Neler Yeni

Samsung Odssey G4 indirime girer mi?

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
Sizce beklemeli miyim? Yakın zamanda indirime girdi mi? 25 inç 240hz olan model.

Son düzenleme:

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,751
İsim
ege erdem demirelli
Sizce beklemeli miyim? Yakın zamanda indirime girdi mi?
Hocam suan 8k gorunuyor fiyati gecenlerde 5.5k ya dusmustu 6k dan bence bekleyin illa indirime girecek ama secimden sonrasina birakmayin. Baktiniz indirim yok secim olmadan alin hemen.

Honigfluss

80+ Bronze
Hocam suan 8k gorunuyor fiyati gecenlerde 5.5k ya dusmustu 6k dan bence bekleyin illa indirime girecek ama secimden sonrasina birakmayin. Baktiniz indirim yok secim olmadan alin hemen.
Şu an fiyatı 6200 TL, sen 27 inç olanına bakmış olabilirsin. Sinerji dışında her yer 7000 üstüne satarken sinerji 6200e satıyor o yüzden bence indirime girmez

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,751
İsim
ege erdem demirelli
Şu an fiyatı 6200 TL, sen 27 inç olanına bakmış olabilirsin. Sinerji dışında her yer 7000 üstüne satarken sinerji 6200e satıyor o yüzden bence indirime girmez
Gaming gecesinde girebilir ama 6k altina dusecegini sanmiyorum.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
240 hz 25 inç olandan bahsediyorum :)

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,751
İsim
ege erdem demirelli

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden R25i-30 yerine G4 tercih ediyorsun merak ettim
Lenovo'da Gsync yok ve overclock ile 180 hz oluyor sadece. Samsung'da gsync var ve oc olmadan 240 hz. Laptopa bağlayacağım ve laptopum fps oyunlarında 240 hz alamayabiliyor. Bu yüzden gsync önemli. Gelecekte masaüstü almayı düşünüyorum (Ne zaman bilmiyorum) Alacağım masaüstü için de bir yatırım. Ayrıca samsung gtg, Lenovo mprt.

Honigfluss

80+ Bronze
Lenovo'da Gsync yok ve overclock ile 180 hz oluyor sadece. Samsung'da gsync var ve oc olmadan 240 hz. Laptopa bağlayacağım ve laptopum fps oyunlarında 240 hz alamayabiliyor. Bu yüzden gsync önemli. Gelecekte masaüstü almayı düşünüyorum (Ne zaman bilmiyorum) Alacağım masaüstü için de bir yatırım. Ayrıca samsung gtg, Lenovo mprt.
Gsync açmak için monitörde gsync sertifikası bulunması gerekmiyor. Herhangi bir adaptive sync sertifikası yeterli. Gsync ve Freesync yazıları sadece monitör üreticisinin "ben bu karta taktım çalıştı" söylemleri. Adaptive sync yazabilir, freesync yazabilir veya gsync yazabilir. Bu videoyu izlersen daha iyi anlarsın. 240 fps alamayacaksan hem daha fazla para vermek hem de renk derinliğinden düşmen sadece zararına olur. İkisinde de adaptive sync var önemli olan da bu.

Lenovo 1 ms gtg olabiliyor, 6 farklı gecikme modu var. 0.5 ms mprt de var, 1-2-3-4-5 ms gtg de var. Fakat senin için 1 ms olup olmaması önemli değil çünkü monitörlerde 1 ms ile sync teknolojileri aynı anda açılmıyor. Sync çok daha önemli olduğu için onu açıyorsun 1 ms özelliği de kenarda duruyor. FPS oyunlarında 5 ms falan avantaj sağlamak istiyorsan açılabilir ama 5 ms avantaj sayılır mı orası sana kalmış. :D
1709972133571.png

Son düzenleme:

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
Gsync açman için monitörde gsync sertifikası bulunması gerekmiyor. Herhangi bir adaptive sync sertifikası yeterli. Adaptive sync yazabilir, freesync yazabilir veya gsync yazabilir. Bu videoyu izlersen daha iyi anlarsın. 240 fps alamayacaksan hem daha fazla para vermek hem de renk derinliğinden düşmen sadece zararına olur. İkisinde de adaptive sync var önemli olan da bu.

Lenovo 1 ms gtg olabiliyor, 6 farklı gecikme modu var. Fakat senin için 1 ms olup olmaması önemli değil çünkü monitörlerde 1 ms ile sync teknolojileri aynı anda açılmıyor. Sync çok daha önemli olduğu için onu açıyorsun 1 ms özelliği de kenarda duruyor :D
Evet baktığım yerde adaptive sync olduğunu göremedim pek çok yerden baktım ama hala göremedim. Forumlarda adaptive sync oladuğunu söylüyorlar demek ki varmış. Peki 240 hz olayını ne yapacağım fps oyunlarını severim 240 hz geleceğe yatırım olsun diye alıyorum ileride fps oyunlarını 240 fps üzerinde oynayabilecek sistemim olacak. O zaman tekrar monitör almak istemiyorum. Lenovo 25i-30 tarzı 240 hz olan başka monitör önerin var mı?

Honigfluss

80+ Bronze
Evet baktığım yerde adaptive sync olduğunu göremedim pek çok yerden baktım ama hala göremedim. Forumlarda adaptive sync oladuğunu söylüyorlar demek ki varmış. Peki 240 hz olayını ne yapacağım fps oyunlarını severim 240 hz geleceğe yatırım olsun diye alıyorum ileride fps oyunlarını 240 fps üzerinde oynayabilecek sistemim olacak. O zaman tekrar monitör almak istemiyorum. Lenovo 25i-30 tarzı 240 hz olan başka monitör önerin var mı?
Freesync yazıyor, bu adaptive sync var demek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır lenovo r25i-30 tarzı 240 hz olan başka bir monitör yok. En ucuz 8500 TL civarlarında var ama onlar da gereksiz pahalı. İleride 240 hz oynayabilecek sistemim olacak onun için de yatırım olsun diye alıyorum diyorsan samsung g4 tabii ki daha mantıklı

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
Freesync yazıyor, bu adaptive sync var demek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır lenovo r25i-30 tarzı 240 hz olan başka bir monitör yok. En ucuz 8500 TL civarlarında var ama onlar da gereksiz pahalı. İleride 240 hz oynayabilecek sistemim olacak onun için de yatırım olsun diye alıyorum diyorsan samsung g4 tabii ki daha mantıklı
Çok kararsız kaldım şimdi...

Top Bottom