Neler Yeni

Sistemim Rtx2060 ı destekler mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Chivas
R3 3100 ile RTX 2060 bazı oyunlarda (özellikle işlemci odaklı) darboğaz yapabilir. Bunun için işlemciye OC yapabilirsin ama bununla uğraşmam ya da OC yapmayı bilmiyorum dersen de dediğim gibi bazı oyunlarda darboğaz kendini hissettirebilir. Benim internetteki kaynaklardan gördüğüm kadarıyla böyle anlatıyor deneyimleyen, bilen kişiler.

Bu arada bana kalırsa 2. el ekran kartı almayın. 2. el donanım parçaları satın alımının büyük bir kısmında sorun oluşuyor, satıcıyla problem yaşanabiliyor ya da parça arızalı çıkabiliyor. Bunun gibi baş ağrıtacak işlerle uğraşmak yerine 0 bir ürün almanı tavsiye ederim.
En etkili cevap bu oldu teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

R3 3100 ile RTX 2060 bazı oyunlarda (özellikle işlemci odaklı) darboğaz yapabilir. Bunun için işlemciye OC yapabilirsin ama bununla uğraşmam ya da OC yapmayı bilmiyorum dersen de dediğim gibi bazı oyunlarda darboğaz kendini hissettirebilir. Benim internetteki kaynaklardan gördüğüm kadarıyla böyle anlatıyor deneyimleyen, bilen kişiler.

Bu arada bana kalırsa 2. el ekran kartı almayın. 2. el donanım parçaları satın alımının büyük bir kısmında sorun oluşuyor, satıcıyla problem yaşanabiliyor ya da parça arızalı çıkabiliyor. Bunun gibi baş ağrıtacak işlerle uğraşmak yerine 0 bir ürün almanı tavsiye ederim.
5-6 k civarına 0 rx 570 den iyi bir ekran kartı almam mümkün mü gtx1660s gibi ?

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
En etkili cevap bu oldu teşekkür ederim

5-6 k civarına 0 rx 570 den iyi bir ekran kartı almam mümkün mü gtx1660s gibi ?
Rica ederim, ne demek :). Artık donanımları eskisi kadar takip etmiyorum maalesef, fiyatlar baza alındığında hangi parça daha iyi bir seçenek olur net bir şey söyleyemem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Chivas
Rica ederim, ne demek :). Artık donanımları eskisi kadar takip etmiyorum maalesef, fiyatlar baza alındığında hangi parça daha iyi bir seçenek olur net bir şey söyleyemem.
Çok teşekkürler 🖤

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Rica ederim, umarım en iyisini bulursunuz.

Bir şey soracağım, R3 3100 RX6600'ü besleyebilir mi sorunsuz? RTX 2060'ta az-çok darboğaz yapan bir işlemci bu kartta sanki daha çok yapar gibi geliyor bana.
Kaliteli bir Overclock ile işlemci el verirse i5 11400F'e kadar yaklaşabiliyor. hatta Ryzen 5 3600'ü geçebiliyor bu işlemci.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Kaliteli bir Overclock ile işlemci el verirse i5 11400F'e kadar yaklaşabiliyor. hatta Ryzen 5 3600'ü geçebiliyor bu işlemci.
Evet, onu okudum ama arkadaşın da OC bilgisi olması lazım biraz. Kendi başına yapılan OC'ler bir yanlış harekette sisteme çok zarar vereceğinden dolayı ya güvenilir ve çok iyi bir tamircide halletmeli ya da bu işlerden anlayan bir tanıdığından yardım istemeli.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,520
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Evet katılıyorum, sorusuna da cevap verebilirlerdi ama forum üyelerinin kötü bir amaçla bunu yazmadığını bildiğimiz için bir sorun olmuyor. Sadece sorusuna cevap verip geçmek yerine belki de büyük bir hata yapmaktan kurtardılar arkadaşı.
Sorusuna da cevap verebilirlerdi demekle arkadaşlara devam edin böyle soruları bosverin direk 6600 al daha iyi yazın demek aynı anlama çıkıyor. Online görevli de sizlerden yana. Ben gideyim o zaman.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Evet, onu okudum ama arkadaşın da OC bilgisi olması lazım biraz. Kendi başına yapılan OC'ler bir yanlış harekette sisteme çok zarar vereceğinden dolayı ya güvenilir ve çok iyi bir tamircide halletmeli ya da bu işlerden anlayan bir tanıdığından yardım istemeli.
RevDeisDou'da Ryzen 3 3100 kullanıyor(du en son) i5 11400F'i geçmişti o performans olarak.
Şuradan OC performansının ne kadar iyi olduğuna bakabilirsin. 1080Ti'ı besliyor neredeyse.

