Neler Yeni

sıvı metal macunu yetkili servise gitmeden kendim uygulamalımıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
30 bin lirasını çöp edenler dolu sıvı metal yüzünden.
Gerekirse laptopun gücünü yüzde 10 yüzde 20 kıs o işe girme
usta abdullah reisin videoda yaptığı gibi yalıtsak güzelce kapton bantla birde fazla uygulamasak yeteri kadar uygulasak ne kadar akabilirki asus kendi laptoplarında stok olarak sürmeye bile başladı bu kadar tehlikeli değildir tabii ki değse anakartı yakar fakat o kadar akarmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 bin lirasını çöp edenler dolu sıvı metal yüzünden.
Gerekirse laptopun gücünü yüzde 10 yüzde 20 kıs o işe girme
youtube da onlarca bu işlemi sorunsuz yapan insan var bizde onlar gibi güzel yalıtsak olmazmı ayrıca metal bloğa ve işlemciye yapışıyor diye biliyorum ve çok fazlada sürmicez zaten çok çok aşırı akmamalı tahminimce kapton bantla güzelce kapatınca sıkıntı olmaz tahminen heleki şeffaf oje ile gpu etrafındaki devreleri kapatırsak

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Garantisi az kaldıysa garantiye gönderin temizlik için. Soğutması iyi olursa devam edin. Garanti bittikten sonra da sıvı metal sürersiniz.
varmı son öneriniz reisler ona göre sipariş edicem

T.F.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mustafa K.
varmı son öneriniz reisler ona göre sipariş edicem
Reis noldu iş yaptın mı bende yapmayı düşünüyom kendime güvenim var mekanik ve donanım anlamında çokça kez iç açma lehim yapma gibi şeyler yaptım kararsızım sadece

Elimde 3d yazıcı mevcut en kötü oraya göre akmasın diye bı parça bulurum

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Reis noldu iş yaptın mı bende yapmayı düşünüyom kendime güvenim var mekanik ve donanım anlamında çokça kez iç açma lehim yapma gibi şeyler yaptım kararsızım sadece

Elimde 3d yazıcı mevcut en kötü oraya göre akmasın diye bı parça bulurum
hocam ben uyguladım valla aylardır kullanıyorum adımları aktarayım
1 sıvı metal aldım pullwark modelini
2 kapton bant abi en önemlisi
3 bu ojeleri korumak için sürülen polidh varya ondan aldım yabancı siteden görmüştüm bu arada içlerinde iletken yok diye biliyorum ama bazılarında olabilir ben bu kızların gittiği yer varya adını unuttum şimdi mor bi mağaza hep işte oranın kendi malıydı heralde siyah kapaklı bitane aldım (opsiyonel şeffaf oje veya oje koruması veya oje polish olarak geçiyo iletken olmamasına dikkat et)
4 kolanya ve kulak çöpü

uygulama hocam önce eski macunu temizliyoruz kolanya ile ama öyle temizleki kulak çöpünü sürünce asla böyle siyah siyah olmasın hani o kadar temizle iyice temizledikten sonra üstündeki kolanya kurusuun hocam
kuruduktan sonra ekran kartında açıkta kalan transitör kapasitör ne varsa o ekran kartının karesinin içindeki üstüne şu polishten sürdüm sürerken baya tedirgindim ya iletkense ekran kartını yakarsam diye :)))
sonra hocam zaten işlemcide açıkta bişye yok
ama yinede işlemci ve ekran kaartının etrafını kapton bant ile güzelce akabileceği yelere kapattım hocam burası bayab önemli hocam olası akma durumunda kapton bant hayat kurtatır sonra işlemci ve ekran kartının demir kapakları varya oraların kenarlarınıda güzelce kapadım hertarafı güzelce izole ettikten sonra işte soğutma bloğunuda güzelce temizledim ekran kartıyla işlemciyide güzelce temizleyip kuruduktn sonra birer damla sıvı metal sıkıp kulak çöpüyle başladım dövmeye o damlayı işte biraz uzun sürsede onu oraya sürdüm güzelce hocam açıklık kalmicak kadar sonrada soğutma bloğunu güzelce yerine taktım ve sıcaklıklar şahane
hocam uyarılarım soğutma bloğunu sökerken takarken dikkatli ol bükme eğme
2 uygulamayı bitirdikten sonra sıcaklıklar aniden aşırı fırlarsa sıvı metali az sürmüşsündür temas etiyordur soğutma bloğuna haberin olsun son olarak ben 3 ay sonra falan açıp bi temizledim telrar sürdüm 1 gr yetri bu arda 2 kere uygulamama ve hala var ndlfknşdlkaşlad
sebebi ise soğutma bloğunun üstündeki kaplamayı aşındırıyo bu sıvı soğutma takılınıcak bş konu değil knkm onu temizleyip terar sürdümki soğutmada kayıp olmasın şimdi tertemiz kullanıyorum okulada götürüyorum sıfır sıkıntı sadece işciliğini iyi yap yeterli hem o bi kaç ay sonra açtığında bi kaç aylık kullanımda nasıl reaksiyon verdiğini hafif taşmışsa nereden taştığını falanda görüyorsun çok iyi oluyor... son bir video bıraayım benim bakıp yaptığım vdeoları birincisi zaten apdullah reisin videosu ikinciside şu

