Neler Yeni

Sıfır kasam sürekli resetliyor cpu yu geçemiyor lütfen içer bakarmısınız?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
Çoklu Konu, Spam
Merhaba sıfır olarak 3 aydır dizdiğim pc kasasını birkaç gün önce topladım.
İntel İ9 14900k
Asus rog z790-A gamıng wifi II
Asus tuf 1200w psu
Msı 4070 super gaming x slim white 12gb
Msı spatium m480pro 2tb
Gskıll trıdent z 6400mhz cl32 4x16=64gb ram
Deepcool lt720 sıvı soğutucu
genel özellikler bunlardır kasayı taktım ama anakartta cpu ışığı kırmızı ilerlemiyor..herhangi bir yerde bilgisayarcıya gittim Biryere ve bana anakartın 14.nesil işlemciyi desteklemesi için biosa güncel atmak lazım deyip i5 12. Nesil işlemci taktı..Ve anakart cpu ışığını geçti hiçbir şeyde sıkıntı yok en son beyaz ışık yandı yani tüm parçalar okey diyor anakart..Ama bu sefer de monitöre görüntü gelmiyor…Anlam veremiyorum herneyse kasayı aldım eve geldim.şimdi 14900k takılı ve anakart cpu ışığını geçmiyor biosa güncel atmak için flashback yapmaya çalıştım belleği takıp bios düğmeye basılı tuttum ama sadece yeşil ışık yanıyor işlem yapmıyor galiba bilemiyorum…Hadi biosa güncel attım diyelim cpu yu kabul etse yine görüntü vermeyecek..ne yapmam gerek anakartı mı garantiye yollayım? Yoksa işlemcimi mi?

Ekran kartında felan sorun yok 3 farklı ekran kartı takıldı hiçbiride düşük işlemci takıp açtığımızda yine görüntü vermiyor.Acaba biosa güncel atınca işlemci sorunum geçer hemde görüntü de gelir mi bilmiyorum??? Tüm yorumlarınızı bekliyorum

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
aynı konudan defalarca açman soruna cevap olmayacak dostum Bu saatte herkes uyuyordur öğlen gibi konunu yükselt cevap bulursun mutlaka Bios update yaptıktan tekrar denemen lazım önce bios update çözmelisin. Ondan sonra Görüntü gelmezse çözüm bulmaya çalışırız.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom