Neler Yeni

Seagate 2 TB HDD sorunlu mu?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sorunu birkaç kaynak okudum ve nerdeyse teyit ettim fakat yine de CrystalDiskMark üzerinde değerler düşük. Seagate HDD'ler SMR ve CMR olarak ayrılır ve SMR HDD'lerin depolaması ve Önbelleği ne kadar çok olsa bile okuma ve yazma değerleri düşük.

ATTO Disk Benchmark üzerinden test yapıp atınız lütfen.

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Doğukan

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
konu sana da yardımcı olmuş :D sevindim.

İtopya'dan almıştım garanti olarak itopya'ya mı göndermeliyim yoksa seagate desteğe mi başvurayım?
bence seagate e başvur itopya uğraştırır

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Doğukan
Sorunu birkaç kaynak okudum ve nerdeyse teyit ettim fakat yine de CrystalDiskMark üzerinde değerler düşük. Seagate HDD'ler SMR ve CMR olarak ayrılır ve SMR HDD'lerin depolaması ve Önbelleği ne kadar çok olsa bile okuma ve yazma değerleri düşük.

herhangi bir ayarı değiştirmeden hdd seçip başlattım birazdan sonuçları atarım.

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Doğukan
Barracuda mı ironwolf mu barracuda gereksiz ucuz ve sorunlu olduğu düşünceai yaratıyor bende ıronwolf aldım o yüzden değerlerine bakamadım daha
Barracuda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adsız3.png

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan
Sizin için bende de aynı model var testlerini yapıp dönüş yapacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Testleri yaptım ve leş derecedeydi. 5400 RPM HDD seviyesinde dönüyordu.

Aynı sorunu yaşayan bir yabancıyı okudum adam BIOS, SATA kablolarını değiştirmiş her şeyi yapmış ama çözüm bulamamış.

Birkaç kişi NTFS formatında bir sorun olduğunu dile getirmiş fakat kesin bir sonuca ulaşılamamış.

Bendeki değerler bu şekilde. Daha öncesinde servisle ve aldığım yer ile de görüştüm önbellek kaynaklı olduğunu söylediler. Denemek için içindeki oyunları boşalttım sadece depolama olarak dosyalar kaldı ve hızı ilk aldığım seviyeye döndü. Ben de sorun olmadığına kara verdim ve kullanmaya devam ettim. Sizin değerler bir tık daha düşük (Konuyu açan kişi için). Siz de bir deneyin.

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Doğukan

Bendeki değerler bu şekilde. Daha öncesinde servisle ve aldığım yer ile de görüştüm önbellek kaynaklı olduğunu söylediler. Denemek için içindeki oyunları boşalttım sadece depolama olarak dosyalar kaldı ve hızı ilk aldığım seviyeye döndü. Ben de sorun olmadığına kara verdim ve kullanmaya devam ettim. Sizin değerler bir tık daha düşük (Konuyu açan kişi için). Siz de bir deneyin.
Ssd 380 gb boş oyunları atamam oraya. Ayrıca oyunlarda donma söz konusu. Hdd'den olduğunu düşünüyorum.

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan
Ssd 380 gb boş oyunları atamam oraya. Ayrıca oyunlarda donma söz konusu. Hdd'den olduğunu düşünüyorum.
Hocam donan bir oyunu SSD'ye aktarın. Orada test edin. Sonra tekrar hdd'ye yükleyin öyle test edin. Sorun olup olmadığı muhtemelen belli olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,157
Üyeler
155,527
Son üye
hoojdonk1905
Top Bottom