Neler Yeni

Çözüldü✓ Server işlemleri İçin 128gb Ram Yükseltmesi

byfaresiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
faresiz
Senin RAM'ler 8+8 di doğru. Elindekileri satıp şuan alacağın RAM'leri gene sorunsuz bir şekilde kullanırsın. Sadece takmadan önce BIOS'u CLRTC ile sıfırlayıp tak hocam. Piyasada daha uygunu var mı diye baktım da göremedim. Bu RAM'leri alabilirsin. A2 ve B2'ye takılmasının sebebi A1 ve B1'e öncelikli takılırsa RAM'lerin DOCP profilleri sıkıntı yaratabiliyor. Bütün anakart üreticileri 4 slotlu anakartlar da her zaman RAM'lerin A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak takılması gerektiğini söylüyor. 128 GB RAM'e 10000 TL vereceksin. Bütçen varsa bir şey diyemem de şimdilik sadece 2x32'lik ile 2x8'liği bir arada kullanmandan yana %90 bir sıkıntı çıkmaz hocam.
Anlıyorum eyvallah sağolasın şimdi ayarladım tornavida ile kafasına vurdum kabustan uyanmış gibi nefes ala ala açıldı şuan çiçek gibi gözüküyor sayende, valla yeni Ram konusunda ileriye dönük düşünüyorum bir kerece cebimi sıkarım veririm parasını işime bakarım benim f/p olarak işimi görsün yeter şöyle bir durum var ki, gün gelecek almadığım her ram için yarın bana zam geldi diyeceksiniz ( ! ) :)

Ekler

• ikincigurup (1).jpg
    ikincigurup (1).jpg
    428.2 KB · Hit: 7
Top Bottom