Neler Yeni

Sapphire rx 5700 xt nitro+ BİOS versiyonu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Göktuğ
Merhabalar yaklaşık 3 gün önce ikinci el parçalardan sistemler hazırlayıp satan (faturasız kutusuz) sistem aldım sistemde sapphire rx 5700 xt nitro+ modeli vardı gelince kartta bir iki vidanın tam oturmadığını gördüm sordum zaten kartın açıldığını biliyordum fiyatı uygundu temizleyip termal macunlarını yenilediklerini söylediler sonra kartın bios versiyonunu tecpowerup üzerinden kontrol ettiğimde nitro+ modeli yerine pulse modeli ile aynı olduğunu gördüm karta furmark testi yaptım 2k ve 1080p de stabil bir şekilde 70 dereceyi geçmiyor kartta herhangi bir sorun yaşarmayım yaşamayacağımı iddia ettiler ama tereddütte kaldım

Samealk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Melih Demir
Bios flash yaparak tekrar Nitro+ bios'una getirebilirsin, Pulse'daki saat hızları biraz daha düşük olduğundan 5-10 FPS fark eder belki.

Bu modelleri bilmiyorum ama bazen üst modellerde güç tüketimi de 15-20w artıyor kendinden overclock'lu gibi olduğu için, Nitro yerine Pulse bios'unda daha serin çalışacağını düşünerek böyle bir şey yapmış olma ihtimalleri de var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Göktuğ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios flash yaparak tekrar Nitro+ bios'una getirebilirsin, Pulse'daki saat hızları biraz daha düşük olduğundan 5-10 FPS fark eder belki.

Bu modelleri bilmiyorum ama bazen üst modellerde güç tüketimi de 15-20w artıyor kendinden overclock'lu gibi olduğu için, Nitro yerine Pulse bios'unda daha serin çalışacağını düşünerek böyle bir şey yapmış olma ihtimalleri de var.
O zaman bu şekilde kullanmam sorun yaratmaz değil mi daha serin çalışıyor kart neredeyse fps farkı yok incelemelere baktığımda

Top Bottom