Neler Yeni

Çözüldü✓ Sisteme Kasa ve Cpu Soğutucusu Önerisi Gerekli

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
13600k'ya PA 120 SE alınmaz. LT720'den daha iyi bir seçenek yok 6000 TL altı.

hocam soğutucu güzel bir öneriymiş yabancılarda bunu önermiş. Deep Cool AK620 veya üstteki arkadaşın Deep Cool LT720 360mm nasıl sizce ? ne kullanırsam kullanayım 80 de mi gezer bu işlemci ?

Önerdiğiniz ram ssd daha iyi ama daha pahalı
Attığım RAM nasıl daha pahalı? Hesap hatası yapıyorsun bence. Kendi seçtiğin ramden 4x16 yani 64 GB alınca 4250 TL yapıyor. Benim attığım RAM 2x32 GB 3500 TL ve kit halinde olduğu için ayrı ayrı satılmadığı için uyumsuzluk sorunu da olmaz.

Aynı şekilde SSD'de 100 TL fark var sadece SN580 ile. 100 TL'ye çok daha iyi SSD.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU ve KASA değiştirmek istersen arkadaşın dediklerinden yola çıkarak bu ikisi oldukça güzel ve fiyatları uygun. Antec kasa fiyatına göre bedava.

templar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
çağlar
Aynı kasayı kullanan bir kişi olarak mx660 tavsiye etmem. Hem üstten 360 derece soğutucu desteği yok. Önden bir fan çıkarıp takıabiliyorsun ancak o da her model uyumlu olmuyor. PSU çok sesli çalışıyor. Onun yerine msi a850g psu, lanli kasa koombosu daha iyi olur. Kasaya o kadar çıkmayayım dersen de td500v2 al geç.
Ayrıca msi ın şu an geri ödeme kampanyası da var. Sıvı soğutucu deepcool iyidir fakat biraz sesli çalıştığı söyleniyor. Ses takıntın yoksa ilk tercih olsun. İkinci alternatif ise lianli galahad sl fan serisi indirimde yakalarsam çekicem bir tane zulada bekliyorum. :)
hocam kullanan birini bulmak iyi oldu. Ben tekrar baktım var yazıyor fotoğrafta üstte 360mm desteği ?

13600k'ya PA 120 SE alınmaz. LT720'den daha iyi bir seçenek yok 6000 TL altı.

Attığım RAM nasıl daha pahalı? Hesap hatası yapıyorsun bence. Kendi seçtiğin ramden 4x16 yani 64 GB alınca 4250 TL yapıyor. Benim attığım RAM 2x32 GB 3500 TL ve kit halinde olduğu için ayrı ayrı satılmadığı için uyumsuzluk sorunu da olmaz.

Aynı şekilde SSD'de 100 TL fark var sadece SN580 ile. 100 TL'ye çok daha iyi SSD.

PSU ve KASA değiştirmek istersen arkadaşın dediklerinden yola çıkarak bu ikisi oldukça güzel ve fiyatları uygun. Antec kasa fiyatına göre bedava.

haklısın hocam ben yanlış hesaplamışım ama ona ayıracak bütçe yok şuan kısmaya çalışıyorum. Ssd de çok problem değil.
Kasa istediğim gibi type c var. Hava akışı iyi diyorsanız buna yöneleyim. Baktım type c olan uygun fiyatlı başka kasa yok. Bu kasada arkada fan yok. Onu almak lazım değil mi hocam. Birde psu da daha uygunu yok sanırım.

60e11a0bec212.jpeg

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
hocam kullanan birini bulmak iyi oldu. Ben tekrar baktım var yazıyor fotoğrafta üstte 360mm desteği ?

haklısın hocam ben yanlış hesaplamışım ama ona ayıracak bütçe yok şuan kısmaya çalışıyorum. Ssd de çok problem değil.
Kasa istediğim gibi type c var. Hava akışı iyi diyorsanız buna yöneleyim. Baktım type c olan uygun fiyatlı başka kasa yok. Bu kasada arkada fan yok. Onu almak lazım değil mi hocam. Birde psu da daha uygunu yok sanırım.

60e11a0bec212.jpeg
mx660 üste 360mm radyatör takabilmek için öndeki 3fandan en üsttekini çıkartmak zorundasın ve üste en fazla 30mm kalınlıkta radyatör desteklediği yazıyor. Muhtemelen kalın radyatörlü arctic modelleri sığmaz. LT720 27mm yani sığması gerekir.

Kasa PSU ayrı alacaksan antecten daha F/P kasa yok. NZXT PSU'da en üst seviye PSU'lardan biri.

Cougar mx660 içinde muhtemelen bu PSU var 120mm fanlı o yüzden yüksek sesli çalışma ihtimali daha yüksek. NZXT daha kaliteli ve daha sessizdir ama bütçe sıkıntı olacaksa mx660 de sorun çıkartmaz.

