Neler Yeni

Çözüldü✓ sistem yükseltme öneri

SEDATUNAT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
sedat unat
Bütçe
10000
Merhaba iyi forumlar pc parçalarımı yükseltmek istiyorum ve hangisini alacagımı bilmiyorum istediğim şey valorantta 300+ fps üzeri almak
sistem özellikleri:
asus b450m dragon
amd ryzen 3500x
500gb sata ssd
gigabyte 1660 super 3 fanlı olanı
16gb ram
psu 650w
benim düşündüğüm m2 ssdi ve sadece işlemci değiştirmenin yeterli olacagı bütçe 5-10bin arası şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Cekumeow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yunus Karahan
Instagram
karahntr
ryzen5 5600 ve 1TB m2 alsan yeterli gibi hocam, kaldı ki ileride eline para geçerse ekran kartını değiştirirsen da sıkmadan kullandırabilecek bir işlemci olur. 5800x falan biraz fazla gelir gibi arkadaşlar daha iyi bilirler. Yanlış bilmiyorsam anakart giriş seviye

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
bilal demir
ryzen5 5600 ve 1TB m2 alsan yeterli gibi hocam, kaldı ki ileride eline para geçerse ekran kartını değiştirirsen da sıkmadan kullandırabilecek bir işlemci olur. 5800x falan biraz fazla gelir gibi arkadaşlar daha iyi bilirler. Yanlış bilmiyorsam anakart giriş seviye
Bu millette 1tb m2 hastalığımı var!
128gb m2 5800x çak gitsin ne kafa yoruyon... 16 ram 500ssd var zaten...
Mesaj otomatik birleştirildi:

5800x uyumlu mu? Bilmiyorum da
1500~2000 arası 1 tb m2 ye vereceğine al 128gb m2 anakart destekli işlemci al bu ayarda bişey ryzen 3 ve üzeri tamamdır

tayfunpar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tayfun
Bu millette 1tb m2 hastalığımı var!
128gb m2 5800x çak gitsin ne kafa yoruyon... 16 ram 500ssd var zaten...
Kardeşim sen herkese salça olmayı bırakıversen mi? 128gb ssd yaklaşık 4-5 senedir yetersiz kalıyor. Kendi makinemde 1tb m2 kullanıyorum inanır mısın 30gb alan kaldı. Yeni oyunlar 100-150 gb yer kaplıyor artık. Senin fakir ruhunla yaptığın “yükle sil diğerini yükle” taktiği bu oyunlarda işlemiyor anlayacağın. İnsan bir oyuna başlayıp bitirene kadar aynı oyunu oynamak zorunda da değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
bilal demir
Kardeşim sen herkese salça olmayı bırakıversen mi? 128gb ssd yaklaşık 4-5 senedir yetersiz kalıyor. Kendi makinemde 1tb m2 kullanıyorum inanır mısın 30gb alan kaldı. Yeni oyunlar 100-150 gb yer kaplıyor artık. Senin fakir ruhunla yaptığın “yükle sil diğerini yükle” taktiği bu oyunlarda işlemiyor anlayacağın. İnsan bir oyuna başlayıp bitirene kadar aynı oyunu oynamak zorunda da değil.
Sen kimsin ve zoruna giden ne?
Senin ruhun diye ancak ruh hastası nihat doğan kültürlü klavye başında anası babasının eline muhtaç zavallılardansın anladığım kadarıyla
Burda ucuza sistem toplayıp herşeyi orjinal kullansa 500 değil 256 bile çok bu millete

Alışmışsınız korsan yazılıma öyle boş beleş yazıp çiziyonuz

Kabahat bende ki terbiyesizlerin hakaretine maruz kalıyorum

Eminim ki sen evinde de böylesin mutsuz sevimsiz zavallı...

Ruh hastası toplumdan ruhlara cevap niteliğinde deprem ver yarabbiiiij

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Kaan
@Emre Zengin @dosta korku arkadaş her yorumunda laf atıp kaba dayı gibi geçiniyor sitede her konuda aynı raporladım ama bi dönüş olmadı tekrar bakma şansınız var mı

tayfunpar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tayfun
Merhaba iyi forumlar pc parçalarımı yükseltmek istiyorum ve hangisini alacagımı bilmiyorum istediğim şey valorantta 300+ fps üzeri almak
sistem özellikleri:
asus b450m dragon
amd ryzen 3500x
500gb sata ssd
16gb ram
psu 650w
benim düşündüğüm m2 ssdi ve sadece işlemci değiştirmenin yeterli olacagı bütçe 5-10bin arası şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
Kullandığın Ssd’nin sağlığında bir problem yoksa güncellemen şart değil ama ssdler artık eskisi gibi pahalı değil bütçen zorlamayacaksa minimum m2 1tb gen 4 ssd al. İşlemci olarak 5600x almanı tavsiye ederim, anakartın destekliyor. Şuan ki Performansına %60-80 arası ekleyecektir.

Sen kimsin ve zoruna giden ne?
Senin ruhun diye ancak ruh hastası nihat doğan kültürlü klavye başında anası babasının eline muhtaç zavallılardansın anladığım kadarıyla
Burda ucuza sistem toplayıp herşeyi orjinal kullansa 500 değil 256 bile çok bu millete

Alışmışsınız korsan yazılıma öyle boş beleş yazıp çiziyonuz

Kabahat bende ki terbiyesizlerin hakaretine maruz kalıyorum

Eminim ki sen evinde de böylesin mutsuz sevimsiz zavallı...

Ruh hastası toplumdan ruhlara cevap niteliğinde deprem ver yarabbiiiij
Ne anlatıyon güzel kardeşim? Valoranttan bahsediyor adam online oyun oynuyor bu insanlar korsan kullanmasının imkanı yok yani 😁
Terbiyesizliğin daniskasını kendin yapıyorsun farkında değilsin. Bir psikiyatriye uğramanı tavsiye ediyorum ama sen bu cimrilikle devlete gidersin pek bir yararı olacağını düşünmüyorum 😅

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
bilal demir
@Emre Zengin @dosta korku arkadaş her yorumunda laf atıp kaba dayı gibi geçiniyor sitede her konuda aynı raporladım ama bi dönüş olmadı tekrar bakma şansınız var mı
Sorunlu olan sizsiniz ben değil
Ve sorununuzu uygun dille ifade edeniyorsunuz
Sebebi okuma kültürü eksikliği
Internette sayfalarca donanım arıza bilgisi okumanız teknik dilinizi geliştirir konuşma ve diyalog dilini değil

Inanın tib psikologları işe alıp sorunlu siteleri kapatsa en başta kendini kapatmak zorunda kalır 😉

Kullandığın Ssd’nin sağlığında bir problem yoksa güncellemen şart değil ama ssdler artık eskisi gibi pahalı değil bütçen zorlamayacaksa minimum m2 1tb gen 4 ssd al. İşlemci olarak 5600x almanı tavsiye ederim, anakartın destekliyor. Şuan ki Performansına %60-80 arası ekleyecektir.

Ne anlatıyon güzel kardeşim? Valoranttan bahsediyor adam online oyun oynuyor bu insanlar korsan kullanmasının imkanı yok yani 😁
Terbiyesizliğin daniskasını kendin yapıyorsun farkında değilsin. Bir psikiyatriye uğramanı tavsiye ediyorum ama sen bu cimrilikle devlete gidersin pek bir yararı olacağını düşünmüyorum 😅
O zaman 1tb yi napacak onu söyle naaaapacak
1tb aklını veren sizsiniz sanki ben vermişim gibi bana çemkiriyor

Valorant kaç gb

1tb gen4 ssd! Nabacak film gta5 felan yükler herhalde
Dolar 50 TL olsa şaşırmam
Mazot benzin 50 TL olsa şaşırmam arkadaş 🤣

Son düzenleme:

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Kaan
kendi kendine niye konusuyon dostum

tayfunpar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tayfun
Sorunlu olan sizsiniz ben değil
Ve sorununuzu uygun dille ifade edeniyorsunuz
Sebebi okuma kültürü eksikliği
Internette sayfalarca donanım arıza bilgisi okumanız teknik dilinizi geliştirir konuşma ve diyalog dilini değil

Inanın tib psikologları işe alıp sorunlu siteleri kapatsa en başta kendini kapatmak zorunda kalır 😉
Hahahahahahahaha teknik bilgi demek?
Korsan olma ihtimali olmayan oyun oynayan bir insana “orjinal kullansanız” 500değil 250gb bile yeter diyen bilgisiz birisin. Korsanın boyutla alakası yoktur. Crack denen işlem işlemciye ekstra yük bindirdiği için performans düşüşüne yol açar. Önerilmeme nedeni hem performans kaybı hemde keylogger, trojan yeme riskidir.
Türkçende o kadar kötü ki okurken insanı yoruyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
bilal demir
Millet gta5 oyunu yüklüyor herkes
Yeraltı araba mafyası hırsızlık oyunu😉
Böyle büyüyen nesilden ne bekliyonuz
Akıllı başlı insanlar mı kafayı yemiş ruh hastası insanlar mı?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,669
İsim
Emre
Discord
necromancerr
sistem özellikleri:
asus b450m dragon
amd ryzen 3500x
500gb sata ssd
16gb ram
psu 650w
5600 + m.2 + 3500x ve 1660 ı satıp 3060 yada 6600-6700 falan alabilirsin elindekileride satarak bütçede esnetme yapabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
bilal demir
Konuyu başkası açtı
128gb kullan yazdım
Fakir ruhlu diye hakarete uğradım
Yazdıklarımı eleştirenler gerçek dünya hayatında ne başardıklarını merak ediyorum
Demek ki benim adım gerçek...

Top Bottom