Neler Yeni

Satıcı Param Güvende'yi Kabul Etmiyor Sizce Dolandırıcı mı?

Tre-x

80+ Silver
xeon x3440 + soğutucusu ( 20 tl lik bir şey ) ikisi birlikte 150 tl ye anlaştık satıcıya getli ilan aç diyorum hem kargo ücretsiz diyorum hem get masrafını ben karşılarım diyorum şimdi şöyle bir açıklama yapayım sahibinden.com yurtiçi kargo ile anlaşmalı eğer getli ilan açarsak kargo bedava oluyor ve %9 komisyon alıyor ben satıcıya getin bedelini karşılarım diyorum satıcı diyor ki kardeşim yurtiçi kargo evimden uzak 150 tl için 10 km yol gidemem falan diyor sen parayı ibanıma at ben kargoya vereyim dedi dolandırıcı olmasından şüphelenmeye başladım açıkçası biraz ne yapayım sizce ?
( get = param güvende kısaltma olsun diye öyle yazdım )
getli ilan açarsa kargocumu gelip işlemciyi alacak yoksa satıcı kargo firmasına mı verecek ?
@Mehmet Yılmaz , @Emir Aydın

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
xeon x3440 + soğutucusu ( 20 TL lik bir şey ) ikisi birlikte 150 TL ye anlaştık satıcıya getli ilan aç diyorum hem kargo ücretsiz diyorum hem get masrafını ben karşılarım diyorum şimdi şöyle bir açıklama yapayım sahibinden.com yurtiçi kargo ile anlaşmalı eğer getli ilan açarsak kargo bedava oluyor ve %9 komisyon alıyor ben satıcıya getin bedelini karşılarım diyorum satıcı diyor ki kardeşim yurtiçi kargo evimden uzak 150 TL için 10 km yol gidemem falan diyor sen parayı ibanıma at ben kargoya vereyim dedi dolandırıcı olmasından şüphelenmeye başladım açıkçası biraz ne yapayım sizce ?
getli ilan açarsa kargocumu gelip işlemciyi alacak yoksa satıcı kargo firmasına mı verecek ?
Onun gidip vermesi lazım ama illa yurtiçiye gerek yok diye biliyom

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,876
İsim
göksel yurtcan
xeon x3440 + soğutucusu ( 20 TL lik bir şey ) ikisi birlikte 150 TL ye anlaştık satıcıya getli ilan aç diyorum hem kargo ücretsiz diyorum hem get masrafını ben karşılarım diyorum şimdi şöyle bir açıklama yapayım sahibinden.com yurtiçi kargo ile anlaşmalı eğer getli ilan açarsak kargo bedava oluyor ve %9 komisyon alıyor ben satıcıya getin bedelini karşılarım diyorum satıcı diyor ki kardeşim yurtiçi kargo evimden uzak 150 TL için 10 km yol gidemem falan diyor sen parayı ibanıma at ben kargoya vereyim dedi dolandırıcı olmasından şüphelenmeye başladım açıkçası biraz ne yapayım sizce ?
hocam getle sen hangi firmayı istersen onunla yollayabiliyorsun

Tre-x

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
hımm

ama sahibinden.com o firma ile anlaşmalıymış yoksa başka bir kargo firması ilede mi anlaşmalı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

emin misiniz
Yani verebilir ama kargo paralı olur

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,876
İsim
göksel yurtcan
hımm

ama sahibinden.com o firma ile anlaşmalıymış yoksa başka bir kargo firması ilede mi anlaşmalı ?

emin misiniz
evet hocam 15-20 tane firma var isterseniz deneyebilirsiniz sadece yurtiçi değil

Tre-x

80+ Silver
evet hocam 15-20 tane firma var isterseniz deneyebilirsiniz sadece yurtiçi değil
çok iyiymiş çok teşekkür ederim en iyi cevap diye raporladım adamın evini altında ptt varmış verir o zaman <3

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
çok iyiymiş çok teşekkür ederim en iyi cevap diye raporladım adamın evini altında ptt varmış verir o zaman <3
Vermezse dolandırıcı olduğu anlasılır zaten

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,121
İsim
Mert Can Ergün
yurt içi zorunlu değil ki ptt gibi yerlerde oluyor ptt bana daha yakın olduğu için ptt ye veriyirdum

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,228
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
hımm

emin misiniz
Oyuncu markette PTT var GET ile aynı sistem veya DOLAP' a bakabilirsiniz.

Top Bottom