Neler Yeni

Sıvı soğutma hakkında sorularım

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Koray
Merhaba arkadaşlar, imzamda yazılı kasada DeepCool LS520 sıvı soğutmayı kullanıyorum, performansından gayet memnunum. Bu soğutma ve genel olarak sıvı soğutmalar hakkında sorularım var;

1- Sıvı soğutmanın bakımı nasıl oluyor? Termal macun, sıvıyı değiştirme vb. durumlar var mı? Varsa bunları ne kadar sürede bir yapmalıyım?

2- Sıvı soğutmaların bir ömrü var mıdır? Yani atıyorum 3 yıl sonra bu kullanılamaz hale gelir vb. gibi bir durumu var mı, yoksa bakımları vs. yapıldığı sürece sorun çıkarmaz mı?

Sorduğum sorular biraz saçma gelebilir ama bunun için özür dilerim. Çok uzun yıllar sadece laptop ve son zamanlarda Mac kullandığım için bu konular hakkında pek bilgim yok, mazur görün.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,170
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
sıvı değiştirme gibi bir durum yok değiştirmenize gerek yok. Radyatörün tozlanıp tıkanmamasına dikkat etmelisiniz sadece yani normal toz bakımı ve macun değişimi haricinde pompa arıza yapmadığı müddetçe başka bir şeye gerek yok. Pompa ömrünü ise markanın kalitesi belirler

ThE LoSt

80+ Gold
Merhaba arkadaşlar, imzamda yazılı kasada DeepCool LS520 sıvı soğutmayı kullanıyorum, performansından gayet memnunum. Bu soğutma ve genel olarak sıvı soğutmalar hakkında sorularım var;

1- Sıvı soğutmanın bakımı nasıl oluyor? Termal macun, sıvıyı değiştirme vb. durumlar var mı? Varsa bunları ne kadar sürede bir yapmalıyım?

2- Sıvı soğutmaların bir ömrü var mıdır? Yani atıyorum 3 yıl sonra bu kullanılamaz hale gelir vb. gibi bir durumu var mı, yoksa bakımları vs. yapıldığı sürece sorun çıkarmaz mı?

Sorduğum sorular biraz saçma gelebilir ama bunun için özür dilerim. Çok uzun yıllar sadece laptop ve son zamanlarda Mac kullandığım için bu konular hakkında pek bilgim yok, mazur görün.
Kapalı devre bunlar içindeki sıvının değişmesine gerek yok, radyatör toz olursa onu temizlersin ayrıca kaliteli bir macun kullanır sıcaklık değerlerini kontrol eder artış gördüğünde macun yenilersin pompa ömrü teknik özellik tablosunda yazar fakat elektronik işi şans işidir bunu da göz ardı etmemek gerekir fiyat performans oranı yüksek bir model güle güle kullanın.

Top Bottom