Neler Yeni

Samsung 980 pro nasıldır?

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek
İyi forumlar arkadaşlar HP Omen 16 laptop sipariş verdim 1 tb başlangıç için yeterli olacağını düşünüyorum içinde yanlış bilmiyorsam 980 pro var. İleride yanına bir tane daha almayı düşünüyorum ama nasıl bir üründür? En son 3 yıl önce SSD aldığım için piyasa bayağı değişmiş, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Mr.Zatt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Mustafa Emir KILIÇ
@axion55 980 Pro kullanıyor ondan yardım alabilirsin

Gnoxis7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaya Özel
Ben PlayStation 5 için Adata Legend 960 aldım. SSD'ye diyecek hiçbir şeyim yok mükemmel. Ayrıca yanında bir soğutucu geliyor o da gayet iyi soğutuyor. Aynı zamanda DRAM'i de olduğundan diğer markalara hız konusunda sağlam bir fark atıyor.

Mr.Zatt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Mustafa Emir KILIÇ
Bana sorarsan 980 Pro alınır güzel SSD.

Gnoxis7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaya Özel
Yanlış Bilgilendirme
Ben PlayStation 5 için Adata Legend 960 aldım. SSD'ye diyecek hiçbir şeyim yok mükemmel. Ayrıca yanında bir soğutucu geliyor o da gayet iyi soğutuyor. Aynı zamanda DRAM'i de olduğundan diğer markalara hız konusunda sağlam bir fark atıyor.
Bu arada 980 Pro'da DRAM yok. DRAM ne demek bilmiyorsanız söyleyin açıklayabilirim.

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada 980 Pro'da DRAM yok. DRAM ne demek bilmiyorsanız söyleyin açıklayabilirim.
İnan unutmuşum hocam açıklarsan iyi olur zaten iki ihtimal var ya 980 pro ya da SK Hynix bir ssd çıkacak ama videolara baktığımda iki varyantta da 7200 okuma 6000 civarı yazma sunuyor.

Gnoxis7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaya Özel
İnan unutmuşum hocam açıklarsan iyi olur zaten iki ihtimal var ya 980 pro ya da SK Hynix bir ssd çıkacak ama videolara baktığımda iki varyantta da 7200 okuma 6000 civarı yazma sunuyor.
Şöyle ki SSD veriyi hücrelerde depolar. Sistem bir veriyi talep ettiğinde onu hücreler içerisinde arar ve veriyi gönderir. Ancak DRAM her verinin hangi hücrede depolandığını kaydeder. Yani bir harita gibidir. Sisteminiz bir veri talep ettiğinde DRAM'den verinin yeri öğrenilir ardından direkt o hücreden veriyi alır. Kısacası gayet hız ve zaman kazandıran çok basit mantıklı ama bir o kadar da önemli bir kısımdır. DRAM'li SSD almanızı öneririm.

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle ki SSD veriyi hücrelerde depolar. Sistem bir veriyi talep ettiğinde onu hücreler içerisinde arar ve veriyi gönderir. Ancak DRAM her verinin hangi hücrede depolandığını kaydeder. Yani bir harita gibidir. Sisteminiz bir veri talep ettiğinde DRAM'den verinin yeri öğrenilir ardından direkt o hücreden veriyi alır. Kısacası gayet hız ve zaman kazandıran çok basit mantıklı ama bir o kadar da önemli bir kısımdır. DRAM'li SSD almanızı öneririm.
Teşekkür ederim zaten soğutma padleri ve metal plakalar ile geliyor alırsam kaliteli bir ssd alıp uzun yıllar kullanmak isterim var mı acaba öneriniz 1 tb olarak?

Gnoxis7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaya Özel
Benimkisi bu Adata Legend 960 Max
images (37).jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim zaten soğutma padleri ve metal plakalar ile geliyor alırsam kaliteli bir ssd alıp uzun yıllar kullanmak isterim var mı acaba öneriniz 1 tb olarak?
Kullandığım SSD'yi öneririm zaten testlerde de 980 Pro'yu solluyor. Ama derseniz ki illaki Samsung olsun 980 Pro da gayet iyidir.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,113
İsim
Hakan
Saçmalama, 980 EVO da dram uok 980 PRO'da var.
İyi forumlar arkadaşlar HP Omen 16 laptop sipariş verdim 1 tb başlangıç için yeterli olacağını düşünüyorum içinde yanlış bilmiyorsam 980 pro var. İleride yanına bir tane daha almayı düşünüyorum ama nasıl bir üründür? En son 3 yıl önce SSD aldığım için piyasa bayağı değişmiş, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
980 PRO güzeldir.

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek
Ya ben zaten uçayım kaçayım derdinde değilim şuan 500 gb m2 gen 3 bir ssd kullanıyorum 1000 okuma 1000 yazma veriyor. 7000-6000 gibi hızlar benim için hayalin ötesinde güzel.

Gnoxis7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaya Özel
Saçmalama, 980 EVO da dram uok 980 PRO'da var.

980 PRO güzeldir.
Karıştırmış olabilirim. Kusura bakmayın. Ama DRAM önemlidir alırken buna dikkat edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya ben zaten uçayım kaçayım derdinde değilim şuan 500 gb m2 gen 3 bir ssd kullanıyorum 1000 okuma 1000 yazma veriyor. 7000-6000 gibi hızlar benim için hayalin ötesinde güzel.
O zaman uygun fiyatlı olanı al gitsin. YTD

axion55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
627
İsim
Oguzhan yılmaz
980 pro var memnunum dram da var bu arada yok demişler ama amazon almanyadan almıstım 1 tb 1900 TL ye

Top Bottom