Neler Yeni

Sapphire rx 580 pulse 8gb ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baturalp
Merhaba arkadaşlar bu forumdaki ilk konum olabilir ama gerçekten ihtiyacım olmasaydı açmazdım forumda yeni olduğumdan kuralları istemeden çiğnersem özür dilerim şimdiden benim bir sistemim var ryzen 3 3100 işlemcili b450 S2h anakartlı ve Sapphire rx 580 8gb kartı olan ben bu sistemi yıllar önce aldım ama toplamaya vaktim olmadı şimdi topladım fakat acayip derecede ısınma yapıyor boşta iken 32°c iken herhangi bir oyunun menü ekranında 69 derecelere oyun içinde ise bu değerler 80 e çıkabiliyor ve bugün 3 kez çöktü ve 2 kez mavi ekran yedim kasanın soğutması her şey düzgün bunun sebebi ne olabilir ryzen yazılımından gerekli frekans denemelerini fan rom denemelerini yapmış bulunmaktayım sadece ekran kartına zarar verme korkumdan dolayı undervolt işlemini yapmadım 23 üne yetiştirme gereken bir ödevim olduğu için biraz acil bir konu yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim ve evet PSU powerboost hive 650w

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
504
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Havalar sıcak, özel fan ayarıyla çözebilirsiniz. RAM ayarı yaptıysanız XMP 1 i deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baturalp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Havalar sıcak, özel fan ayarıyla çözebilirsiniz. RAM ayarı yaptıysanız XMP 1 i deneyin.
Fanlara ayar yaptım ama zaten 1590 rpm de bile deli gibi ses çıkartmaya başlıyor xmp nin ne olduğunu tam bilmiyorum ekran kartı fanlarına ayar yapmak birşeyi değiştirmedi ama hala ısınıyor internette 4000 rpm e cikaranları gördüm ama mağlum ekonomiden öyle şeyler yapabilecek cesaretim yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baturalp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yenilemek ısı yönünden iyi oluyor tabi kaliteli bir macunla. Mx4 öneririm. Ancak bu işlere yatkın değilsen hiç uğraşma.
Yatkınlığı geç yanına bile yaklaşamadım hayatım hep para biriktirme falan geçti bundan 5-6 sene önce bile durumum pek iyi değildi bu yüzden de böyle şeylere karşı cesaretim yok çünkü yenisini alabileceğim bir bütçem yok maalesef:/

abcdefg1234

80+ Silver
Yatkınlığı geç yanına bile yaklaşamadım hayatım hep para biriktirme falan geçti bundan 5-6 sene önce bile durumum pek iyi değildi bu yüzden de böyle şeylere karşı cesaretim yok çünkü yenisini alabileceğim bir bütçem yok maalesef:/
Video izleyerek kendiniz yapmanız çok daha iyi olur. Korkacak bir şey yok. Mahalle bilgisayarcısına para vererek yaptırmaktan iyidir. Hem öğrenmiş olursunuz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,430
Üyeler
156,771
Son üye
nuramanhiyosa
Top Bottom