Neler Yeni

secure boot menüsünü açtıktan sonra bilgisayarım açılmıyor

EmreAkgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Akgün
Merhaba iyi günler windows 11 için biostan secure boot menüsünü açtıktan sonra kaydedip kapattıktan sonra bilgisayarım açılmıyor artık kasada güç var ama hiç bir şekilde ekrana görüntü gelmiyor ve biosa giremiyorum bios pilini takıp çıkarttım ama yinede olmuyor bilgisayar sürekli yeniden başlıyormuş gibi ses oluyor kasada

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Melih Sahtiyan
İlgilendiği Kategoriler
yazılım, pc toplama,Bully Maguire
Bu sorunu çözebildin mi ben de şimdi aynı sorunu çekiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim bilgi
Merhaba iyi günler windows 11 için biostan secure boot menüsünü açtıktan sonra kaydedip kapattıktan sonra bilgisayarım açılmıyor artık kasada güç var ama hiç bir şekilde ekrana görüntü gelmiyor ve biosa giremiyorum bios pilini takıp çıkarttım ama yinede olmuyor bilgisayar sürekli yeniden başlıyormuş gibi ses oluyor kasada
Bende aynı sorunu yaşıyorum çözebildinmi

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Ben çözdüm.Düzgün şekilde yapmazsanız bios kabul etmiyor ayarı.Youtubeden bakın nasıl açılacağına ve ardından yaptıklarını tek tek yapın.Düzgün şekilde açmazsanız ayarları kabul etmez bios.Düzeltmek için bios pilini çıkartın bir kaç dakika bekleyin ve ardından tekrar takın.Pili çıkartıyorken bilgisayara güç gelmesin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim bilgi
Ben çözdüm.Düzgün şekilde yapmazsanız bios kabul etmiyor ayarı.Youtubeden bakın nasıl açılacağına ve ardından yaptıklarını tek tek yapın.Düzgün şekilde açmazsanız ayarları kabul etmez bios.Düzeltmek için bios pilini çıkartın bir kaç dakika bekleyin ve ardından tekrar takın.Pili çıkartıyorken bilgisayara güç gelmesin.
Yani fişi çıkarıcam pili çıkarıcam bekliyeceğim sonra pili takıp fişi takıp çalıştıracakmıyım

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Yani fişi çıkarıcam pili çıkarıcam bekliyeceğim sonra pili takıp fişi takıp çalıştıracakmıyım
Aynen ben psunun düğmesinden kapatmıştım.Ekran kartının altındaysa ekran kartını da çıkartıyorken gücün gelmemesi gerek.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz

EmreAkgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Akgün
İşlemci de sorun yoktur.Bios ayarından kaynaklı bu sorun.
Biosunun pilini çıkartınca zaten bios sıfırlanıyor bios kaynaklı olsa düzeliridi anakartının modeli ney belki 2.bios varsa ordan açabilirsin pc yi

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Biosunun pilini çıkartınca zaten bios sıfırlanıyor bios kaynaklı olsa düzeliridi anakartının modeli ney belki 2.bios varsa ordan açabilirsin pc yi
Bios pilini çıkarıp hemen takmak çözmüyor sorunu.Bende bu sorun 2 kere oldu 2 kere secure boot açmayı denedim.İlk oluşunda bios pilini 2 kere ramı 2 kere ekran kartını da 2 kere çıkarttım olmadı.En son bios pilini 3. ye çıkarttım 5 dakika kadar bekledim taktım oldu.2. kere aynı hata olduğunda bios pilini çıkartıp bir süre bekledim taktım oldu.Ardından video izleyerek Secure Boot'u açtım.

Top Bottom