Sorusuna da cevap verebilirlerdi demekle arkadaşlara devam edin böyle soruları bosverin direk 6600 al daha iyi yazın demek aynı anlama çıkıyor. Online görevli de sizlerden yana. Ben gideyim o zaman.
Adamın sorduğu soruları okusaydın, "Yapmam gereken en mantıklısı nedir hangi ekran kartını tercih etmeliyim 5-6k civarında" diye bir soru ibaresi olduğunu görebilirdin. ama sadece konu başlığını okumuşsun.
1649752100180.png

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Bu kadar sinirlenecek bir durum yok ortada. Laf edecek yer arıyorsan troll konu açan, troll cevap veren, millete sallayan, kural ihlali yapan kişilere laf et. Burada yorum yapan kullanıcıların büyük bir kısmını tanıyorum forumda, gayet de kaliteli insanlar. Her konuya güzel yorum yapan, bilgisi olan arkadaşlar.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,520
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
RevDeisDou'da Ryzen 3 3100 kullanıyor(du en son) i5 11400F'i geçmişti o performans olarak.
Şuradan OC performansının ne kadar iyi olduğuna bakabilirsin. 1080Ti'ı besliyor neredeyse.

Adamın sorduğu soruları okusaydın, "Yapmam gereken en mantıklısı nedir hangi ekran kartını tercih etmeliyim 5-6k civarında" diye bir soru ibaresi olduğunu görebilirdin. ama sadece konu başlığını okumuşsun.
Alıntıyı görüntüle
Senin tam okuduğuna eminim ama tam anlamadığını da eminim. Arkadaşın konusunu karıştırmayalım.

Bu kadar sinirlenecek bir durum yok ortada. Laf edecek yer arıyorsan troll konu açan, troll cevap veren, millete sallayan, kural ihlali yapan kişilere laf et. Burada yorum yapan kullanıcıların büyük bir kısmını tanıyorum forumda, gayet de kaliteli insanlar. Her konuya güzel yorum yapan, bilgisi olan arkadaşlar.
Tanıyorum derken siz online görevli misiniz?

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Senin tam okuduğuna eminim ama tam anlamadığını da eminim. Arkadaşın konusunu karıştırmayalım.

Tanıyorum derken siz online görevli misiniz?
Hayır görevli falan değilim. Forumda çok vakit harcıyorum ve bu arkadaşları ( @Furkan Karagülle ve @DerratiX ) her konuda, benim konularımda görüyorum. Seviyeli, bilgili ve yardım sever insanlar. Gerekmedikçe kimseye sataşmazlar, boş konuşmazlar.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,520
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Eğer öyleyse bence yanlış düşünüyorsuz. Ama haklısınız uzatmaya gerek yok ben özür dileyim o zaman. Laf edecek yer aramak cümlesini beğenmedim.

Hayır görevli falan değilim. Forumda çok vakit harcıyorum ve bu arkadaşları ( @Furkan Karagülle ve @DerratiX ) her konuda, benim konularımda görüyorum. Seviyeli, bilgili ve yardım sever insanlar. Gerekmedikçe kimseye sataşmazlar, boş konuşmazlar.
Tamam o zaman ben yanlış anlamışım.

Top Bottom