Neler Yeni

Samsung Odyssey g3 165hz iade mi edeyim?

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
Bütçe
3500
Arkadaşlar merhaba dün ince hesapta gaming gecesi indirimi üzerinden 3 küsür gibi bi rakama bu monitörün siparişini verdim lakin biraz araştırdıkça çok da iyi şeyler okumadım sizce iade mi edeyim iade edip ne alabilirim?
Sistemi mi iş simulator ve ara sıra valorant tarzı oyunlar için kullanıyorum

1710607932296.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Hüseyin Mert Görgel
Arkadaşlar merhaba dün ince hesapta gaming gecesi indirimi üzerinden 3 küsür gibi bi rakama bu monitörün siparişini verdim lakin biraz araştırdıkça çok da iyi şeyler okumadım sizce iade mi edeyim iade edip ne alabilirim?

Alıntıyı görüntüle
Ben ürünü 1 yıla yakındır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım renk doygunluğu olarak başka monitörlerden daha iyi buluyorum tavsiye ederim.

Pcman06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Oğuz
Güzel fiyata almışsın. Bende dün gece Samsung G5 2k monitörü aldım. 5699 TL ye 2k monitör kalmadı. Bence iade etme kullan.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,440
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör

Alıntıyı görüntüle
İade et
Bu monitörü al arkadaş güzel öneride bulunmuş hdr10 önemli

Fantastiktürk

80+ Bronze
İade et

Bu monitörü al arkadaş güzel öneride bulunmuş hdr10 önemli
İade etmesi konusunda katılıyorum. Sadece yanlış bilgilendirmeyi düzelteyim. 1) HDR önemli değildir. Zira gerçek HDR deneyimini yaşatabilecek montörler bunun 5 katı fiyatı. Kalan düşük sertifikalı HDR'lar, eğer iyi bir yazılım yapıldıysa HDR içeriklerde görüntü kalitesini iyileştirir. Ancak HDR deneyimi sunmaz/çok sınırlı sunar. 2) HDR10, HDR sertifikası değildir. En düşük HDR sertifikası HDR400'dür. HDR10 diyerek aslında HDR Ready'i kastederler yani Fake HDR'ı. Bu da "çoğunlukla" en düşük HDR gereksinimini dahi karşılayamaz demektir. Birkaç nit parlaklık eklemek gibi ufak farklar dışında bir faydası olmaz.

Alıntıyı görüntüle
Uygun bir fiyata almışsın. Ancak gücün yetiyorsa IPS modele geç. Bu monitörde black smearing çok fazla. Bakınız:

Bu da ufo testi:
1710620848096.png
Karşılaştırabilesin diye bu da çok hızlı bir IPS:
1710620895193.png
Yukarıda attığım rehberde yazıyor ama yüksek black smearingin sonucu olarak sadece oyunlarda değil siyah olan herhangi bir yerde hareket olursa hareket eden nesneler fazla bulanık olur, arkasında uzunca iz olur. Tepki süreleri çok yavaş olduğu için oyunlar için kullanılamaz.

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade etmesi konusunda katılıyorum. Sadece yanlış bilgilendirmeyi düzelteyim. 1) HDR önemli değildir. Zira gerçek HDR deneyimini yaşatabilecek montörler bunun 5 katı fiyatı. Kalan düşük sertifikalı HDR'lar, eğer iyi bir yazılım yapıldıysa HDR içeriklerde görüntü kalitesini iyileştirir. Ancak HDR deneyimi sunmaz/çok sınırlı sunar. 2) HDR10, HDR sertifikası değildir. En düşük HDR sertifikası HDR400'dür. HDR10 diyerek aslında HDR Ready'i kastederler yani Fake HDR'ı. Bu da "çoğunlukla" en düşük HDR gereksinimini dahi karşılayamaz demektir. Birkaç nit parlaklık eklemek gibi ufak farklar dışında bir faydası olmaz.

