Neler Yeni

Çözüldü✓ Samsung Odyssey G4 27" soluk kalıyor?

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Geçenki gaming gecesinden satın aldım. Yani 240Hz farkını pek hissedemedim 60hzden 144e geçerkenki gibi olmadı bu normal sanırım ama şöyle bir problem var. Hangi ayarı yaptıysam yapayım monitör sanki soluk duruyor. Ayarlarla çok oynayınca da kalite gidiyor. Bunun sebebini bir türlü anlayamadım. Önceki monitörüm AOC 24G2U 144Hz 1ms. Valorantta oynarken ölürken veya rakipler karşıma aniden çıkınca çok hafif bir kasma varmış gibi hissettiriyor bunun da sebebini anlayamadım. Ve çok hafif bir kalite farkı var görüntüde gibi, onun sebebi sanırım 24"den 27"e geçmiş olmam. Alışamadım bir türlü bu soluk ve büyük durmasına. Bir de valorantta garip bir kasıyor gibi bana da öyle geliyor olabilir anlamadım. Sizce var mıdır çözümü veya öneriniz? Uygun fiyata aldım satıp başka bir modele geçmekle de pek uğraşmak istemiyorum açıkçası.

@kad1RRR sen kullanıyorsun sanırım hocam. Var mı bir önerin?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,408
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
valorantta kaç fps alıyorsun ve sistemin nedir ?

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
valorantta kaç fps alıyorsun ve sistemin nedir ?
MSİ PRO H610M-E MB / İntel i5 12400F CPU / MSİ RTX 3060 VENTUS 2X OC 12GB GPU / GSKİLL RİPJAWS 2x8GB 3600MHz CL18 RAM / Crucial P3 1TB M2 SSD / THERMALTAKE S200 TG CASE / THERMALTAKE 650W 80+ PSU
(İmzadan kopyaladım garip duruyor olabilir. Kb hocam)

Genelde 250 üstü alıyorum Vysnc açınca 240 sabitleniyor ama hala çok hafif droplanma var gibi hissettiriyor oyun.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,408
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
renk konusu için öncelikle markadan markaya değişen bir şey. Birde alışkanlık var tabi. Yani her monitörün rengi aynı değil . nekadar 2k olsalarda .
nvidia dan ayarları var . ordan ayarlayabilirsin sana göre

ama valorantta neden kastığını anlamadım.

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
renk konusu için öncelikle markadan markaya değişen bir şey. Birde alışkanlık var tabi. Yani her monitörün rengi aynı değil . nekadar 2k olsalarda .
nvidia dan ayarları var . ordan ayarlayabilirsin sana göre

ama valorantta neden kastığını anlamadım.
2K değil maalesef 1080p.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,408
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
çok pardon yanlış yazmışım. ama sonuç aynı. her monitörün renk kalitesi aynı değil.

2K değil maalesef 1080p.
Mesaj otomatik birleştirildi:

örneğin bende msi qprf qdot olanı var doğru yazdıysam tabi . bazı arkadaşlarda aldı geri iade ettiler seninle aynı şikayetten . ama ben bir kaç ayar yaptım . birde alışırsam sıkıntı kalamz. bende değişimle uğraşmak istemiyorum çünkü

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,483
İsim
Emir
Geçenki gaming gecesinden satın aldım. Yani 240Hz farkını pek hissedemedim 60hzden 144e geçerkenki gibi olmadı bu normal sanırım ama şöyle bir problem var. Hangi ayarı yaptıysam yapayım monitör sanki soluk duruyor. Ayarlarla çok oynayınca da kalite gidiyor. Bunun sebebini bir türlü anlayamadım. Önceki monitörüm AOC 24G2U 144Hz 1ms. Valorantta oynarken ölürken veya rakipler karşıma aniden çıkınca çok hafif bir kasma varmış gibi hissettiriyor bunun da sebebini anlayamadım. Ve çok hafif bir kalite farkı var görüntüde gibi, onun sebebi sanırım 24"den 27"e geçmiş olmam. Alışamadım bir türlü bu soluk ve büyük durmasına. Bir de valorantta garip bir kasıyor gibi bana da öyle geliyor olabilir anlamadım. Sizce var mıdır çözümü veya öneriniz? Uygun fiyata aldım satıp başka bir modele geçmekle de pek uğraşmak istemiyorum açıkçası.

@kad1RRR sen kullanıyorsun sanırım hocam. Var mı bir önerin?
bi ss atar msnız ne kadar soluk acaba?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,408
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
tabi seni rahatsız edecek kadarsa iade edebilrsin. Ama bir nvdia dan ayarlamaya çalış .

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
tabi seni rahatsız edecek kadarsa iade edebilrsin. Ama bir nvdia dan ayarlamaya çalış .
Eski montirömün dp kablosunu kullanıyorum? Renkle alakası olmaz da o droplama ile alakası olabilir mi acaba?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,408
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
sıkıntı olmaması lazım. kendi içinde kablo ile geldi mi ? geldi ise kendininki dene birde.

kad1RRR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,024
İsim
kadir
Dostum fabrikasyon olarak ortama göre parlaklık ayarlama açık geliyor.
Menü>Sistem>En aşağıda ''eko sensör modu'' diye bir seçenek var onu kapat sorunun çözülür.
Ben de baya uğraştım sorun buymuş :D

Bu ayarı yaptıktan sonra otomatik parlaklık modundan çıkmış oluyor dilediğin gibi yükseltebilirsin.

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Dostum fabrikasyon olarak ortama göre parlaklık ayarlama açık geliyor.
Menü>Sistem>En aşağıda ''eko sensör modu'' diye bir seçenek var onu kapat sorunun çözülür.
Ben de baya uğraştım sorun buymuş :D

Bu ayarı yaptıktan sonra otomatik parlaklık modundan çıkmış oluyor dilediğin gibi yükseltebilirsin.
Valla düzeldi galiba ya o netlik geldi gibi. Çok sağol hocam :D

kad1RRR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,024
İsim
kadir
Top Bottom