Neler Yeni

Çözüldü✓ Sistem Değerlendirmesi ve Önerileri (R5 5600X, RTX 3060) & (İntel - ? , RTX3060)

Angelus3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Gündoğar
Bütçe
20000
Arkadaşlar selam. Bu sene içerisinde bilgisayar alma gibi bir planım var ve bu konuda oldukça bilgisiz ve tecrübesizim. Piyasa bilgim pek fazla yok, araştırsam da uzun yıllarca gözlemlemediğimden dolayı bir sistem hakkında ileriye dönük bir analiz yapamıyorum. Aşağıda kendimce tüm merak ettiklerimi yazdım, cevaplarsanız çok çok sevinirim.

Bütçem 20.000 lira kadar ve sadece kasaya özel olacak şekilde.
QP PHOBOS hazır bilgisayar sistemini özelleştirmeler ile en son bu hale getirdim. Bu sistemle ilgili şöyle beklentilerim var.
2 tane 1920x1080 144Hz monitör bağlayacağım, sistemi en fazla zorlayacak oyunum Rainbow Six: Siege onun dışında LoL, Valorant, CS:GO gibi çok da bir şey beklemeyen oyunları nadir oynuyorum. Orta bir seviye bilgisayar ile parçaları maksimum performansından uzak bir şekilde uzunca bir süre kullanmayı hedefliyorum. 5 yıl kadar bir güncellemeye gerek kalmaksızın götürmesi benim için fazlasıyla yeterli.
Bu beklentilerimi karşılayacak bir sistem mi ?
Bu beklentimden fazlasını sağlayan bir sistem mi ?
Bu sistem beklentilerimi karşılasa da bu fiyata daha iyi bir sistem toparlanabilir mi ?
Bu sistem minvalinde İntel işlemci çevresinde toplanmış bir sistem sizce daha iyi mi olacaktır ? (Bu konuda genelde I5-12400F ile karşılaştırmalar gördüm.)

Sorularım ve açıklamalarım yetersiz seviyedeyse kusura bakmayın lütfen, bu konularda bilgisiz ve tecrübesizim. Şimdiden ilgilenenlere teşekkürler.

Monitör: Asus TUF Gaming VG247Q1A 23.8" 1ms Full HD (Bütçeye dahil değil ve monitör konusunda bir değişikliğe gideceğimi sanmıyorum.)
  • Kasa:
    1 x Corsair Spec Delta RGB Mid Tower Bilgisayar Kasası - Corsair CV550 80+ Bronz 550W Güç Kaynağı Sistem
  • İşlemci:
    1 x AMD Ryzen 5 5600X 3.7-4.6 GHz 6 Çekirdek 7nm AM4 İşlemci
  • Anakart:
    1 x Asus TUF Gaming B550-PLUS WIFI II AM4 ATX Anakart
  • Ekran kartı:
    1 x Asus DUAL GeForce RTX 3060 OC Edition 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
  • RAM:
    2 x Corsair Vengeance LPX 8GB 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Ram
  • SSD:
    1 x XPG SPECTRIX S40G RGB 512 GB M.2 SSD 3500/2400 MBs
  • Soğutma:
    1 x AMD Wraith Prism RGB İşlemci Soğutucusu
1676576614213.png

Angelus3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emin Gündoğar
Rica ederim hocam, iki monitörde güzeldir. O model sanırım ergonomik olarak kötüydü ama. Yükseklik ayarı yok. Sorun olmazsa alabilirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden.
Hocam monitör standı kullanacağım için o konuyu umursamadım, uyarı ve güzel dileklerin için teşekkür ederim.

Top Bottom