Neler Yeni

SEVGİLİ OLDUĞUM KIZ ARKADAŞIYLA DAHA YAKIN

kaynorz

80+
Selamlar dostlar şöyle bir derdim var yardımcı olursanız çok sevinirim, okulun işte ilk 2 ayı boyunca herkese sevgili yapmayın felan diyen bir tipim, önceki ilişkimden dolayı, her neyse kendi sınıfımdan bir kıza denk geldim, okulun ilk 2 ayı pek alakam yoktu işte, sonradan gördüm işte böyle aşırı iyimser çok hoş çok sevdim samimi buldum işte arkadaş felan olduk daha sonra ilerledi işte flört döneminde baya baya yakındık gerçekten çok sevdim artık aşıktım yani her neyse, zaten oda benden hoşlanıyormuş, ertesi gün çıkma teklifi ettim işte sevgili olduk, asıl olay şimdi başlıyor..

Bu kızın 10.sınıflarda takıldığı bir erkek var işte her neyse ilk başta çok laf ettim kıskandım baya çok kıskandım hemde kavga etmiştik bu kıskanma olayı yüzünden ama barıştık işte herneyse, dedim işte mesafeni koru hani fazla yakın olmayın tamam felan dedi, anlayışla karşıladım bir şey demedim, ancak kız benden daha çok ona yakın davranıyor anlayamıyorum flört döneminde daha yakınken şimdi değiliz, sevgiliyiz ya sevgili bir türlü anlayamıyorum, içim acıyor üzülüyor, her neyse çocuk bana enişte diyor yani biliyor sevgili olduğumuzu, çocukla baş başa konuştuk dedim yani dedim ben bu kızla sevgiliyim ama benle hiç takılmıyor senle daha çok takılıyor dedim empati yapsana bi dedim, çocuk haklısın bir şey diyemem dedi, bende zamana bıraktım akışına bakalım nolucak dedim öyle bitirdim sohbeti. 21 Ekimden beri sevgiliyiz işte 1 hafta oldu dostlar, bugün yaşadığım olayı anlatayım işte sabah okula geldim bunu aradım tahmin ettim gene o çocuğun yanında olduğunu herneyse aradım işte bunu telefondan dedim neredesin işte felan filan sınıfa gel dedim tamam dedi, tabi gene o çocukla geldi ve bugünde ingilizce sınavımız vardı hani benim kızın ingilizcesi baya iyi yani, dedim işte ona beni çalıştır, oda işte herneyse böyle isteksiz şekilde felan çalıştırmaya çalıştı öyle 30 saniye öyle kitap özet geçti felan filan zaten onu ben görünce işte dedim tamam ben çalışırım felan filan, işte çocukta öğretmenler masasında oturuyor öyle oda sınava çalışıyor ben en arka sıraya oturdum, kendi kendime çalışırken, o ise çocuğu İNGİLİZCE çalıştırdı böyle baya baya. Hani ayıp değil mi ben içimden diyorum abi ben bu kızla sevgilimiyim arkadaşmı bune ya dedim. üzüldüm taktım kulaklığımı öyle derin derin düşünüyorum çok yoruldum dostlar çok üzülüyorum ben zevksizmiyim ben neyim ben onun sevgilisiyim ama sözde sanırım..

Ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen... (11.SINIFIM.)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,451
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Uyarsan kızar, uyarmasan rahat olursun. Uğraşma sal kızı olacağı yok.

Son düzenleme:

kaynorz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Böyle boş konularınızı bununla ilgili forumlara açmanız daha iyi olur. Son zamanlarda kız konusundan geçilmiyor artık bıkkınlık getirdi
Konu dışı yazdım zaten agam okumak istemiyorsan geçebilirsin, saygılar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence düşünmemelisin. Direkt ayrılman lazım bana göre.
Sağolasın kardeş düşüneceğim..

Bir kaç gün kıza karşı soğuk davran. Yanına gelip iyi misin falan demezse salmıştır seni zaten.
Öyle yaptım bugünden itibaren, derste bana bakıyor durmadan tabi ben bakmıyorum, sorcak mı sormayacak mı bakalım..

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Peki neden bizle konuştuğun gibi onla konuşmayı tercih etmiyorsun?
Durumu anlat. En başından beri. Buraya yazdığın gibi. Al karşına sakince konuş. Anlarsa dediklerini zaten zamanla bu durumu hissedersin. Ama anlamaz ve umursamazsa kendi yoluna bakarsın. İnsanlar birbirinden hoşlanabilir ve sevebilir. Hoşlanmak sevmek değildir. Belki sen cidden sevmişsindir ama o sadece hoşlanmıştır. Böyle durumlarda zamana ihtiyaç vardır ve zaman ona aslında olayın sevme değil hoşlanma olduğunu göstermiştir.