Uygun bir fiyata almışsın. Ancak gücün yetiyorsa IPS modele geç. Bu monitörde black smearing çok fazla. Bakınız:

Bu da ufo testi:
Karşılaştırabilesin diye bu da çok hızlı bir IPS:
Yukarıda attığım rehberde yazıyor ama yüksek black smearingin sonucu olarak sadece oyunlarda değil siyah olan herhangi bir yerde hareket olursa hareket eden nesneler fazla bulanık olur, arkasında uzunca iz olur. Tepki süreleri çok yavaş olduğu için oyunlar için kullanılamaz.
Detaylı cevabınız için çok teşekkürler hocam 1 hafta kullanıp deneyimlerime ve beklentilerimin tatminie göre değiştiremye düşünüyorum.

Senerr

80+ Bronze
Detaylı cevabınız için çok teşekkürler hocam 1 hafta kullanıp deneyimlerime ve beklentilerimin tatminie göre değiştiremye düşünüyorum.
AMD freesync premium ayarını kapatıp Response Time ayarını en hızlı yap. MBR seçeneğini ise kullanma göz yoruyor. Fiyatı baya uyguna gelmiş o yüzden iade et tayfa tarafında yer alamayacağım. Pivot standı çok başarılı, joystick kontrole sahip G serisinin tasarımına benzeyen ince kenarlıklı fakat bombeli bir monitördür. Paneli sadece ucuz hissiyatı veriyor o kötü takarsanız. Bence forumlarda gezerseniz takma ihtimaliniz %100 zira bu modeli gömerken arşa çıkan forum üyesi dolu memleket ama gerçekten ghostingi yaşatıyor.

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
AMD freesync premium ayarını kapatıp Response Time ayarını en hızlı yap. MBR seçeneğini ise kullanma göz yoruyor. Fiyatı baya uyguna gelmiş o yüzden iade et tayfa tarafında yer alamayacağım.
Benimde cezbedeni fiyat ve 165hz olması şuan bir de eski bi ekran kullanıyorum hemen değiştirmek istiyorum ve iade ile uğraşmakta çok istemiyorum ama bir yanda lg nin ıps panel olması dikkati mi çekti. Açıkçası şuan kararsızım kullanım deneyime göre değiştireceğim

Senerr

80+ Bronze
Benimde cezbedeni fiyat ve 165hz olması şuan bir de eski bi ekran kullanıyorum hemen değiştirmek istiyorum ve iade ile uğraşmakta çok istemiyorum ama bir yanda lg nin ıps panel olması dikkati mi çekti. Açıkçası şuan kararsızım kullanım deneyime göre değiştireceğim
LG'ye sonradan pivot alabiliyorsumuz ama dikkatli gözünüz varsa IPS panelin ghostin seviyesini severken bir yandanda o 20 hz farkı arayabilirsiniz.🤣

Ama IPS panel daha başarılı, ben 144 hz IPS kullanıyorum şu an. 165 hz daha akıcı gelse de ufo testi güzel olduğundan o kayıptan o kadarda şikayetçi değilim.

Fantastiktürk

80+ Bronze
zira bu modeli gömerken arşa çıkan forum üyesi dolu memleket ama gerçekten ghostingi yaşatıyor.
1710712606530.png
45ms siyah süresi olan monitörü 1ms oyuncu monitörü diye itelerse Samsung efendi, tabii gömeriz. G3'te buna ve önceki mesajdaki ghosting testi görüntüsüne bakıp hala abartı diyebiliyor musun?
dikkatli gözünüz varsa IPS panelin ghostin seviyesini severken bir yandanda o 20 hz farkı arayabilirsiniz.🤣
Aradaki 21Hz fark yenileme döngüsünde 0.88ms farka denk gelir. Özellikle bu farkı görebileceğiniz bir test açmadığınız sürece, yani oyunda da günlük kullanımda da aradaki farkı göremezsiniz.
Not(Karşılaştırma olsun anlayın diye): 60Hz'den 144Hz'e yenileme döngüsü 10ms, 60Hz'den 180Hz'e yenileme döngüsü 11.5 ms farkeder.

Top Bottom