Neler Yeni

Yardım Sıvı Soğutmam Artık Soğutmuyor. Yardım Eder Misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
İyi günler ve iyi forumlar dilerim dostlar. Silverstone PF360 Sıvı Soğutmaya sahibim. Yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum. Fakat artık sıvı soğutmam görevini yerine getirmemeye başladı. Normalde en yüksek yükte bile 80 dereceleri kolay kolay geçmez iken şuan en ufak yükte 80 derecelerin üstüne çıkıyor. Oyunda 88 derece gördüm. Cinebench R20 veya Prime 95 gibi testlerde ise ısıyı 79a sabitleyip işlemcinin performansını düşürüyor. Termal macunu (arctic mx-4) yeni sürmeme ve radyatörü ve fanları temizlememe rağmen sorunum düzelmedi. Isılar çok yüksek. Boştayken 55-60 derecelerde seyrediyor. Fakat ufacık işlemde (Uygulama açma veya internete girme) Isılar 80'in üzerine çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Garantiye göndermeyi düşünüyorum. Fakat düzeltebileceğim bir yöntem olabilir diye buraya yazıyorum. Teşekkürler. İyi forumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yavuz kağan
Gerekli işlemlerin çoğunu yapmışsınız.Sorun pompada olabilir.Pompa bağlantısını kontrol edin.BIOS fan ayarlarını sıfırlayın.düzelmezse artık iş garantide biter.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerekli işlemlerin çoğunu yapmışsınız.Sorun pompada olabilir.Pompa bağlantısını kontrol edin.BIOS fan ayarlarını sıfırlayın.düzelmezse artık iş garantide biter.
Tamamdır deneyim hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 yılda bir sıvısının değişmesi gerekiyor diye biliyorum
Nasıl değiştirebilirim bir bilginiz var mı ?

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Musab
Steam
mfimmel
İyi günler ve iyi forumlar dilerim dostlar. Silverstone PF360 Sıvı Soğutmaya sahibim. Yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum. Fakat artık sıvı soğutmam görevini yerine getirmemeye başladı. Normalde en yüksek yükte bile 80 dereceleri kolay kolay geçmez iken şuan en ufak yükte 80 derecelerin üstüne çıkıyor. Oyunda 88 derece gördüm. Cinebench R20 veya Prime 95 gibi testlerde ise ısıyı 79a sabitleyip işlemcinin performansını düşürüyor. Termal macunu (arctic mx-4) yeni sürmeme ve radyatörü ve fanları temizlememe rağmen sorunum düzelmedi. Isılar çok yüksek. Boştayken 55-60 derecelerde seyrediyor. Fakat ufacık işlemde (Uygulama açma veya internete girme) Isılar 80'in üzerine çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Garantiye göndermeyi düşünüyorum. Fakat düzeltebileceğim bir yöntem olabilir diye buraya yazıyorum. Teşekkürler. İyi forumlar.
Değiştir bence.

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
1 yılda bir sıvısının değişmesi gerekiyor diye biliyorum
Termal macun değil ki bu bir sürede değiştiresin. Sıvı soğutmayı 5 sene kullansan bile sıvısını değiştirmene gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değiştir bence.
Hocam mis gibi sıvı soğutma. Kullanalı 2 yıl bile olmadı. Birden böyle olmasının ve hiçbir sorunu gözükmemesinin pompasının garip bir ses çıkarmamasının da olduğu bir durumda değiştirmek bence çok tuhaf.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yapmam gerekir sizce? Garantiye mi göndermeliyim yoksa kendim mi çözmeliyim?

Top Bottom