Neler Yeni

Sistem Toplama Tavsiyesi

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Merhaba, yakın zamanda yeni bir bilgisayar topladım.

Topladığım bilgisayarın özellikleri ise şu şekilde:

AMD RYZEN 5 3600.
MSI GeForce GTX1660 SUPER GAMING X 6GB GDDR6 192Bit Nvidia Ekran Kartı.

MSİ B-450M A Pro MAX.
Adata XPG Gammix D30 8GB 3000Mhz ram.

Bunlara ek olarak:

MSİ MAG FORGE 100r kasa.
ASUS VP249QGR 23.8” 144hz 1ms monitör.
Sharkoon SHP650 V2 80+.

Sisteme SSD ekleyemedim, bir 8GB daha ram ekleyemedim yani şimdilik sadece bu kadar toplayabildim. Sizce sistem bu şekilde de performans olarak hızlı ve kararlı çalışır mı? Ve kullandığım parçalar arasında şu şununla değişse daha iyi olur dediğiniz yer var mı? Fikir önerilerinize ve görüşlerinize açığım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bedirhan
Sisteminde kusur yok reiz ilerde ram ile ssd yi alirsan daha rahat edersin bu sekilde idare edebilir biraz seni

ÖmerF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ömer Faruk
Güzel sistem olmuş ram i 3200mhz seçerek biraz daha hızlandırabilirsiniz ilerde de 8gb ram daha eklersiniz uzun süre götürür

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sisteminde kusur yok reiz ilerde ram ile ssd yi alirsan daha rahat edersin bu sekilde idare edebilir biraz seni

Önceliğim zaten ilk etapta ram yükseltmek bu zamana kadar hdd ile geldik ? tabi ram eklemesinden sonra ilk işim ssd olacak teşekkür ederim değerlendirme için.

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Güzel sistem olmuş ram i 3200mhz seçerek biraz daha hızlandırabilirsiniz ilerde de 8gb ram daha eklersiniz uzun süre götürür

İleride ekleme yapacağım zaten teşekkür ederim ??

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA

isimsizüye

80+ Gold
O markayı daha önce bir iki kez anca duydum yada duymadım. Gerçi ön yargı ile yaklaşmamakta gerekiyor. Ancak ben MSİ olanı indirimde iken aldım 1900₺ civarına inmişti ve kaçırmadan aldım. Tavsiyen için teşekkür ederim ??
Ne Demek Hocam Türkiye Yeni Girdi Galax Markası ;) yabancı ülkelerde baya tutuluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Steve Smith
İyi sistem olmuş bende aynı PSU'yu kullanıyorum, memnunum. ?

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,719
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
RAM'in aynısından alsan yeter ve isteğe bağlı SSD alabilirsin bu arada anakartı daha almadıysan biraz daha koyup bunu alabilirsin.
SSD olarak belki bütçe söylersen bir şeyler önerebiliriz hazır vatanda indirim varken. :).

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
RAM'in aynısından alsan yeter ve isteğe bağlı SSD alabilirsin bu arada anakartı daha almadıysan biraz daha koyup bunu alabilirsin.
SSD olarak belki bütçe söylersen bir şeyler önerebiliriz hazır vatanda indirim varken. :).

Dediğiniz anakart ile aldığı M serisi anakartın arasında 300₺ civarı bir fark vardı. Ondan dolayı pek ona yanaşamadım. Ram konusunda ise bütçe kalmadığı için tamamlayamadım ama aklımda ki ilk iş bütçe bulduğum zaman aynı ramden bir tane daha almak. Ssd olarak bütçe şu an için zor benim için ancak aklınızda sağlam ve kronik sorunlu olmayan ssd ler varsa yazarsanız buraya sevinirim belki başka arkadaşında işine yarar ??

Top Bottom