Antecte 3 tane önde fan var. Arkaya bir tane egzoz fan alabilirsin ya da önden birini çıkarıp arkaya takabilirsin. Extra fan almak istersen 300 TL civarı olur kaliteli fanlar.

Yani kasalar performans olarak aynı sayılır sadece PSU NZXT daha kaliteli olur.

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Kağan UĞURLU

60e11a0bec212.jpeg
Arkadaş açıklamasını yapmış. Üst tarafta 360 sıvı soğutucu lt 720 serisi olmuyor. Radyatör uzun geliyor. Td500v2 ya da lianli bakın. Ben dahi en kısa sürede kasayı satıp lianli o11 modeline yöneleceğim.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
Ön taraftaki en üst fanı çıkarırsa lt720 takılabiliyor yanlış anlaşılmasın. dynamic 011 güzel kasa ama o fiyata bence daha kasalar var. td500v2 de parasını haketmiyor.

Yani 2500 TL'ye Antec oldukça güzel kasa. 2900 TL'ye Lancool 216 rakibi yok.

5000 liraya çıkacaksam da ŞAHSEN dynamic 011 yerine Lancool 3 alırım kesinlikle 4900'e.

templar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
çağlar
Ön taraftaki en üst fanı çıkarırsa lt720 takılabiliyor yanlış anlaşılmasın. dynamic 011 güzel kasa ama o fiyata bence daha kasalar var. td500v2 de parasını haketmiyor.

Yani 2500 TL'ye Antec oldukça güzel kasa. 2900 TL'ye Lancool 216 rakibi yok.

5000 liraya çıkacaksam da ŞAHSEN dynamic 011 yerine Lancool 3 alırım kesinlikle 4900'e.

https://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-maxima-v30-temperli-cam-yan-panel-3x12cm-on-1x12cm-arka-argb-led-fanli-dikey-ekran-karti-takilabilen-usb-3-0-type-c-atx-oyuncu-kasasi-dkchmaxv30.html

Buna ne dersin hocam. Öndeki fanları çıkartmadan üste 360mm takılıyor anladıgım kadarıyla.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
Buna ne dersin hocam. Öndeki fanları çıkartmadan üste 360mm takılıyor anladıgım kadarıyla.
Evet takılabiliyor alınabilir ama madem biraz daha çık lancool 216 al 2850TL.

templar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
çağlar
Evet takılabiliyor alınabilir ama madem biraz daha çık lancool 216 al 2850TL.

psu indirime girmişti aldım hocam dedigini. kasa neden bu hocam farkı ne attıgımdan ? 2 büyük fan biraz kötü geldi ve daha çok ses yapacak gibi geldi.

1697485235000.png

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
psu indirime girmişti aldım hocam dedigini. kasa neden bu hocam farkı ne attıgımdan ? 2 büyük fan biraz kötü geldi ve daha çok ses yapacak gibi geldi.

Alıntıyı görüntüle
Kardeşim ben bunu mu dedim al diye? Bu mx660'ün içinde olan PSU dedim. Yani mx660'ü alsan zaten bu gelecek. Kendin için daha pahalıya getirmiş oldun. Yazdıklarımı okumuyor musun anlamıyorum ki. Ben "daha kaliteli" diye attığım NZXT PSU'dan bahsediyorum.
2 büyük fan biraz kötü geldi ve daha çok ses yapacak gibi geldi.
Daha büyük fan demek daha düşük dönüş hızı, daha yüksek hava akımı ve daha az ses demek. Kendinin piyasaya daha hakim ve bu konularda daha tecrübeli olduğunu düşünüyorsan kendine göre mantıklı olanı alabilirsin. Yazdığım hiç bir şeyi okumuyorsun anlaşılan.

templar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
çağlar
Kardeşim ben bunu mu dedim al diye? Bu mx660'ün içinde olan PSU dedim. Yani mx660'ü alsan zaten bu gelecek. Kendin için daha pahalıya getirmiş oldun. Yazdıklarımı okumuyor musun anlamıyorum ki. Ben "daha kaliteli" diye attığım NZXT PSU'dan bahsediyorum.

Daha büyük fan demek daha düşük dönüş hızı, daha yüksek hava akımı ve daha az ses demek. Kendinin piyasaya daha hakim ve bu konularda daha tecrübeli olduğunu düşünüyorsan kendine göre mantıklı olanı alabilirsin. Yazdığım hiç bir şeyi okumuyorsun anlaşılan.
yok hocam yav sakin. o kadar link birikti. İndirimde görünce kaçırmayıp alayım dedim :D ondan karışmış iptal ettim geri.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
Üst seviye kaliteli diye bahsettiğim bu.

paran yetiyorsa bu psu ile birlikte almanı tavsiye ettiğim kasa lancool 216 bu

templar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
çağlar
Üst seviye kaliteli diye bahsettiğim bu.

paran yetiyorsa bu psu ile birlikte almanı tavsiye ettiğim kasa lancool 216 bu
teşekkürler hocam aldım

Top Bottom