Neler Yeni

Sıvı soğutma sizce balon mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Faruk Altıkardeş
1719617781241.png

böyle bir test gördüm, şuanda da bende 7500 f ile birlikte 2 fanlı 240lık deepcool sıvı soğutma kullanıyorum kasa soğutması da iyi olmasına rağmen boşta 40 derecelerde çalışıyor. ev soğuk bu arada.

en azından 2-3 k bandında bir soğutma sistemi almaya çalışırken, sıvı soğutmalar biraz balon mu kalıyor acaba? görüntü vs. çok güzel oluyor evet ama. sizinde fikirlerinizi merak ediyorum.

yani fiyat/performans olarak baktığın zaman bu fiyatlarda sanki soğutma için kule tipi daha uygun geldi bana.

EsdeathSama

80+ Bronze
İşlemcinin üzerine tank yerleştireceğime 3 5 derece daha sıcak çalışsın sorun değil yeter ki biraz göze hitap etsin. Kule tipiler çok ama çok çirkin.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Gorkem Yavuz
Alıntıyı görüntüle

böyle bir test gördüm, şuanda da bende 7500 f ile birlikte 2 fanlı 240lık deepcool sıvı soğutma kullanıyorum kasa soğutması da iyi olmasına rağmen boşta 40 derecelerde çalışıyor. ev soğuk bu arada.

en azından 2-3 k bandında bir soğutma sistemi almaya çalışırken, sıvı soğutmalar biraz balon mu kalıyor acaba? görüntü vs. çok güzel oluyor evet ama. sizinde fikirlerinizi merak ediyorum.

yani fiyat/performans olarak baktığın zaman bu fiyatlarda sanki soğutma için kule tipi daha uygun geldi bana.
Phantom Spirit 120 SE al ve rahatına bak. Ben öyle yapacağım şahsen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Faruk Altıkardeş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@EsdeathSama bu konuda haklısın, kasaya güzellik katıyor sıvı soğutma. Kule tipi tüm kasa görüntüsünü götürüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Gorkeemmm onu baya öneriyolar, harbiden güzel performansı var

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Gorkem Yavuz
İşlemcinin üzerine tank yerleştireceğime 3 5 derece daha sıcak çalışsın sorun değil yeter ki biraz göze hitap etsin. Kule tipiler çok ama çok çirkin.
Risk nolcak? Sıvılarda sızıntı söz konusu olabiliyor ve ayrıca bozulabilir parça sayısı daha fazla. Kule tipi olanlarda max fan bozulur onunda çaresine bakarsın zaten. Çirkinlik ve güzellik göreceli bir şey bu yüzden bir şey demiyorum.

@EsdeathSama bu konuda haklısın, kasaya güzellik katıyor sıvı soğutma. Kule tipi tüm kasa görüntüsünü götürüyor.

@Gorkeemmm onu baya öneriyolar, harbiden güzel performansı var
Görüntüyü bozsada yinede bi şekli var ama he. Birde evet baya iyi olduğu için onu alıcam. Kararım kesin. 12400f kullanıyorum abartı diyecekler olabilir ama, alacağım kafaya koydum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Faruk Altıkardeş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Gorkeemmm al al valla, mantıklı zaten 1 kere alıyorsun kule tipini. sonra işlemci değiştirdiğinde bir daha mı para verceksin, değiştirdiğinde işlemciyi genede yeterli bir soğutma olur her türlü

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Gorkem Yavuz
@Gorkeemmm al al valla, mantıklı zaten 1 kere alıyorsun kule tipini. sonra işlemci değiştirdiğinde bir daha mı para verceksin, değiştirdiğinde işlemciyi genede yeterli bir soğutma olur her türlü
Aynen. 13900k %100 yükte 93 derece mi neydi o soğutucu ile. Hayli hayli yeter ileride diye düşünüyorum, inşallah yani :D ama kafadan 2 sene falan tutar bence rahat.

idkidc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Bs
Top notch bir işlemci yok ise kule tipi soğutucu en iyisidir fakat top notch bir işlemci alıp da sisteme ucuz bir sıvı soğutma koymak da akıl karı değildir. Bu yüzden sisteminize göre tercih yapmanız gerekir. Cpu soğutma konusunda tercihiniz her zaman işlemcinize göre olmalı. Sıvı soğutma, kule tipi soğutuculara göre daha fazla sorun çıkarma ihtimali olduğu için ve çalışma sistemi daha komplike olduğu için ucuza kaçmamak gerekir. Giriş - Orta seviye işlemciler için kule tipi soğutma her zaman daha mantıklı oluyor tabii ki kasa yapınız burdaki en can alıcı nokta. Önü tamamen cam - pleksi bir kasanız var ise sıvı soğutma burda öne geçer.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,912
İsim
Mehmet Aslan
Alıntıyı görüntüle

İşlemci modeline göre değişir. Evet bazı işlemciler için sıvı soğutma gereksiz olabilir ama balon değil :D İ9 u kule tipiyle soğutmayı dene görürsün balon mu değil mi :kekw:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,949
Üyeler
147,249
Son üye
OxeN_
Top Bottom