Neler Yeni

Şarjda Laptop Kullanmak - Oyun Oynamak Zarar Verir Mi?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
3 Haftadır kullandıgım oyuncu laptobunda öyle bir sorunla karşılaşmadım sadece coil whine dediğimiz cızırtı sesi olabilir her laptopta olmayabilir.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Öncelikle sana bir deney(yaşanmış, gerçek yani) bahsedeceğim. Eğer konu soru konusu ise lütfen en iyi cevap seç.

Bir ofiste 3 kişi çalışıyor.
A kişisi şarja takıyor. Dolunca çıkarıyor. Boşalınca (😈) geri takıyor.
B kişisi pili çıkarıyor. Yani demonte edip sürekli fişte kullanıyor. Masaüstü mantığı.
C kişisi pil takılı ve sürekli şarjda kullanıyor.
Pil ömürleri 1 yıl sonunda
C>B>A

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Cemil Kocak
Şarjda Laptop Kullanmak - Oyun Oynamak Zarar Verir Mi?
şarj boardını bozarsın diyorlar.
7 yıllık casper laptobum var son 5 yıldır şarjda kullanıyorum ama öyle bir sorunla karşılaşmadım.
pilim tümleşik değil.
yeni alacağım laptobu da şarjda kullanmak istiyorum ne gibi sıkıntılar olur?
3 yıldır laptop kullanıyorum 3 yildirda şarjda kullanıyorum ama bişey olmadi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Öncelikle sana bir deney(yaşanmış, gerçek yani) bahsedeceğim. Eğer konu soru konusu ise lütfen en iyi cevap seç.

Bir ofiste 3 kişi çalışıyor.
A kişisi şarja takıyor. Dolunca çıkarıyor. Boşalınca (😈) geri takıyor.
B kişisi pili çıkarıyor. Yani demonte edip sürekli fişte kullanıyor. Masaüstü mantığı.
C kişisi pil takılı ve sürekli şarjda kullanıyor.
Pil ömürleri 1 yıl sonunda
C>B>A
hocam bu bilgiye nerden ulaştın, sanırım istediğim cevap sende var
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bu bilgiye nerden ulaştın, sanırım istediğim cevap sende var
ve ayrıca ekleyim en iyi mesaj işaretlemem için soru bölümünü seçmem gerekiyordu :/

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
3 Haftadır kullandıgım oyuncu laptobunda öyle bir sorunla karşılaşmadım sadece coil whine dediğimiz cızırtı sesi olabilir her laptopta olmayabilir.
işlemci ve ekran kartı sıcaklığın kaç derecedir hocam

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Şarjda olunca batarya habire devir yaptığı için gittikçe performansı düşer. Ama batarya performansı düşer. Bilgisayara zarar gelmez. Sen hep şarjda kullanıyorsun diye bataryaya zarar gelmesi seni etkilemez.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey

ekremabi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Burak
Bataryada daha düşük FPS ve performans alırsın.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
oyunlarda ekran kartına tam bakmıyorum ama işlemci 78 civarinda ekran kartı da 70 75 arası olması lazm
kabul edilebilir sıcaklık değerlerine sahip, teşekkürler

Top Bottom