Neler Yeni

Sistem açılırken bir süre siyah ekranda kalıp öyle açılıyor

Ziraeal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert zz
Merhaba. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım, sistemi açıyorum anakartın logosu çıkıyor falan ondan sonra direkt şifre ekranı geliyordu ama şimdi bir 15sn kadar siyah ekranda bekleyip öyle geliyor şifre ekranı.
Başlangıç uygulamalarının hepsi devre dışı. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Not: Windows 11'den Windows 10'a döndürüp bir süre sorunsuz kullandım, ancak yine aynı şekilde Windows 10 olmasına rağmen anakart logosundan sonra Windows parola ekranı yerine gri ekran da bekliyor 15 saniye sonra parola ekranı geliyor bu da açılış süresini bir hayli etkiliyor. Donanımsal bir sorun var sanırım ama buna hangi donanım etki edebilir bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

Ziraeal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert zz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,208
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Merhaba. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım, sistemi açıyorum anakartın logosu çıkıyor falan ondan sonra direkt şifre ekranı geliyordu ama şimdi bir 15sn kadar siyah ekranda bekleyip öyle geliyor şifre ekranı.
Başlangıç uygulamalarının hepsi devre dışı. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Not: Windows 11'den Windows 10'a döndürüp bir süre sorunsuz kullandım, ancak yine aynı şekilde Windows 10 olmasına rağmen anakart logosundan sonra Windows parola ekranı yerine gri ekran da bekliyor 15 saniye sonra parola ekranı geliyor bu da açılış süresini bir hayli etkiliyor. Donanımsal bir sorun var sanırım ama buna hangi donanım etki edebilir bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.
Ben bunu 5-7 saniye yaşıyorum dual monitör olduğu için öyle diye düşünüyorum kendim için. Monitörlerin açılması, port bilgisinin iletimi vs diye

Ziraeal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert zz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bunu 5-7 saniye yaşıyorum dual monitör olduğu için öyle diye düşünüyorum kendim için. Monitörlerin açılması, port bilgisinin iletimi vs diye
Hocam ben tek monitör kullanıyorum , kaliteli bir dp kablosu ile. Garip bir sorun ama canımı sıkıyor ssd diyorlar diğer forumlarda sorunun kaynağı olarak ama ssd test sonuçları da şu şekilde çıktı ne yapmalıyım bilmiyorum.

Ekler

• unknown_2023.05.20-20.28 (2).png
    unknown_2023.05.20-20.28 (2).png
    65.5 KB · Hit: 23
  • unknown_2023.05.20-20.53 (2).png
    unknown_2023.05.20-20.53 (2).png
    32.7 KB · Hit: 22

Ziraeal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10