Neler Yeni

Şarjda oyun oynamak bataryaya zarar verir mi?

Alihann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alihan BABAOĞLU
Arkadaşlar iyi günler R5 5500U işlemcisi olan bir laptopa sahibim. Pil türü lityum iyon, normalde 7-8 saat giden şarj örneğin LoL gibi oyunlarda 2 saate bitiveriyor bu normal anlıyorum. Ama zırt pırt fişe tak çıkar uğraşmak istemiyorum o yüzden prize takılı şekilde oynasam bataryanın ömrüne zarar gelir mi? Bu arada laptopta bir özellik seçeneği buldum %80'den sonra şarj almıyor böylece ömrü uzuyor diye bu özellik açık şekilde kalıp prizde LoL vs oynasam bir problem olur mu sizce?

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,059
İsim
Mehmet Aslan
Arkadaşlar iyi günler R5 5500U işlemcisi olan bir laptopa sahibim. Pil türü lityum iyon, normalde 7-8 saat giden şarj örneğin LoL gibi oyunlarda 2 saate bitiveriyor bu normal anlıyorum. Ama zırt pırt fişe tak çıkar uğraşmak istemiyorum o yüzden prize takılı şekilde oynasam bataryanın ömrüne zarar gelir mi? Bu arada laptopta bir özellik seçeneği buldum %80'den sonra şarj almıyor böylece ömrü uzuyor diye bu özellik açık şekilde kalıp prizde LoL vs oynasam bir problem olur mu sizce?
laptop kullanıcıları zaten böyle kullanmıyor mu ? :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Deniz
ekran kartı ve işlemci tam güç çekemez fişe takmazsan. 100 yerine 30fps alırsın

Alihann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alihan BABAOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten Oyunlar fişe takılı oynanır bataryada oyun oynanmaz.
Hocam pc beklediğimden güçlü çıktı pilde 60 fps sabit alıyorum ama fişe takılı oynarsam fazladan ısınma yaratıp pile zarar gelir mi ömrü kısalır mı diye soruyorum.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,432
İsim
Hakanbey
Hocam pc beklediğimden güçlü çıktı pilde 60 fps sabit alıyorum ama fişe takılı oynarsam fazladan ısınma yaratıp pile zarar gelir mi ömrü kısalır mı diye soruyorum.
Harici ekran kartı olmadığı için bataryada yüksek fps alıyor olabilirsin. AMA fişe takmadan kullanırsan bataryayı çok güzel sömürür. Asıl fişe takmadığında zarar olur.

Top Bottom