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,924
İsim
Hamza Ziya Üstün
Isılar nasıl? Kaç derece düşüş yaşadınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Isılar nasıl? Kaç derece düşüş yaşadınız?
hocam işlemci benim 100 oluyodu oyunlarda şuan valla max 80 en zorluda olsa olsa 85 olur ama genelde 75-80 takılıyo oyunlarda performans modunda kullanıyorum laptopu tabi default modda kullansam çok daha serin çalışıyor

T.F.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mustafa K.
hocam ben uyguladım valla aylardır kullanıyorum adımları aktarayım
1 sıvı metal aldım pullwark modelini
2 kapton bant abi en önemlisi
3 bu ojeleri korumak için sürülen polidh varya ondan aldım yabancı siteden görmüştüm bu arada içlerinde iletken yok diye biliyorum ama bazılarında olabilir ben bu kızların gittiği yer varya adını unuttum şimdi mor bi mağaza hep işte oranın kendi malıydı heralde siyah kapaklı bitane aldım (opsiyonel şeffaf oje veya oje koruması veya oje polish olarak geçiyo iletken olmamasına dikkat et)
4 kolanya ve kulak çöpü

uygulama hocam önce eski macunu temizliyoruz kolanya ile ama öyle temizleki kulak çöpünü sürünce asla böyle siyah siyah olmasın hani o kadar temizle iyice temizledikten sonra üstündeki kolanya kurusuun hocam
kuruduktan sonra ekran kartında açıkta kalan transitör kapasitör ne varsa o ekran kartının karesinin içindeki üstüne şu polishten sürdüm sürerken baya tedirgindim ya iletkense ekran kartını yakarsam diye :)))
sonra hocam zaten işlemcide açıkta bişye yok
ama yinede işlemci ve ekran kaartının etrafını kapton bant ile güzelce akabileceği yelere kapattım hocam burası bayab önemli hocam olası akma durumunda kapton bant hayat kurtatır sonra işlemci ve ekran kartının demir kapakları varya oraların kenarlarınıda güzelce kapadım hertarafı güzelce izole ettikten sonra işte soğutma bloğunuda güzelce temizledim ekran kartıyla işlemciyide güzelce temizleyip kuruduktn sonra birer damla sıvı metal sıkıp kulak çöpüyle başladım dövmeye o damlayı işte biraz uzun sürsede onu oraya sürdüm güzelce hocam açıklık kalmicak kadar sonrada soğutma bloğunu güzelce yerine taktım ve sıcaklıklar şahane
hocam uyarılarım soğutma bloğunu sökerken takarken dikkatli ol bükme eğme
2 uygulamayı bitirdikten sonra sıcaklıklar aniden aşırı fırlarsa sıvı metali az sürmüşsündür temas etiyordur soğutma bloğuna haberin olsun son olarak ben 3 ay sonra falan açıp bi temizledim telrar sürdüm 1 gr yetri bu arda 2 kere uygulamama ve hala var ndlfknşdlkaşlad
sebebi ise soğutma bloğunun üstündeki kaplamayı aşındırıyo bu sıvı soğutma takılınıcak bş konu değil knkm onu temizleyip terar sürdümki soğutmada kayıp olmasın şimdi tertemiz kullanıyorum okulada götürüyorum sıfır sıkıntı sadece işciliğini iyi yap yeterli hem o bi kaç ay sonra açtığında bi kaç aylık kullanımda nasıl reaksiyon verdiğini hafif taşmışsa nereden taştığını falanda görüyorsun çok iyi oluyor... son bir video bıraayım benim bakıp yaptığım vdeoları birincisi zaten apdullah reisin videosu ikinciside şu
Sağol bende yapacağım

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Bence hp laptoplarda sıvı macun gerek yok. Kaliteli macunlar gayet iş görüyor. 12-15w değerli macunlar gayet yeterli.

Sıvı metal uygulasan bile o farkı göreceğini çok sanmıyorum. Aksine sana stres olacak. Pump out yaptı mı. Taşırken cihazı yakar mıyım diye düşünüp duracaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Bence hp laptoplarda sıvı macun gerek yok. Kaliteli macunlar gayet iş görüyor. 12-15w değerli macunlar gayet yeterli.

Sıvı metal uygulasan bile o farkı göreceğini çok sanmıyorum. Aksine sana stres olacak. Pump out yaptı mı. Taşırken cihazı yakar mıyım diye düşünüp duracaksın.
Valla hocam laptopu ilk aldığımda sıcaklıklar iyiydi sonra 100 e geldi işlemci asıl pump out diger macunlarda yapıyor sıvımetalde çok zor ben uyguladım bi sıkıntı olmadı inşallah olmaz sıcaklıklar belirttiğim gibi ilk halinden iyi

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Valla hocam laptopu ilk aldığımda sıcaklıklar iyiydi sonra 100 e geldi işlemci asıl pump out diger macunlarda yapıyor sıvımetalde çok zor ben uyguladım bi sıkıntı olmadı inşallah olmaz sıcaklıklar belirttiğim gibi ilk halinden iyi
Sıvı metalin genleşme katsayısı daha fazla.

Top Bottom