Neler Yeni

Sarı sitede araç alım-satım yasaklansın

Juiclair0

80+ Silver
Arkadaşlar aşağıdaki aracı 4 ay önce aldık sıfır km 260.000 tl ye şu anda 490.000 yazmışlar. Bir insan bakıyor kendi aracına piyasası 60k diyor bu 60k ediyorsa benimki 80k eder böyle kısır döngü gibi artıyor fiyatlar. Bu aracı her gün kontrol ettim ilan sahibi günlük düzenli olarak 10.000tl yükseltti dolar artışından ürün 1 tl artsa satıcılar 3tl koyuyor doların artması bunların ekmeğine bal sürüyor. Devlet şu sarı siteye bi el atsa araç alım satımda araç piyasası ekspertizler tarafından belirlense nasıl olur. Düşünüyorumda asgari ücretle çalışan karı ve koca olsa ev alsa araç alamaz araç alsa ev alamaz ülke bataklığa doğru gidiyor. Böyle bi imza kampanyası falan başlasa araç alım satımı yasaklansa yada fiyatı ekspertizler belirlese.

Ekler

• dd.PNG
    dd.PNG
    284.6 KB · Hit: 124

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,316
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Ya şu bile yarım milyon edecekse ölelim geberelim ya. Devlet serbest piyasa diye ses çıkarmıyor da böyle de millet bokunu çıkarıyor ama ha.

Juiclair0

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya şu bile yarım milyon edecekse ölelim geberelim ya. Devlet serbest piyasa diye ses çıkarmıyor da böyle de millet bokunu çıkarıyor ama ha.
doların ekmeğini en çok yiyenler galerici abilerimiz :d

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar aşağıdaki aracı 4 ay önce aldık sıfır km 260.000 TL ye şu anda 490.000 yazmışlar. Bir insan bakıyor kendi aracına piyasası 60k diyor bu 60k ediyorsa benimki 80k eder böyle kısır döngü gibi artıyor fiyatlar. Bu aracı her gün kontrol ettim ilan sahibi günlük düzenli olarak 10.000tl yükseltti dolar artışından ürün 1 TL artsa satıcılar 3tl koyuyor doların artması bunların ekmeğine bal sürüyor. Devlet şu sarı siteye bi el atsa araç alım satımda araç piyasası ekspertizler tarafından belirlense nasıl olur. Düşünüyorumda asgari ücretle çalışan karı ve koca olsa ev alsa araç alamaz araç alsa ev alamaz ülke bataklığa doğru gidiyor. Böyle bi imza kampanyası falan başlasa araç alım satımı yasaklansa yada fiyatı ekspertizler belirlese.
Sıfır fiyatı da 490.000 TL zaten? Adamın fiyatı normal.

Microsoft

80+ Bronze
Arkadaşlar aşağıdaki aracı 4 ay önce aldık sıfır km 260.000 TL ye şu anda 490.000 yazmışlar. Bir insan bakıyor kendi aracına piyasası 60k diyor bu 60k ediyorsa benimki 80k eder böyle kısır döngü gibi artıyor fiyatlar. Bu aracı her gün kontrol ettim ilan sahibi günlük düzenli olarak 10.000tl yükseltti dolar artışından ürün 1 TL artsa satıcılar 3tl koyuyor doların artması bunların ekmeğine bal sürüyor. Devlet şu sarı siteye bi el atsa araç alım satımda araç piyasası ekspertizler tarafından belirlense nasıl olur. Düşünüyorumda asgari ücretle çalışan karı ve koca olsa ev alsa araç alamaz araç alsa ev alamaz ülke bataklığa doğru gidiyor. Böyle bi imza kampanyası falan başlasa araç alım satımı yasaklansa yada fiyatı ekspertizler belirlese.
Sarı site hangisiydi

Juiclair0

80+ Silver

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
dostum bunun sadece tek senmi farkındasın ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

letgo
Ee kardeşim yasaklanacak ne var burada? Dolar artıyor farkındaysan insanlar tabii ki fiyatını artıracak.
Diyebilirsin bazı araçlar sıfır fiyatından pahalı evet, pahalı çünkü bayiler araç satmıyor. Aylar sonraya sana sıra veriyor ve o günün fiyatından satıyorlar millet mecbur ikinci elden daha yüksek alıyor.

Son düzenleme:

Juiclair0

80+ Silver
Ee kardeşim yasaklanacak ne var burada? Dolar artıyor farkındaysan insanlar tabii ki fiyatını artıracak.
Diyebilirsin bazı araçlar sıfır fiyatından pahalı evet, pahalı çünkü bayiler araç satmıyor. Aylar sonraya sana sıra veriyor ve o günün fiyatından satıyorlar millet mecbur ikinci elden daha yüksek alıyhor.
bayide 300k sarı site 310 bayide 320 sarı site 340 bayiden aldım 267k sarı sitede alırken 280di sence bu dolardanmı :D

EFEMERTMİRAÇ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
efemertmiraç
En iyisi 2 ele yüklü vergi gelsin sıfır araçta ( sıfır araç aldın 2 sene devir edemeyceksin satarsan yüzde 50 vergi yada ceza bak ozaman karaborsacılar ne yapar )

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
bayide 300k sarı site 310 bayide 320 sarı site 340 bayiden aldım 267k sarı sitede alırken 280di sence bu dolardanmı :D
Yukarıda yazdığımı okudun mu? Ne diyorum bayiler sıra vermiyor çok az adam alabiliyor bayiden. Bayiler hep anlaştıkları kişilere el altından satıyorlar. He bayi veriyor ama diyor ki 4 ay sonra gelir sana sıra anca. 4 ay sonra o aracın fiyatı ne olacak bilen yok o yüzden ikinci elin fiyatı daha yüksek.

Juiclair0

80+ Silver
En iyisi 2 ele yüklü vergi gelsin sıfır araçta ( sıfır araç aldın 2 sene devir edemeyceksin satarsan yüzde 50 vergi yada ceza bak ozaman karaborsacılar ne yapar )
çok mantıklı aga sadece galeri ile uğraşanlar yani dükkanı olanlar ekmeğini sadece ondan çıkaranlara af olsun. matematik öğretmenim bile araç alıp satıyor :d

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Saçma sapan konuşmayın. Acil bir işin çıksa, Allah korusun hastalansan acil para lazım olsa sana ne yapacaksın o zaman?

Juiclair0

80+ Silver
Yukarıda yazdığımı okudun mu? Ne diyorum bayiler sıra vermiyor çok az adam alabiliyor bayiden. Bayiler hep anlaştıkları kişilere el altından satıyorlar. He bayi veriyor ama diyor ki 4 ay sonra gelir sana sıra anca. 4 ay sonra o aracın fiyatı ne olacak bilen yok o yüzden ikinci elin fiyatı daha yüksek.
bayilerin çoğu galericiler ile anlaşıyor sıfır araçları veriyor stokculara sonra elde yok :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saçma sapan konuşmayın. Acil bir işin çıksa, Allah korusun hastalansan acil para lazım olsa sana ne yapacaksın o zaman?
her para lazım olan arabasınımı satıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,441
Üyeler
152,896
Son üye
ToprakFalcioglu
Top Bottom