Aranın iyi olduğu bir kız arkadaşından hoşlanabilirsin bu onu aşık olma anlamında sevdiğin anlamına gelmez.
Bazı şeyleri doğru değerlendirmelisin. Gidip sakince konuşman en mantıklısı olacaktır. Konuşmak yerine boş yere kendini üzmen senin için daha kötü olur. 11. sınıfsın ve sınava az bir zaman kalmış. Aylarca ona takılı kalıp kendi geleceğini yakman senin adına iyi olmaz.

kaynorz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki neden bizle konuştuğun gibi onla konuşmayı tercih etmiyorsun?
Durumu anlat. En başından beri. Buraya yazdığın gibi. Al karşına sakince konuş. Anlarsa dediklerini zaten zamanla bu durumu hissedersin. Ama anlamaz ve umursamazsa kendi yoluna bakarsın. İnsanlar birbirinden hoşlanabilir ve sevebilir. Hoşlanmak sevmek değildir. Belki sen cidden sevmişsindir ama o sadece hoşlanmıştır. Böyle durumlarda zamana ihtiyaç vardır ve zaman ona aslında olayın sevme değil hoşlanma olduğunu göstermiştir.

Aranın iyi olduğu bir kız arkadaşından hoşlanabilirsin bu onu aşık olma anlamında sevdiğin anlamına gelmez.
Bazı şeyleri doğru değerlendirmelisin. Gidip sakince konuşman en mantıklısı olacaktır. Konuşmak yerine boş yere kendini üzmen senin için daha kötü olur. 11. sınıfsın ve sınava az bir zaman kalmış. Aylarca ona takılı kalıp kendi geleceğini yakman senin adına iyi olmaz.
Ağzına sağlık tavsiyelerin için çok teşekkürler, ben zaten bugün onun yüzüne dedim işte nerdeydin dedim sınıfa geldi işte dedi tuvalete felan gitmiştim dedi, bende iyi öbür teneffüs o çocuğun yanına gidersin, dedim. Oda böyle hafif sinirlendi üzüldümü anlayamadım sonra giderim gibi bir şey dedi, sonra takmadım öyle trip attım yarın belli olcak bakalım.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Ağzına sağlık tavsiyelerin için çok teşekkürler, ben zaten bugün onun yüzüne dedim işte nerdeydin dedim sınıfa geldi işte dedi tuvalete felan gitmiştim dedi, bende iyi öbür teneffüs o çocuğun yanına gidersin, dedim. Oda böyle hafif sinirlendi üzüldümü anlayamadım sonra giderim gibi bir şey dedi, sonra takmadım öyle trip attım yarın belli olcak bakalım.
Trip atman veya böyle bir durumda direkt o çocuğun yanına git veya gidersin demen doğru değil. Sadece seni üzer ve bir sonuca ulaştırmaz.
Bahsettiğim konuşmada tabi ki o çocuktan bahset ama durumu anlat. En baştan beri.
Sevgili olmadan önce aranızın iyi olduğundan sonrasında ise o çocuğun ortaya çıktığından ve eskisi gibi olamadığınızdan bahset. Sevgili olduğunuzu hatırlat ve onu sıkıştırmadığından bahset.

Benim yazdıklarım sadece bir örnek. Konuşmayı sen yapacaksın. Konuşmanın gidişine veya onun hareketlerine göre durumu uzatıp üzülmek istemediğinden de bahsedebilirsin.

kaynorz

80+
Trip atman veya böyle bir durumda direkt o çocuğun yanına git veya gidersin demen doğru değil. Sadece seni üzer ve bir sonuca ulaştırmaz.
Bahsettiğim konuşmada tabi ki o çocuktan bahset ama durumu anlat. En baştan beri.
Sevgili olmadan önce aranızın iyi olduğundan sonrasında ise o çocuğun ortaya çıktığından ve eskisi gibi olamadığınızdan bahset. Sevgili olduğunuzu hatırlat ve onu sıkıştırmadığından bahset.

Benim yazdıklarım sadece bir örnek. Konuşmayı sen yapacaksın. Konuşmanın gidişine veya onun hareketlerine göre durumu uzatıp üzülmek istemediğinden de bahsedebilirsin.
Ağzına sağlık çok teşekkür ederim, iyi ki varsın..

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3
@kadiks doğru söylemiş. Hoşlanmak farklı aşık olmak farklı. Arap Şükrü dinlerken gözlerin doluyor aklına o geliyorsa sen ona abayı yakmışsın demektir. Bu arada yaşıtımsın, sana bir öneri; amcan Sapancalıymış gibi davranma seven adam kendini ezdirmez, git biraz sert yap o velede aklı başına gelsin.
Velet kelimesi dilimize Arapçadan geçen kelimelerden bir tanesidir. Velet kelimesi oğul çocuk anlamına gelmektedir.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Ağzına sağlık çok teşekkür ederim, iyi ki varsın..
Ne demek dostum. Sen de iyi ki varsın. Hayatta gerçekten seni çok üzecek şeyler karşına çıkacak ve dönüp baktığında ben bunlara mı üzülmüşüm ne çok apt*lmışım diyeceksin.(Yanlış anlama sana ***** demiyorum). Kendi kendini boşuna yıpratma derim.

@kadiks doğru söylemiş. Hoşlanmak farklı aşık olmak farklı. Arap Şükrü dinlerken gözlerin doluyor aklına o geliyorsa sen ona abayı yakmışsın demektir. Bu arada yaşıtımsın, sana bir öneri; amcan Sapancalıymış gibi davranma seven adam kendini ezdirmez, git biraz sert yap o velede aklı başına gelsin.
Haklı bulduğun için teşekkür ederim. Ama konu o çocuk değil gibi duruyor.
Empati yap. Benzer durumda kendini düşün. Kız eğer müsaade ediyorsa(kız müsade ediyor demedim sadece örnek.) buna çocuğa ne diyebilirsin ki?

Top Bottom