Neler Yeni

Sistemdeki Parçaları Puanlar Mısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ekrankartıkaynaklımı

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Baran Kut
Size sistemimdeki birden çok hata ve kararsızlık sorunları ile ilgili bi liste göstericem

Sorunun ana kaynağı hangi parça diye oylamanızı istiyorum. oylarsanız çok sevinirim. Benim için gerçekten çok Yardımı dokunucak. sadece 1 den 10 a kadar oylamanız yeterli
Görüşlerinize Gerçekten ihtiyacım var..

EKRAN KARTI : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 10
İŞLEMCİ : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 10
RAMLER : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 10
POWER : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 10
ANAKART : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 10
SSD : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 9 / 10

Sorunları tespit edebildiğim LİSTE :

Tüm Sistem 2 Yıldır Kullanım Sürecinde Bu hatalar gittikçe artmaya başladı.
Monitor ve Kablolardan olabilir diyorsanız onları test ettim monitor ve kablolardan alakalı deil malesef. bizzat pc nin kendisinden kaynaklı
Screenshot_1.png

İndirmek istemeyen arkadaşlar için attım buraya.

Gözüme ilk çarpan SSD 70-90 derece oldu. Normal değil bu ve ömrünü 1-2 seneye düşürür. SSD çok zarar görmüş bence bu sıcaklıktan.
-İlk sorum sen bu SSD'yi soğutucusuz mu kullanıyorsun ve GEN4 ssd mi bu? Modeli nedir?

-Tüm sistemin parçalarını tam ismiyle paylaşabilir misin? Sana daha hızlı yardımcı olabiliriz.

Şu anlık en kritik problem olarak SSD'yi gördüm. Yazdığın problemlerin %90'ını o sıcaklık belirliyor gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ekrankartıkaynaklımı
Alıntıyı görüntüle

Gözüme ilk çarpan SSD 70-90 derece oldu. Normal değil bu ve ömrünü 1-2 seneye düşürür. SSD çok zarar görmüş bence bu sıcaklıktan.
-İlk sorum sen bu SSD'yi soğutucusuz mu kullanıyorsun ve GEN4 ssd mi bu? Modeli nedir?

-Tüm sistemin parçalarını tam ismiyle paylaşabilir misin? Sana daha hızlı yardımcı olabiliriz.

Şu anlık en kritik problem olarak SSD'yi gördüm. Yazdığın problemlerin %90'ını o sıcaklık belirliyor gibi.
ssd ısınıyor fakat orda yanlış yazmışım o en yüksek ısınma değeri yani yükteyken 70-90 derece olabiliyor
tabi sistemimin özelliklerini yazim konu yu düzeltiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle

Düzeltildi.

Son düzenleme:

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Baran Kut
Öncelikle Kingston ssd'ye kesinlike bir soğutucu tak. CrystalDiskInfo'dan veya başka bir uygulama biliyorsan oradan SSD sağlığı ne kadar kalmış yüzdesi bir kontrol et. Yüzdesini bir at bakalım son durumu ne olmuş.

Örnek soğutucu tipi:

Bu tarz sandviç haline getirecek bir soğutucu al. Bunu örnek olarak attım. Çokça model var. Bütçene uygun olanı alırsın.

Bunun dışında işlemci sentetik testlerde 95 görüyor diye düşünüyorum. Umarım öyledir.
-Oyunlarda %100 kullanım veya 75-85 üstü sıcaklık gördüğün oluyor mu?
-4K'da mı oynyorsun?
-BIOS'ta herhangi bir overclock işlemi yaptın mı?
-Undervolt denedin mi?
-Soğutucu pompasını hiç çıkarıp termal macununu kontrol ettin mi? Pompanın ve fanların kabloları düzgün ve doğru yerlere takılı mı?

Tüm driverları kaldırıp, baz halleri ile sentetik test yaptın mı? (Genelde kimse yapmaz bunu)

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Ahmet Hakan
Nvidia driverlarının illetliği yazdığın bir çok sorun. Windows 11e geçtim ve son sürüm sürücü ile sorunlar düzeldi. Windows 10 sürücüleri flash sorunu yapıyor sanki.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Baran Kut
Nvidia driverlarının illetliği yazdığın bir çok sorun. Windows 11e geçtim ve son sürüm sürücü ile sorunlar düzeldi.
Bende de tam tersi olmuştu hocam. Geçen seneydi sanırsam Windows 11'de iken driverlar ile çok problem yaşamıştım. 10'a geçince düzeldi :kekw:

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Ahmet Hakan
Bende de tam tersi olmuştu hocam. Geçen seneydi sanırsam Windows 11'de iken driverlar ile çok problem yaşamıştım. 10'a geçince düzeldi :kekw:
Geçen sene 11den 10a geçmemdeki sebep de sürücülerdi :kekw: Ama şu an 11 hem sistem hem sürücü olarak daha stabil gibi geliyor. Ufak tefek donmalar yaşıyorum ara sıra sadece. O da nadir.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
777
İsim
Ali
Sorunlar ssd işaret ediyor. Sıcaklık, ssd sağlığı ve yedek disk olan James Donkey kesinlikle o sistemden ilk şutlanması bence gerekiyor. Bir çok şikayet gördüm.

Diğer ihtimal güç kaynağı o ekran kartı için Atx3.0 (PCIExp5) çıkışı var mıdır ? Yoksa dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz? Dönüştürücü ile çok sağlıklı değil. Kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ekrankartıkaynaklımı
Sorunlar ssd işaret ediyor. Sıcaklık, ssd sağlığı ve yedek disk olan James Donkey kesinlikle o sistemden ilk şutlanması bence gerekiyor. Bir çok şikayet gördüm.

Diğer ihtimal güç kaynağı o ekran kartı için Atx3.0 (PCIExp5) çıkışı var mıdır ? Yoksa dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz? Dönüştürücü ile çok sağlıklı değil. Kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim.
ekran kartının verdiği dönüştürücü ile aynen

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Atilla
İşlemci macun yenile 5800x3d ısınan bir işlemci, sonra bios güncelle , biostan pbo ile curve optimizerden -30 negative voltaj ver temiz kurulum yap. Google choreme eklentilerini sil %80 düzelir

Top Bottom