Neler Yeni

Sistemim Rtx2060 ı destekler mi ?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Rica ederim, umarım en iyisini bulursunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şey soracağım, R3 3100 RX6600'ü besleyebilir mi sorunsuz? RTX 2060'ta az-çok darboğaz yapan bir işlemci bu kartta sanki daha çok yapar gibi geliyor bana.
Kaliteli bir OC yapıldıktan sonra bazı oyunlarda %20'ye varan darboğaz yaşanırken bazı oyunlarda da hiç darboğaz yaşanmaz. (AAA oyunlar.) Bu işlemci sevdiğim nadir işlemcilerden. Gerçekten iyi bir OC ile 11400F ve 3600'e performans olarak yakınlaşıyor. Konuyu açan arkadaşım ekan kartı aldıktan bir süre sonra işlemcisini değiştirirse FPS oyunlarında daha iyi performans alır.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Kaliteli bir OC yapıldıktan sonra bazı oyunlarda %20'ye kadar darboğaz yaşanırken bazı oyunlarda da hiç darboğaz yaşanmaz. (AAA oyunlar.) Bu işlemci sevdiğim nadir işlemcilerden. Gerçekten iyi bir OC ile 11400F ve 3600'e performans olarak yakınlaşıyor. Konuyu açan arkadaşım ekan kartı aldıktan bir süre sonra işlemcisini değiştirirse FPS oyunlarında daha iyi performans alır.
O zaman kesinlikle bilen birine gidip OC yaptırmalı, canavar olur sistem.

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,335
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK
Benim elimde rx 570 8gb rog strix oc var bunu satıp üstünü az bir para ekleyip güzel bi 2. El rtx 2060 almak istiyorum ama sistemim ;
Amd ryzen 3 3100
B450m s2h
8gb 3200mhz ram
500w 80+ psu
Bu sistem bu işlemciyle rtx 2060 ı rahat besler mi darboğaz yapar mı tam performans alabilirmiyim yapamam gereken en mantıklısı nedir hangi ekran kartını tercih etmeliyim 5-6k civarında ?
Rx6600 Bulabilirsiniz Daha Uyguna Çok Daha Performanslı Bir Karttır

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
O zaman kesinlikle bilen birine gidip OC yaptırmalı, canavar olur sistem.
@RevDeisDou da bu işlemciyi kullanıyordu. 4.6 GHz OC yapmıştı. Tabii bu extreme bir değer. Benim önerim 4.4 GHz. Alınan RAM'ler de kaliteli çipe sahip olursa 3733 MHz CL14 OC yapılır. Bu sayede yaşanabilecek darboğazın yüzdelik dilimi düşer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Chivas
Yani rtx 2060 alcağıma 3 3100 e oc yapıp 7k ya kendi ekran kartımı satıp https://ty.gl/omcchy3m4x bunu almak en mantıklısı yanlışmıyım abilerim

machiqwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Ahmet Emre Işık
Bence degisime gerek yok rx580 8gb zaten tas gibi kart

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,474
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
O işlemci besleyemez, RX 6600 alsa bile yarısı boşa gider.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,697
İsim
Hacı
Benim elimde rx 570 8gb rog strix oc var bunu satıp üstünü az bir para ekleyip güzel bi 2. El rtx 2060 almak istiyorum ama sistemim ;
Amd ryzen 3 3100
B450m s2h
8gb 3200mhz ram
500w 80+ psu
Bu sistem bu işlemciyle rtx 2060 ı rahat besler mi darboğaz yapar mı tam performans alabilirmiyim yapamam gereken en mantıklısı nedir hangi ekran kartını tercih etmeliyim 5-6k civarında ?
2060 yerine RX 6600 almanız daha mantıklı olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O işlemci besleyemez, RX 6600 alsa bile yarısı boşa gider.
Hangi oyunda %50 darboğaz yapar rica etsem örnek verebilir misiniz?
Yoksa fazlaca darboğaz yapar onun için mi yarısı boşa gider dediniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Chivas

machiqwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Ahmet Emre Işık