıkta olup olmadığını merak ediyor olabilir. Merak etmeyin, o özelliğe de sahip :) İnternet sitelerinde çok araştırdım Samson SR850 için "7.1" olduğu yönünde hiçbir yazı yok. Yani bu özelliğinden bahsedilmiyor. Ancak oynarken bu özelliğinin var olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bu sayede oynadığım oyunlardan da üst düzey performans alıyorum.

Araştırmalarımdan elde ettiğim özellikler ve kendi yorumlarım bu kadar. Herhangi başka bir sorunuz varsa buradan veya sosyal medya hesaplarımdan benimle iletişime geçebilirsiniz. Benim gibi Samson SR850 kulaklığına sahip veya kulaklığı inceleme fırsatı bulmuş olanlar varsa sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum :)

- Kaan Rüzgar

İnstagram: @kaanrzgr
Twitter: @KaanRzGr

harun026

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Harun Tolgay
Bu güzel inceleme için teşekkürler. Bu kulaklığı almayı düşünüyorum; müzik, film ve oyun amaçlı. FPS oyunların da bu kulaklığı mixamp bağlantısı ile
verimli sonuç alabilir miyim? Teşekkürler..

Unidentified

80+ Silver
Bu güzel inceleme için teşekkürler. Bu kulaklığı almayı düşünüyorum; müzik, film ve oyun amaçlı. FPS oyunların da bu kulaklığı mixamp bağlantısı ile
verimli sonuç alabilir miyim? Teşekkürler..
19- O günün tarihi için 6 aydan daha eski konuları hortlatmak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,779
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom