Neler Yeni

Sistemde takılma ve donma sorunları oluyor

Alderson

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Talha Kaçar
Arkadaşlar merhaba. Bundan yaklaşık 3 hafta önce bilgisayarımın içini temizledim ve BIOS pilini çıkarıp reset attım ve her şeyi hallettikten sonra bilgisayara temiz bir şekilde format attım lakin 3 haftadır bilgisayarımda anlık donmalar oluyor. Mesela Opera'dayken Opera yanıt vermeyebiliyor. Spotify'dan şarkı dinlerken anlık olarak şarkının sesi 2-3 saniyelğine kesiliyor. Bilgisayarı fareyle kontrol ederken fare donuyor ve 3-4 saniye bir şey yapamıyorum. Bu dediğim oyunda da oluyor fakat fazla değil ara ara oluyor. Dediğim gibi uygulamalarda gezinirken donmalar yaşıyorum. Az önce BIOS menüsünü güncellemek geldi aklıma, sıfırladığım için güncellememiştim ama yine aynı sorun devam ediyor gibi gözüküyor. Kısacası tarayıcıda video izlerken, müzik dinlerken veya herhangi bir oyunda ani takılmalar yaşıyorum. Acaba sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim. (not: HDD kullanmıyorum sadece 2 tane 240GB SSD var sistemimde)
Arkadaşlar sistemim henüz 3 yılını doldurdu.

Bu arada iki SSD'nin de HD Tune bilgilerini bırakıyorum aşağıya:

Ekler

• 1689358200788.png
    1689358200788.png
    67.5 KB · Hit: 50
  • 1689358243109.png
    1689358243109.png
    67.5 KB · Hit: 49

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Tuğra
e gördüğün gibi harddiskte sorun gözüküyor

Alderson

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Talha Kaçar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
e gördüğün gibi harddiskte sorun gözüküyor
Ya öyle gözüküyor ama şunu da anlamadım mesela aynı programla error scan yaptığımda hiç bir sorun bulunamıyor iki ssd için de ve ayrıca başka bir programla kontrol ettiğimde ssd sağlık sorunu %90 üzerinde gösteriyor iki ssd için.
Ayrıca sistemim henüz 3 yıllık olduğu için ssdlerin bu kadar çabuk bozulmuş olma ihtimali bana garip geliyor.

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Tuğra
Ya öyle gözüküyor ama şunu da anlamadım mesela aynı programla error scan yaptığımda hiç bir sorun bulunamıyor iki ssd için de ve ayrıca başka bir programla kontrol ettiğimde ssd sağlık sorunu %90 üzerinde gösteriyor iki ssd için.
Ayrıca sistemim henüz 3 yıllık olduğu için ssdlerin bu kadar çabuk bozulmuş olma ihtimali bana garip geliyor.
valla harddiskten/ssd den çok anlamam ama orada warning falan yazıyor yani sıkıntı var

Top Bottom