Neler Yeni

Yardım Sessiz Ve Güçlü Bir Fan Önerir Misiniz ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
ebesinin son noktasıymış bu arada.
Neyse aga tamamdır senin dediğini yapıp silver alıyorum. Peki bir şey soracağım. Ben bu 3 fandan birini egzoz ikisini kasanın üstüne koyacağım her hangi bir sıkıntı olur mu ?
Silverstrone 120R modelinin beyazı da var.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hocam sıkıntı şu ki ben şu anda yurtdışında olduğumdan sadece amazon üzerinden alışveriş yapabiliyorum.. amazonda da 3 paketli hali yok

SilverStone Air Blazer 120RW ARGB nin.​

B550 Tomahawk anakartta ARGB yuvası var. Bu fanların ARGB kablolarını birbirlerine daisy chain şeklinde bağlanıyor yani kendinden çoklayıcılı. Tek tek alırsan hepsini birbirine bağlayıp tek bir ARGB yuvasından kontrol edebilirsin.

Klugheit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Diyar Kantekin
B550 Tomahawk anakartta ARGB yuvası var. Bu fanların ARGB kablolarını birbirlerine daisy chain şeklinde bağlanıyor yani kendinden çoklayıcılı. Tek tek alırsan hepsini birbirine bağlayıp tek bir ARGB yuvasından kontrol edebilirsin.

O zaman bundan 4 tane alacağım. Dediğin gibi yapıp bir tanesini egzoz 3 tanesini kasanın üstüne monte edeceğim.

Bu arada sen adamın dibisin. İlgin ve sabrın için teşekkürler dostum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

O zaman bundan 3 tane alacağım. Dediğin gibi yapıp bir tanesini egzoz 2 tanesini kasanın üstüne monte edeceğim.
Bir süre sıvı soğutmayla birlikte kullandım bu fanları gerçekten kuvvetliler. Yüksek hızlara çıkıyorlar 2200 RPM yüksek bir değer. 1400-1500 RPM'i geçmediği sürece oldukça sessiz. 1500'ü geçince her fan gibi bu da ses yapıyor artık.

Klugheit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Diyar Kantekin
Bir süre sıvı soğutmayla birlikte kullandım bu fanları gerçekten kuvvetliler. Yüksek hızlara çıkıyorlar 2200 RPM yüksek bir değer. 1400-1500 RPM'i geçmediği sürece oldukça sessiz. 1500'ü geçince her fan gibi bu da ses yapıyor artık.
Kafamı karıştıran bir şey var. Bu fanları alıp, birleştirip anakarta taktığımda, kasanın kendi argb desteğini kesmiş olmuyor muyum ?
td500-mesh-v2-white-gallery-9-0110-image.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Kafamı karıştıran bir şey var. Bu fanları alıp, birleştirip anakarta taktığımda, kasanın kendi argb desteğini kesmiş olmuyor muyum ?
Alıntıyı görüntüle
Kasadaki kontrolcüyle uyması lazım aslında. CM özel bir şey yapmadıysa ona da takılır. ARGB bir standarttır çünkü.

Klugheit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Diyar Kantekin
Kasadaki kontrolcüyle uyması lazım aslında. CM özel bir şey yapmadıysa ona da takılır. ARGB bir standarttır çünkü.
Aklıma şey geldi. Bazıları sıvı soğutucu dan dolayı kasanın üstüne 3 tane fan koyuyorlar. Fakat ben hem 3 tane fan ayrı alıp hem de ayrı soğutucu alıyorum. Direk sıvı soğutucu alsam daha mantıklı olmaz mı aga ?

1 sıvı soğutucuyla hem işlemciyi daha soğuk tutar hem de soğutucunun fanları sayesinde kasanın içinde ki sıcak hava dışarı çıkar.

Ne diyorsun hocam ?
Ekstra olarak bu fanı alıp direk egzoz fan yaparım fena rgb ve hava akışı iyi kasam olur.

Tabi sen daha iyi bilirsin, değişmeye değer mi, fiyatları falan

Son düzenleme:
Top Bottom