Neler Yeni

Sanayide çalışmak mantıklımı?

Reepexx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Talha Topçu
Ben Talha 16 yaşındayı ortalma bir anadolu lisesinde okuyorum. başta matematik ve fizik olmak üzere derslerim iyi. Bu sene yazı boş geçirmek yerine çalışma kararı verdim babam ve annem bunu destekledi ve babam iş bulma konusunda yardım edebileceğini söyledi. Babam tır şöförü ve sanayide bir tanıdığı var orda çalışabileceğimi söyledi. Kabul ettim. DÜn işten bağımsız tırın işlerini yaptırmaya gittiğimizde işi gördüm ustayla tanıştım ve işi beğendim. Yaza kadar cumartesi günleri çalışma kararı aldım ustada kabule etti ama annem sanayide çalışmamamı istermiyor bugün bu yüzden kavga ettik(annem babam 9 yaşında beri ayrı babamla kalıyorum.). Sanayideki parayı biliyorum sadece dün motor egzoz manifoldu contasını değiştirdik parça 500 TL işçilik parası 2500 TL tuttu :). usta işin yarısınıda bana yaptırdı okadar basit ama annem yinede bu işi yapmamamı işin zor olduğunu ve tahlikeli olduğunu söyledi. Bende işten eğlendim bırakmayıda düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım.

Reepexx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Talha Topçu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
yazın alcağımparayı bilmiyorum ama şuan para almıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha 1gün gittim ve ilerde makine veya motor okumayı düşünüyorum çübkjü bu işten keyif alıyorum sanayiyi istmeme sebebidme bu
İlgi alanın, para olan bir alan ben olsam yönelirdim ve cumartesileri için maaş isterdim.

Reepexx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Talha Topçu
Ancak okumayı es geçme sakın. Üniversite diploması şart oldu bu ülkede.
onu kesinlikle yapacağım üniversite okumamam için tek bir ihtimal var oda kendime dükkan çmam yada dükkanı devir almam

Method

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
Alperen Eymen Altunoğlu
Eğer okumaya hevesin yoksa, arabalardan anlayıp seviyorsan ve bu işte geleceğini kurmak istiyorsan devam et. İyi işçilik parası var orası ayrı mesele ama anlık heves ile başlayıp ilerde bırakıp geleceğini mahvetme. Kendine güveniyorsan ben bu işte gelişirim, ileride kendi usta olurum falan diye düşüncen varsa yap ama yoksa yapma. Halk dilinde git sanayide çalış gibi küçük düşürücü bir söz var ama düşününce günümüzde olmazsa olmaz mesleklerden birisi. Kendi tercihin...

Reepexx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Talha Topçu
Eğer okumaya hevesin yoksa, arabalardan anlayıp seviyorsan ve bu işte geleceğini kurmak istiyorsan devam et. İyi işçilik parası var orası ayrı mesele ama anlık heves ile başlayıp ilerde bırakıp geleceğini mahvetme. Kendine güveniyorsan ben bu işte gelişirim, ileride kendi usta olurum falan diye düşüncen varsa yap ama yoksa yapma. Halk dilinde git sanayide çalış gibi küçük düşürücü bir söz var ama düşününce günümüzde olmazsa olmaz mesleklerden birisi. Kendi tercihin...
eyw reis seninkiyle aynı düşüncedeyim

Salih7158

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Salih
Yaz tatilinde iyi olur. Bende yaz tatilinde hep pc başında olup para kazanıyorum. eğer ilgi görüyorsun mantıklı fakat yinede dersleri boş bırakma.

ÇağdaşKsK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Çağdaş Alkan
Ben Talha 16 yaşındayı ortalma bir anadolu lisesinde okuyorum. başta matematik ve fizik olmak üzere derslerim iyi. Bu sene yazı boş geçirmek yerine çalışma kararı verdim babam ve annem bunu destekledi ve babam iş bulma konusunda yardım edebileceğini söyledi. Babam tır şöförü ve sanayide bir tanıdığı var orda çalışabileceğimi söyledi. Kabul ettim. DÜn işten bağımsız tırın işlerini yaptırmaya gittiğimizde işi gördüm ustayla tanıştım ve işi beğendim. Yaza kadar cumartesi günleri çalışma kararı aldım ustada kabule etti ama annem sanayide çalışmamamı istermiyor bugün bu yüzden kavga ettik(annem babam 9 yaşında beri ayrı babamla kalıyorum.). Sanayideki parayı biliyorum sadece dün motor egzoz manifoldu contasını değiştirdik parça 500 TL işçilik parası 2500 TL tuttu :). usta işin yarısınıda bana yaptırdı okadar basit ama annem yinede bu işi yapmamamı işin zor olduğunu ve tahlikeli olduğunu söyledi. Bende işten eğlendim bırakmayıda düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım.
Hepsini okumadım sadece yaşını gördüm 5 sene sonra ustasın ( daha azda olabilir sana bağlı)ve buradaki çoğu kişiden daha iyi para kazanacaksın sabredebilirsin.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
Semih Aydın
Ailene ya da bizim söylemlerimize bakma.
İşi seviyorsan, "AÇ KALSAM BİLE BU İŞİ YAPARIM" Diyebiliyorsan git çalış.
Tutkunu bulduğun zaman para seni buluyor :D

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,080
İsim
Oozdmrsm
Hocam yaz ayında çalışmak istiyorsan gidebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,481
Üyeler
141,451
Son üye
yusufensar12
Top Bottom