Neler Yeni

Android Samsung, telefonlarını mı yavaşlatıyor?

JustTie

80+
Merhaba. 2017 Yılından beridir Samsung Galaxy S8 kullanıcısıyım. Şuanda Samsung'un en güncel S serisi telefonu Samsung Galaxy S20 Ultra oluyor. Ancak, Samsung zaman geçtikçe, daha önceki nesil telefonlarını yavaşlatıyor gibi görünüyor. Hala Samsung Galaxy S8 kullanıyorum ve telefon Messenger uygulamasında bile ısınmaya ve kasmaya başladı. Ayrıca telefondan Fortnite oynarken, telefon o kadar çok ısınıyor ve kasıyor ki, oyun laptopu kadar neredeyse... Ayrıca Fortnite 5-7 saniye donuyor arada... Seste ve görüntüde donma oluyor ve FPS 20-10'lara düşüyor ve bu cidden korkutucu. Elimi terletiyor ve işlemci sıcaklığı 70 dereceyi geçiyor. Acaba termal macunu mu eskidi? Yenilenmesi mi lazım? Yoksa Samsung bile bile daha yeni model telefon alalım diye, daha eski telefonlarını mı yavaşlatıyor? Bu aralar ciddi maddi sorun yaşıyoruz ve elimdeki telefon yetmemeye başladı. Telefon o kadar çok ısınıyor ki, üzerinde yumurta pişecek neredeyse... :( Sizde yavaşlama gibi sorunlar yaşıyor musunuz?

Son düzenleme:

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Yani bendeki sizinkine göre eski bir model j7 2016 kullanıyorum 3 sene oldu alalı bende bir yavaşlama hissettim özellikle son bir yıldır ama ben normal görüyorum nede olsa ram 2 16gb bir hafızası var ama sizinkinde olayı biraz garipsedim s8 eski bir telefon değil dediğiniz doğru olabilir.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,155
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Telefon yavaşlamiyor gelen guncellemelerle eklenen yeni özellikler durumu bozuyor. Zaten Android gibi açık kaynak bir sistemde bunu yapmak pek mümkün sayılmaz...

JustTie

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon yavaşlamiyor gelen guncellemelerle eklenen yeni özellikler durumu bozuyor. Zaten Android gibi açık kaynak bir sistemde bunu yapmak pek mümkün sayılmaz...
Bu sorunun önüne geçilebilir mi peki?

MEVbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Musa Emre Varol
Eğer imkanın varsa andorid veya geliştiricilerin güncellemelerinden sonra telefonu sifirlaman bir nebze işe yarayacaktır.Hem de şarj performansın da artar.

Kaparzo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sametcan Kutlu
Merhaba. 2017 Yılından beridir Samsung Galaxy S8 kullanıcısıyım. Şuanda Samsung'un en güncel S serisi telefonu Samsung Galaxy S20 Ultra oluyor. Ancak, Samsung zaman geçtikçe, daha önceki nesil telefonlarını yavaşlatıyor gibi görünüyor. Hala Samsung Galaxy S8 kullanıyorum ve telefon Messenger uygulamasında bile ısınmaya ve kasmaya başladı. Ayrıca telefondan Fortnite oynarken, telefon o kadar çok ısınıyor ve kasıyor ki, oyun laptopu kadar neredeyse... Ayrıca Fortnite 5-7 saniye donuyor arada... Seste ve görüntüde donma oluyor ve FPS 20-10'lara düşüyor ve bu cidden korkutucu. Elimi terletiyor ve işlemci sıcaklığı 70 dereceyi geçiyor. Acaba termal macunu mu eskidi? Yenilenmesi mi lazım? Yoksa Samsung bile bile daha yeni model telefon alalım diye, daha eski telefonlarını mı yavaşlatıyor? Bu aralar ciddi maddi sorun yaşıyoruz ve elimdeki telefon yetmemeye başladı. Telefon o kadar çok ısınıyor ki, üzerinde yumurta pişecek neredeyse... :( Sizde yavaşlama gibi sorunlar yaşıyor musunuz?
Bana göre samsung telefonların kullanımı 2 yıl sonrasında yazılım güncellemesi ile telefon yavaşlıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Kurtkafa
Samsung telefonlar zaten belirli bir süre sonra çöküyor , yavaşlıyor. Samsungun ekstra bi çaba harcağını düşünmüyorum. Ben şahsen bunu Samsung un berbat arayüzüne ve bataryasına bağlıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ege Kayıkçı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Adem DUMAN
Telefonlara 6 ayda bir format atmak gerekir bence, yine düzelme olmazsa yavaşlatma yapıyorlar demektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ege Kayıkçı
Bu telefon yavaşlatma olayı zaten çoğu markanın yaptığı bir olay markalar yapmasa telefonlar zaten donucak yavaşlayacak. Markalar bunları yaparak telefonun ömrünü uzatmaya çalışıyor ayrıca Samsung Avrupa pazarında kendi ürettiği Exynos işlemcileri kullanıyor bu işlemciler diğer işlemcilere göre yavaş kalıyor.

yk38

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Yiğithan K.
Apple, ABD'de bu konuyla ilgili dava edilmişti ve Apple bu davayı kaybetmişti.

Samsung'un da bu konuda planlı eskitme yaptığı iddia edilmişti ama dava açıldı mı bilmiyorum.

Telefonunuzu sıfırlamanızı veya yüklemeyi biliyorsanız aynı sürüm numarasına sahip ve aynı ülkenin Stock ROM'unu yüklemenizi öneririm.

JustTie

80+
Apple, ABD'de bu konuyla ilgili dava edilmişti ve Apple bu davayı kaybetmişti.

Samsung'un da bu konuda planlı eskitme yaptığı iddia edilmişti ama dava açıldı mı bilmiyorum.

Telefonunuzu sıfırlamanızı veya yüklemeyi biliyorsanız aynı sürüm numarasına sahip ve aynı ülkenin Stock ROM'unu yüklemenizi öneririm.
Telefonumda fabrikadan halihazırda yüklü olan stock rom'un tam versiyon numarasını öğrenmem lazım ki birebir aynısını kurabileyim...

yk38

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Yiğithan K.
Telefonumda fabrikadan halihazırda yüklü olan stock rom'un tam versiyon numarasını öğrenmem lazım ki birebir aynısını kurabileyim...
Arama bölümüne *#1234# numarasını yazarak öğrenebilirsiniz. Çıkan ekrandaki AP ve CSC numaralarını SamMobile'nin sitesinde arasına "/"işaretini koyarak aratabilirsiniz.

Top Bottom