Neler Yeni

Yardım Sapphire HD7850 Format Sonrası Sürücü Yüklenirken HATA

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Safa Tuna
Instagram
msafatuna
Twitter
alacaneron
Merhabalar, aslında sorunum başlıkta belirttiğim gibi fakat işin içerisinde farklı farklı durumlarda söz konusu.
Öncelikle sistemi belirteyim; Asus M5A78L-M LX V2 anakart, FX-6300 işlemci, Sapphire HD7850 e.kartı, 4GB Crucial & 4GB HI-level 1600 ram, 240gb & 120gb ssd, 500gb hdd, 550W Gigabyte PSU.

Dostlar şimdi sorunum şöyle başladı: Windows, 120GB SSD'ye kurulu iken sanki deepfreze varmış gibi yeniden başlattığım da bilgisayarın son yaptığım değişiklikleri kaydetmemesini görerek başladı. Devamında format atmaya yeltendim fakat diskin partlarını bölemedim garantiye gönderdim. Akabinde 240GB'lık SSD'yi silmeye göze alamadığım için 500GB HDD'ye format attım. Başarılı bir şekilde masaüstüne geldim opera tarayıcımı kurdum sıra driver'a geldi windows 10 olduğu için zaten kendisi yüklüyordu bir den ekran siyaha düştü bir kaç dakika sonra sinyal yok deyip res çekti kendi ve sürekli olarak windows logosu geldiğinde kendine res çekip duruyordu. Daha sonra tekrar format attım güncelleştirmeyi kapattım tüm programlarımı yükledim(opera vs.) sonra AMD'nin sitesinden driver'ı indirdim kurarken tekrar ekran siyaha düştü aynı hata ile tekrar karşılaştım.
Sonra işlemciyi, ekran kartını test ettim farklı kombinasyonlarda farklı testler ile (burn in test, stress test, furmark, passmark gibi) her hangi bir hata gözlemleyemedim. HDD Sentinel ile hard diske baktım sağlık ve performans %100. Ramler kaldı geriye, elime 2gb kingston ve 2gb gskill ram geçti bunları tek tek ve ikisini bir denedim her hangi bir hata almadım. Benim ramleri tek tek denedim beyaz silgi ile sildim, anakarttaki slotu temizledim fakat hata almıştım. Sonra benim ramlerden birini bu 2gb lıklar ile denedim oldu bende parçaları geri topladım fakat aynı hatayı tekrar aldım. İşin kötüsü defalarca yeniden başlatıp hata almadığım 2gblık ram tek başına çalışırken o da hata vermeye devam etti. Diğer yandan ekran kartının sürücüsü yüklenmediği takdirte ramlerin hepside çalışıyor.

Şimdi sorun ramlerde mi? Ekran kartında mı? Yazılımsal olarak sürücüde mi? Pek çok konu gezdim ramleri değiştirip sorunu çözen var monitör değiştirip sorunu çözen var ekran kartını değiştirip sorunu çözen var. Ben ekran kartı sürücüsünü yüklemeden sorunum geçiyor yüklersem ramleri değiştirince sorun yine düzeliyor çok garip. Ne yapmam lazım ASIL SORUNLU PARÇANIN HANGİSİ OLDUĞUNU BELİRLEMEK İÇİN NASIL BİR NOKTA ATIŞI yapmam gerek?
@Abdullah Hacıgül kardeşim bakabilir misin rica etsem?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Safa Tuna
Instagram
msafatuna
Twitter
alacaneron
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardım edebilecek birisi yok mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Safa Tuna
Instagram
msafatuna
Twitter
alacaneron
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
siteye bak siteye hey yavrum hey nerelerden geldik, kötü etmişiz..

Top Bottom